Notebookcheck Logo

Galaxy Watch7: Samsung ogłasza nowy czujnik BioActive obiecujący lepszą wydajność

Seria Galaxy Watch7 (źródło obrazu: Onleaks / Smartprix)
Seria Galaxy Watch7 (źródło obrazu: Onleaks / Smartprix)
Samsung ogłosił właśnie wprowadzenie ulepszonego czujnika BioActive, który ma odblokować "nowe możliwości w zakresie profilaktyki zdrowotnej". Nowy czujnik ma znaleźć się w nadchodzących zegarkach Galaxy, począwszy od Galaxy Watch7. Ma on być dokładniejszy niż jego poprzednik i oferować monitorowanie indeksu AGE.
Business Smartwatch

Samsung właśnie ogłosił, że nowy Galaxy Watch7 będzie wyposażony w zupełnie nowy czujnik BioActive, który zaoferuje lepszą wydajność w porównaniu do swojego poprzednika. Samsung twierdzi, że czujnik ten zapewni użytkownikom "bardziej kompleksowe, spersonalizowane i dokładne dane zdrowotne".

Ten nowy czujnik BioActive będzie pierwszym, który będzie obsługiwał monitorowanie indeksu zaawansowanych produktów końcowych glikacji (AGE). Samsung poinformował również, że funkcja ta będzie miała efekt uboczny - osoby z wrażliwą na światło skórą mogą otrzymać drobne wysypki lub przebarwienia skóry. Zaleca się, aby użytkownicy przestali korzystać z tej funkcji, jeśli zauważą którykolwiek z tych efektów.

Koreańska firma twierdzi, że liczba fotodiod w czujniku została zmniejszona z 8 do 4, ponieważ wprowadzone ulepszenia zwiększyły wydajność poszczególnych fotodiod o ponad 200%. Samsung stwierdził również, że przestrzeń zwolniona dzięki temu rozwojowi została wykorzystana do zamontowania większej liczby i większej różnorodności diod LED.

Nowy czujnik zawiera więcej czerwonych i zielonych diod LED na podczerwień, a teraz zawiera niebieskie, fioletowe, żółte i ultrafioletowe diody LED. Samsung twierdzi, że nowy czujnik będzie dokładniej mierzył poziom stresu, jakość snu, ciśnienie krwi, poziom tlenu we krwi i tętno, ale ostrzega również, że nie należy go używać do całkowitego zastąpienia konwencjonalnych środków monitorowania stanu zdrowia.

Nowy czujnik BioActive będzie współpracował z procesorem Exynos W1000 SoC jako fantastyczny duet, którego zadaniem jest ustanowienie Galaxy Watch7 jako znacznie lepszej opcji w porównaniu do swoich poprzedników, a także innych produktów na rynku.

Galaxy Etuiochronne na ekran Watch 7 są już dostępne na Amazon.com, a Samsung Galaxy Watch6 jest również dostępny w cenie 179,99 USD.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 07 > Galaxy Watch7: Samsung ogłasza nowy czujnik BioActive obiecujący lepszą wydajność
Chibuike Okpara, 2024-07-10 (Update: 2024-07-10)