Notebookcheck Logo

Samochody Tesla bez czujników ultradźwiękowych w końcu dostaną aktualizację pomocy parkingowej z kamerą, ale tylko dla posiadaczy FSD

Wizualizacja aktualizacji systemu Park Assist w Tesli (zdjęcie: Green/Twitter)
Wizualizacja aktualizacji systemu Park Assist w Tesli (zdjęcie: Green/Twitter)
Tesla przywraca opcję Park Assist, która zniknęła, gdy usunęła ultradźwiękowe czujniki parkowania ze swoich nowych partii pojazdów, aby zaoszczędzić 114 USD za samochód na zestawie. Niestety, nowy pomocnik przy parkowaniu, który działa za pośrednictwem zestawu kamer Tesla Vision, wydaje się być dostępny tylko dla tych, którzy zapłacili za dodatek FSD Beta.
E-Mobility

Według jednego z teardown, Tesla zaoszczędziła około 114 USD na samochód dzięki usunięciu ultradźwiękowych czujników parkowania (USS) ze swoich pojazdów. To setki milionów dolarów redukcji kosztów w przypadku nawet dwóch milionów samochodów, które Tesla spodziewa się wyprodukować w tym roku. Niestety, usunięcie systemu USS oznacza również, że nowsze samochody Tesli mają lukę w funkcjonalności parkowania, ku frustracji ich właścicieli. Ich samochody są pozbawione wielu funkcji, takich jak Autopark lub Smart Summon, które Tesla obiecała przywrócić z aktualizacją później.

Najwyraźniej zaczęła od najłatwiejszego do wdrożenia, wykorzystując swój system Vision z kamerą - Park Assist - jak odkryto w changelogu do aktualizacji oprogramowania 2022.45.11. Asystent parkowania jest teraz najwyraźniej w stanie dostrzec pobliskie obiekty za pomocą systemu kamer 360 stopni, w przeciwieństwie do czujników ultradźwiękowych, które tylko brzęczą, gdy kierowcy zbliżają się do przeszkód z tyłu w odwrocie lub z przodu.

Zła wiadomość jest taka, że nie tylko nowa opcja Park Assist z kamerą, która wizualizuje odległość do pobliskich obiektów, jest dostępna wyłącznie dla samochodów bez systemu USS, ale jej wprowadzenie jest jeszcze bardziej ograniczone do nabywców FSD w Ameryce Północnej. Asystent parkowania bez czujników ultradźwiękowych w mieszance wydaje się być wypuszczony tylko dla tych właścicieli Tesli, którzy zapłacili za usługę Full Self-Driving i złożyli wniosek o dostęp do wersji Beta. Pozostaje do sprawdzenia, czy będzie działał równie dobrze jak system z czujnikami ultradźwiękowymi.

Munro's "teardown wymienił kilka potencjalnych wyzwań dla Vision-only Park Assist - nisko położone przeszkody, takie jak krawężniki, a także małe zwierzęta przechodzące z tyłu pojazdów - że Tesla mogła pracować nad rozwiązaniem, stąd opóźnienie rolloutu aktualizacji. Ponadto, ponieważ USS-less Park Assist jest dostępny tylko dla abonentów FSD, którzy mają siedzibę w USA lub Kanadzie, kierowcy nowszych Tesli w Europie będą musieli kontynuować parkowanie bez pomocy samochodu, polegając tylko na zestawie oczu i pewnej orientacji przestrzennej.

Pobierz Brandmotion 5000-CA5 Curb Alert PRO Curb Warning System na Amazon

Źródło(-a)

@greentheonly(Twitter)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > Samochody Tesla bez czujników ultradźwiękowych w końcu dostaną aktualizację pomocy parkingowej z kamerą, ale tylko dla posiadaczy FSD
Daniel Zlatev, 2023-03-20 (Update: 2023-03-20)