Notebookcheck Logo

Test Samsung N150

Samsung N150 to netbook prawie doskonały. Posiada matową matrycę, świetną klawiaturę, jest cichutki, długo wytrzymuje zdany tylko na akumulator i może otrzymać wbudowany modem 3G. Szkoda tylko, że jego matryca nie jest podświetlana na tyle mocno, by dało się w pełni komfortowo używać go w słońcu.

Samsung N150

Obudowa

stabilny zawias
stabilny zawias
matowe wykończenie
matowe wykończenie
pewnie mocowany akumulator
pewnie mocowany akumulator

Spoglądając na N150, ciężko zauważyć, że ma się do czynienia z netbookiem z górnej półki. Korpus w miejscach ozdobionych w innym modelu (Samsung N220) chromowanymi listwami, tu wyróżnia się matową czerwienią (bordo). Niekoniecznie jest to złe rozwiązanie, ale sprzęt traci przez to część eleganckiego stylu.

Obszar roboczy migocze metalicznym efektem. Jego powierzchnia jest w dotyku przyjemnie matowa i nie zbiera odcisków palców. W tej ostatniej kwestii nadrabia z nawiązką błyszczący lakier wieka. Brak na nim trójwymiarowego efektu znanego z siostrzanego modelu N220. Zamiast tego plastikowe wykończenie mieni się błyszczącymi drobinkami. Dumni użytkownicy N150 z pewnością chętnie będą codziennie polerować ten mile dla oka wykończony dekiel.

Producent określa obudowę mianem wytrzymałej dzięki technologii Duracase. Konstrukcja nie jest jednak niczym nadzwyczajnym. Pomimo podobieństwa do N220, podstawa sprawia wrażenie raczej giętkiej. Przy użyciu obu rąk możliwe jest lekkie wykrzywienie jednostki zasadniczej. Za to wieko jest niespotykanie sztywne. Jego błyszcząca powierzchnia ugina się tylko pod naporem dużej siły. Spód nie jest już tak perfekcyjny. Kreskowana powierzchnia klapki skrywającej pamięć operacyjną i znajdujący się obok wlot powietrza dają się wyraźnie wciskać. Akumulator wsuwa się do obudowy tak, że zachodzi na korpus. Dzięki temu spoczywa on w gnieździe tak pewnie, jakby stanowił jedność z obudową.

Zawiasy poruszają się lekko i są pewnie osadzone w swoich mocowaniach. Z powodu silnego oporu na początku do otwarcia pokrywy potrzebne są obie dłonie. Potem klapa pozwala się już otwierać jedną ręką. Testującemu bardzo spodobały się takie właściwości mechaniczne przegubów. Powodują one, że ekran nie otworzy się ani odrobinę samodzielnie. Nawet gdy obrócić netbook Samsunga do góry nogami i potrząsnąć nim, wieko nie uchyla się choćby odrobinę.

gniazdo karty SIM
gniazdo karty SIM

Wyposażenie w złącza jest dosyć spartańskie. Po lewej stronie, w sąsiedztwie gniazda zasilania, można podłączyć kabel sieciowy. Z tej samej strony przedni narożnik okupują USB i gniazda słuchawek oraz mikrofonu. Porty USB posiadają funkcję ładowania, którą można aktywować narzędziem "ChargeableUSB". Tu można np. ładować swój telefon podczas gdy komputer jest wyłączony. Prawa ścianka obudowy gości złącze VGA i dwa USB. Czytnik kart znajduje się na przedniej krawędzi.

front: czytnik kart
front: czytnik kart
lewy bok: gniazdo zasilania, USB, wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonowe
lewy bok: gniazdo zasilania, USB, wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonowe
z tyłu brak złączy
z tyłu brak złączy
prawy bok: wyłącznik WiFi, 2x USB, VGA, gniazdo blokady Kensingtona
prawy bok: wyłącznik WiFi, 2x USB, VGA, gniazdo blokady Kensingtona

Osprzęt

W pierwszym netbooku Samsunga, NC10, klawiatura była jednym z najjaśniejszych punktów. Producent pozostaje wierny tej filozofii. Komfort pisania jest wspaniały, choć niektóre płytki są za małe.  

Klawisze mają długi skok, bardzo wyraźnie wyczuwalny opór i twardą odpowiedź. Powierzchnia klawiatury ugina się nieznacznie tylko na wysokości prawego klawisza shift i entera. Między płytkami brak większych odstępów, co w 10-calowych netbookach jest raczej regułą, a nie wyjątkiem. Oznaczenia do pisania bezwzrokowego na klawiszach F i J są łatwo wyczuwalne. Martwić mogą jedynie małe rozmiary klawiszy kierunkowych.

Gładzik z dotykiem wielopunktowym może być używany na różne sposoby. Jeśli kogoś irytuje np. przewijanie dwoma palcami, może tę funkcję łatwo wyłączyć. Zwolennicy wielopunktowych gestów mogą aktywować nawigację trzema palcami i przewijać za pomocą dwóch palców. Przewijanie działa również na nieoznaczonych strefach krawędzi pionowej i poziomej.

Obszar czułego po same krawędzie gładzika jest matowy. Palec sunie po powierzchni z odpowiednim niewielkim oporem, a kursor przemieszcza się precyzyjnie. Płytka dotykowa jest solidna jak cała podkładka pod nadgarstki i nie ugina się. Klawisze cechuje satysfakcjonujący skok i klikają cicho.

klawiatura QWERTY (fot. Samsung)
klawiatura QWERTY (fot. Samsung)
touchpad
touchpad

Obraz

Natywna rozdzielczość 1024x600 10-calowego ekranu WSVGA nie powala na kolana. Dla wielu użytkowników tyle przy otwartym oknie przeglądarki wystarczy, niektórzy woleliby jednak mieć większy obszar roboczy i nie znoszą pasków przewijania w przeglądarkach internetowych. Samsung stworzył dla nich niewielkie ułatwienie. Rozdzielczość obrazu może być ustawiona na 1152x864 (interpolowana). Tak powstający zniekształcony obraz nie jest zbyt piękny, ale przynajmniej na ekranie mieści się cała strona startowa Notebookcheck.

Przy średniej jasności maksymalnej na poziomie 195 cd/m² zmierzono względnie niski kontrast, wyrażający się proporcją 204:1. Nie daje to powodów do pochwał, ale i również nagany. To właściwość wszystkich netbooków. W odwzorowaniu braw ujawniają się wyblakłe kolory i ograniczone odcienie.

Samsung N150 rozczarował nieco jasnością obrazu, przynajmniej w porównaniu z modelem N220. Maksymalna wartość pokazana przez urządzenie pomiarowe wyniosła 208 cd/m². Średnio było to 195 cd/m². W warunkach domowych taka jasność wystarczy, ale przy silnie operującym świetle może pojawić się problem.

 

190
cd/m²
185
cd/m²
189
cd/m²
186
cd/m²
190
cd/m²
196
cd/m²
201
cd/m²
206
cd/m²
208
cd/m²
podświetlenie ekranu
maksimum: 208 cd/m² (Nits) średnia: 194.6 cd/m²
rozświetlenie: 89 %
na akumulatorze: 190 cd/m²
kontrast: 204:1 (czerń: 0.93 cd/m²)
w plenerze, widok z prawej
w plenerze, widok z prawej
w plenerze, widok na wprost
w plenerze, widok na wprost

I pojawił się, nie było innego wyjścia. Ograniczona jasność podważa w świetle słonecznym jedną z głównych zalet Samsunga N150, mianowicie matową matrycę. Pozwala to na ograniczenie refleksów w bezpośrednio operującym słońcu. Jednak z powodu niewielkiej jasności zdarza się, że czasem ciężko cokolwiek rozpoznać czy odczytać z ekranu. Praca na świeżym powietrzu nie jest niemożliwa, jednak użytkownicy muszą rozglądać się za ocienionym miejscem.

 

Kąty widzenia malucha Samsunga są dobre w poziomie. Pismo pozostaje czytelne do kąta około 60 stopni, a barwy prawie się nie zniekształcają. Pionowo oczy obserwatora mogą zmienić położenie tylko o 20 stopni; potem obraz wyraźnie ciemnieje. Przy 45 stopniach odchylenia w pionie dostrzegalna jest silna inwersja kolorów.

kąty widzenia w Samsungu N150

Osiągi

Samsung N150 bazuje na procesorze Intel Atom N450 (1,66 GHz, nazwa robocza Pineview) ze zintegrowaną grafiką GMA 3150. Procesor ma skromny zasób pamięci podręcznej drugiego poziomu (512 kB). Prędkość magistrali to 667 MHz. Osiągi nie poprawiły się w stosunku do poprzedniej generacji Atomów. Technologia Hyper-Threadig Intela sprawia, że aplikacje traktują go, jak gdyby posiadał drugi wirtualny rdzeń. Dzięki temu jednordzeniowy procesor - pomimo słabej wydajności - radzi sobie z pracującym wielowątkowo systemem operacyjnym, takim jak zainstalowany Windows 7 Starter. Obok procesora kluczowe elementy qtposażenia testowanego Samsunga to 1024 MB RAM i 250-gigabajtowy dysk twardy od Hitachi (HTS545025B9A300).

Wspierający DirectX 9 układ GMA 3150 został zintegrowany w procesorze N450. W testach Futuremark osiąga tyle punktów co jego poprzednik, GMA 950, tj. zdecydowanie mało. Np. 3DMark06 zakończył się wynikiem 143 punktów. W tym samym teście przyzwoite laptopy dla graczy osiągają 6000-7000 pkt.
 
Tak samo słabe jest wsparcie GPU dla HD. A właściwie to nie ma literalnie żadnego i procesor Atom musi sam podjąć się dekodowania wideo HD. Rezultat: obrazy zakodowane w 720p i 1080p nie będą odtwarzane płynie, nieważne czy na baterii czy po podłączeniu zasilacza. Zwykłe DVD czy filmy w równie małej rozdzielczości nie sprawiają problemu (rozdzielczość mniejsza niż 1280x720).

Na polu wydajności rzeczywistość sprowadza mały mobilny laptop o dużych aspiracjach na ziemię. PCMark Vantage ustala wydajność systemową, wliczając w to ocenę takich komponentów jak HDD, CPU, GPU i RAM. N150 zdobył w tym teście 1332 pkt. To bardzo mało w porównaniu chociażby z kombinacją GeForce'a 310M i Intela Core i5-430M stosowaną w nowoczesnych laptopach. W związku ze stosowaniem w notebookach i netbookach takich samych dysków twardych 2,5", podobne osiągi HDD nie są niczym zadziwiającym. Należy odnotować, że GeForce 310M należy do dolnego zakresu klasy średniej układów graficznych Nvidii.

A jak jest postrzegana wydajność pracy w środowisku Windows 7? Nie jest ona zbyt wysoka. Nawet w trybie wysokiej wydajności i z podłączonym zasilaczem foldery, pliki i programy otwierają się z wyraźnym opóźnieniem. Najwolniej, gdy kilka programów pracuje jednocześnie. Odtwarzanie muzyki przy jednoczesnym otwarciu w przeglądarce pięciu zakładek i pisaniu e-maila? Zniecierpliwieni szybko damy sobie spokój.

Dysk twardy Hitachi (HTS545025B9A300) o pojemności 250 GB osiągnął przyzwoite wartości w teście HD Tune. 61,6 MB/s przeciętnego transferu odpowiada obecnym standardom. Dysk jest cichy i nawet praca głowicy nie jest słyszalna. 

Systeminfo CPUZ CPU
Systeminfo CPUZ Cache
Systeminfo CPUZ Mainboard
Systeminfo CPUZ RAM
Systeminfo CPUZ RAM SPD
Systeminfo GPUZ
Systeminfo HDTune
DPC Latency Checker: im Idle gibt es keine Latenzen
DPC Latency Checker: WLAN On/Off - es kommt zu starken aber nur kurz auftretenden Latenzen
 
3DMark 2001SE Standard
2480 pkt.
3DMark 05 Standard
304 pkt.
3DMark 06 Standard Score
143 pkt.
Pomoc
PCMark Vantage Result
1332 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
571
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
874
Cinebench R10 Shading 32Bit
294
Pomoc
Hitachi Travelstar 5K500.B HTS545025B9A300
przesył danych (minimum): 36.7 MB/s
przesył danych (maksimum): 83 MB/s
przesył danych (średnio): 61.1 MB/s
czas dostępu: 18.6 ms
szybkość interfejsu: 112.4 MB/s
obciążenie procesora: 6.1 %
porównanie wyników PCMark Vantage: Samsung N150 (Atom N450, GMA 3150) i Asus U30JC (Core i5-430M, GF 310M)
porównanie wyników PCMark Vantage: Samsung N150 (Atom N450, GMA 3150) i Asus U30JC (Core i5-430M, GF 310M)

Wpływ na otoczenie

wylot powietrza z układu chłodzenia
wylot powietrza

Hałas

Wyróżniająca cecha Samsunga N150 to niski poziom emitowanego przez niego hałasu. Netbook ten przypomina pod tym względem model N220. Szum jest właściwie nieobecny. Nie zmienia się to nawet w trakcie długotrwałych obliczeń wykonywanych przez procesor N450. Wentylator obraca się wprawdzie nieustannie w trybach Normal i Speed (Fn+F8), ale szum o natężeniu 30,4 dB jest właściwie niesłyszalny. Gdy aktywny jest tryb Samsung Silent, wiatrak nie działa. Uruchamia się on, gdy zostanie obciążony procesor lub gdy jego temperatura będzie za wysoka z innego powodu. W trybach Samsung Speed i Normal przyniesie to maksymalny hałas filigranowego chłodzenia na poziomie 30,7 dB. To jedynie o 1 dB więcej od szumu tła. 

Hałas

luz
30 / 30.4 / 30.4 dB
HDD
30 dB
obciążenie
30.7 / 30.7 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)

Ciepło

Ciepłota pozostaje na niskim poziomie niezależnie od zastosowania laptopa (spoczynek, obciążenie), chyba że zostawimy N150 w trybie Silent Mode. Wówczas wentylator jest wyłączony, a nagrzewanie się podzespołów (RAM, dysk twardy, CPU, płyta główna) narasta w małej obudowie. Dokładnie to jest powodem sytuacji zilustrowanej na poniższym schemacie, gdzie temperatura w trybie jałowym niepokoi czerwonym zakresem (do 42°C). Jeśli w takich samych warunkach pozwolić wiatraczkowi na cichy szmer (Normal Mode), temperatury pozostaną w niebieskiej strefie (trochę poniżej wartości w stresie).

Pod obciążeniem (program Prime95) najwyższą temperaturę, 33°C, zmierzono po lewej stronie klawiatury. Średnia temperatura maksymalna na spodzie wyniosła jedynie 31°C.

w stresie
 30.9 °C30.1 °C26.7 °C 
 33 °C32.4 °C27.4 °C 
 30.7 °C30 °C28.1 °C 
maks. w ogóle: 33 °C
średnia: 29.9 °C
31 °C31.4 °C32.6 °C
30.8 °C31.7 °C34.6 °C
28.3 °C30.1 °C34.2 °C
maks. w ogóle: 34.6 °C
średnia: 31.6 °C
zasilacz  32.6 °C | temperatura otoczenia 20.7 °C
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 29.9 °C / 86 F, compared to the average of 29.8 °C / 86 F for the devices in the class Netbook.
(+) The maximum temperature on the upper side is 33 °C / 91 F, compared to the average of 33.1 °C / 92 F, ranging from 21.6 to 53.2 °C for the class Netbook.
(+) The bottom heats up to a maximum of 34.6 °C / 94 F, compared to the average of 36.6 °C / 98 F
(±) In idle usage, the average temperature for the upper side is 32.5 °C / 91 F, compared to the device average of 29.8 °C / 86 F.
(+) The palmrests and touchpad are cooler than skin temperature with a maximum of 31.5 °C / 88.7 F and are therefore cool to the touch.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 29.3 °C / 84.7 F (-2.2 °C / -4 F).

Głośniki

Głośniczki N150 znajdują się pod oparciem rąk i nagłaśniają podłoże, na którym spoczywa komputer. Brzmienie jest zdominowane przez soprany. Wymagający użytkownik szybko przerzuci się na słuchawki z powodu słabo zrównoważonego dźwięku. Efekty SRS, mające poprawiać dźwięk, można sobie darować - w przeciwnym razie będą tylko irytować. Przy wysokim poziomie głośności małe membrany wciąż  utrzymują czystość brzmienia.  
 
Wyjście audio 3,5 mm dostarcza sygnał na wysokim poziomie, który po prostej próbie odsłuchowej okazuje się wolny od szumów. Osoby chcące używać małego Samsunga do słuchania muzyki powinny wybrać zewnętrzne głośniki, albowiem wbudowany zestaw nie sprawia jakością dźwięku zbyt wiele przyjemności. 

Wydajność akumulatora

Do czasu pracy na akumulatorze przywiązuje się w netbookach szczególną wagę. Samsung dobrze wpasowuje się tu w oczekiwania rynku i oferuje sprzęt o imponujących przebiegach.  
 
Nawet gdy procesor znajduje się pod stałym obciążeniem, łączność radiowa jest włączona a podświetlenie ustawione na maksimum i tak nie zejdziemy poniżej czterech godzin pracy. Najbliższy rzeczywistości jest test pracy w sieci bezprzewodowej. Bateria wyczerpuje się wtedy po prawie sześciu godzinach. W tym czasie podświetlenie matrycy było ustawione na średnim poziomie, a jasność obrazu wynosiła około 130 cd/m².

Następnym w kolejce testem jest próba odtwarzania filmu z DVD. Pokaz Władcy Pierścieni trwał prawie sześć i pół godziny (dokładnie 383 minuty). Płyta była odtwarzana z zewnętrznego napędu DVD podłączonego przez USB i posiadającego własne zasilanie. Atom N450 musiał tylko zdekodować sygnał obrazu. Nie był to materiał HD, więc obciążenie wyniosło ok. 40%.

Gdy zastosowane zostaną wszystkie dostępne środki służące oszczędzaniu energii, zasilany tylko z akumulatora N150 wytrzymuje prawie osiem i pół godziny. W tym czasie netbook był na chodzie, ale karta sieci radiowej została wyłączona, a jasność ustawiona na najniższy poziom (BatteryEater Reader Test). Bliższy rzeczywistości czas spędzony na przeglądaniu Internetu, edycji dokumentów w Wordzie i odrobinie słuchania muzyki będzie wynosił jakieś pięć do sześciu godzin.

Wydajność akumulatora
luz
8h 22min
sieć przez WLAN
5h 52min
DVD
6h 23min
obciążenie
4h 21min
Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0.1 / 0.3 W
luzdarkmidlight 8.3 / 13.5 / 14.1 W
obciążenie midlight 15 / 15.7 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        
Currently we use the Metrahit Energy, a professional single phase power quality and energy measurement digital multimeter, for our measurements. Find out more about it here. All of our test methods can be found here.

Podsumowanie

Samsung N150 punktuje wyżej niż inne netbooki w wielu kategoriach. Ale do zajęcia tronu to jednak nie wystarczy. Warte odnotowania są trwała obudowa (wliczając to świetne zawiasy), dobre urządzenia wejścia i niska emisja hałasu. W trybie Silent chłodzenie ani piśnie. Gdy już musi, robi to niezmiernie cicho. To samo tyczy się prawie niesłyszalnego dysku twardego 250 GB.  

Użytkowników nie rozproszą denerwujące refleksy. Matowy ekran WSVGA jest jednak w najlepszym przypadku przeciętnie podświetlony. Jest to właściwie jedyna podstawa do krytyki N150. Jasność matrycy jest za niska (195 cd/m²) do komfortowego używania na słońcu, a to kosztuje netbook Samsunga pozycję w panteonie tej klasy komputerów przenośnych.

N150 jest wart wydanych na niego pieniędzy. Nabywcy, którzy poszukują sprzętu (prawie) pozbawionego słabych punktów, z nowoczesną technologią, nie powinni tu popełnić błędu. Jedyne, czego kupujący nie powinni oczekiwać, to szybkość notebooka wyposażonego w procesora Core i3/i5 Intela. Komputerek z jednordzeniowym Atomem jest i pozostanie netbookiem, a więc urządzeniem służącym co najwyżej do odwiedzin w sieci przy okazji podróży czy spędzania czasu na mieście, sprawdzania poczty i słuchania muzyki.

Please share our article, every link counts!
Samsung N150
z bliska: Samsung N150

Specyfikacja techniczna

Samsung NP-N150 Eom
Procesor
Intel Atom N450 1 x 1.7 GHz, Pinetrail
Pamięć
1024 MB 
, PC2-6400
Matryca
10.10 cali 16:9, 1024 x 600 pikseli, refleksująca: nie
Chipset
Intel NM10
Dysk twardy
Hitachi Travelstar 5K500.B HTS545025B9A300, 250 GB 
, 5400 obr/min, 5400 obr/min
Karta dźwiękowa
Realtek ALC269 @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller
Złącza
3 USB 2.0, 1 VGA/D-Sub, 1 blokada Kensingtona, gniazda audio: wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, czytnik kart: SD/SDHC/MMC
Łączność
Marvell Yukon 88E8040 PCI-E (10/100MBit/s), Atheros AR9285 Wireless Network Adapter (b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 2.1+EDR, Samsung HSPA
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 25.3 x 264 x 188
Akumulator
48 Wh litowo-jonowy, AA-PB2VC6B
System operacyjny
Microsoft Windows 7 Starter 32 Bit
Camera
kamerka: 0.3MP 640x480
Inne
24 miesiące(y) gwarancji
Waga
1.184 kg, zasilacz: 180 g
Cena
399 PLN
Odnośniki

 

Samsung N150 jest z zewnątrz niepozorny
Samsung N150 jest z zewnątrz niepozorny
układ chłodzenia
układ chłodzenia
wymontowany moduł WLAN
wymontowany moduł WLAN
dostęp do RAM możliwy po otworzeniu małej pokrywy
dostęp do RAM możliwy po otworzeniu małej pokrywy
N150 po rozebraniu
N150 po rozebraniu
akumulator odłączony
akumulator odłączony
widok na spód z zamontowanym akumulatorem
widok na spód z zamontowanym akumulatorem
bateria wystaje poza obrys obudowy i dlatego posiada osobne podpórki
bateria wystaje poza obrys obudowy i dlatego posiada osobne podpórki
akumulator o pojemności 48 Wh
akumulator o pojemności 48 Wh
przełącznik na prawej ściance służy obsłudze wszystkich urządzeń łączności bezprzewodowej
przełącznik na prawej ściance służy obsłudze wszystkich urządzeń łączności bezprzewodowej
czytnik kart z plastikową zaślepką
czytnik kart z plastikową zaślepką
dzięki wbudowanej kamerce internetowej N150 umożliwia prowadzenie wideorozmów
dzięki wbudowanej kamerce internetowej N150 umożliwia prowadzenie wideorozmów
nie każdy netbook posiada matową matrycę - to duża zaleta N150
nie każdy netbook posiada matową matrycę - to duża zaleta N150
pomimo czerwonej linii biegnącej wokół obudowy wygląda jak szereg innych netbooków
pomimo czerwonej linii biegnącej wokół obudowy wygląda jak szereg innych netbooków
moduł Bluetooth
moduł Bluetooth

Autorzy

Tekst i zdjęcia: Sebastian Jentsch
Tłumaczenie: Mateusz Stach

Podobne laptopy

Podobne laptopy innego producenta

Recenzja HP Mini 5102
Graphics Media Accelerator (GMA) 3150
Recenzja Asus Eee PC 1008P
Graphics Media Accelerator (GMA) 3150
Recenzja Dell Inspiron Mini 1012
Graphics Media Accelerator (GMA) 3150

Notebooki innego producenta i/lub z innym CPU

Recenzja Asus Eee PC 1015PX
Graphics Media Accelerator (GMA) 3150, Atom N570
Recenzja Samsung NF310
Graphics Media Accelerator (GMA) 3150, Atom N550
Recenzja Samsung NF210
Graphics Media Accelerator (GMA) 3150, Atom N550
Recenzja Asus Eee PC 1018P
Graphics Media Accelerator (GMA) 3150, Atom N475

Za

+długi czas pracy na baterii
+bardzo cichy i chłodny
+matowa matryca
+stabilna obudowa
+dobra klawiatura
 

Przeciw

-ekran za ciemny do użytku na zewnątrz
-silne nagrzewanie w trybie Silent
-ograniczona wydajność
-mało miejsca do oparcia rąk
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Samsung N150
Sebastian Jentsch (Update: 2020-01-26)