Notebookcheck

Test Lenovo ThinkPad T420si

Recenzję ThinkPada T420si należy zacząć od wyjaśnienia, czym różni się on od modelu T420s. Otóż jest on wyposażony w procesor Core i3 a nie Core i5 lub Core i7. Z kolei T420s wypada uznać za smuklejszy wariant T420, który nie tylko jest lżejszy od grubszego kuzyna, ale też posiada mniej złączy peryferyjnych (z tym że nie zabrakło wśród nich USB 3.0) i akumulator o mniejszej pojemności.

Obudowa

Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)

Wygląd ThinkPada T420si został znacząco zmieniony w stosunku do modelu T420i. Subtelne różnice dostrzeżemy w ogólnym zarysie sylwetki urządzenia, która stała się mniej ociężała, a zarazem bardziej zwarta. Taki zabieg stylistyczny uzyskano dzięki ograniczeniu wysokości korpusu laptopa. Świadczy o tym chociażby fakt braku występowania piętrowego układu złączy, który ma zastosowanie w T420i. 

Pokrywę ekranu wykonano z ciemnego tworzywa wzmocnionego włóknem węglowym. Umocowano ją w sposób klasyczny, dzięki czemu maksymalny kąt rozwarcia wieka sięga 180 stopni. 

Mechanizm regulacji kąta odchylenia ekranu sprawuje się poprawnie. Zawiasy, choć niewielkie, są solidne i dosyć sprawnie przytrzymują wyświetlacz w nadanej mu pozycji. Unoszenie pokrywy jedną ręką nie powoduje odrywania się platformy roboczej od podłoża. 

Zatrzask dociskający klapę do platformy roboczej po jej zamknięciu to kolejny pożyteczny element, który niestety jest coraz rzadziej wykorzystywany przez producentów laptopów. 

Ramka ekranu cechuje się poprawnym spasowaniem. Wyginanie górnej części obramowania ujawnia standardową elastyczność tworzywa, która maleje w kierunku miejsc mocowania zawiasów. Nad wyświetlaczem zamontowano lampkę, która oświetla klawiaturę. Włącza się ją przy użyciu skrótu Fn+PgUp. 

Klawiatura wygląda nieco topornie, ale matowe, twarde tworzywo ułatwia utrzymanie odpowiedniej estetyki przyrządu i powinno zapewnić jego wysoką trwałość przez długi okres użytkowania. 

Jakość zastosowanych materiałów stoi na wysokim poziomie. Magnezowy stelaż wewnętrzny korpusu laptopa oraz zwarta sylwetka urządzenia sprzyjają zachowaniu odpowiedniej sztywności platformy roboczej. O solidności konstrukcji świadczy również montaż napędu optycznego, którego tacka (pomimo tego, iż odrobinę poskrzypuje) pod wpływem nacisku nie zapada się do wnęki (co jest przypadłością wielu laptopów). 

ThinkPad T420si dysponuje podstawową liczbą złączy komunikacyjnych, spośród których należy wyróżnić jeden port USB w standardzie 3.0. Do minusów zaliczyłem brak cyfrowego interfejsu HDMI, którego nieobecność rekompensuje w pewnym stopniu zastosowanie mniej popularnego złącza DisplayPort. 

Z racji ograniczonych wymiarów obudowy w testowanym egzemplarzu T420si nie ma takich złączy jak ExpressCard, FireWire czy eSATA, które zastosowano w modelu T420i. Warto również zwrócić uwagę na ograniczenie wysokości zatoki czytnika płyt, która wynosi 9,5 mm (w modelach T420/T420i jest to 12,7 mm). 

Rozplanowanie interfejsów komunikacyjnych jest dobrze przemyślane. Zdecydowaną większość złączy przeniesiono na tył laptopa, co niweluje problem związany z wyprowadzaniem plątaniny kabelków czy ograniczaniem swobody operowania myszą. Na lewej flance pozostawiono jedynie port USB 2.0 oraz łączone złącze audio. Interfejs USB 3.0 osadzono z tyłu platformy, w sąsiedztwie gniazda RJ-45. 

Na spodzie laptopa znajduje się pokrywa serwisowa maskująca dostęp do pamięci RAM i karty Wi-Fi. Umieszczono tam również złącze służące do podpięcia stacji dokującej oraz zatrzask obsługujący zatokę UltraBay.

przód: dzyndzel zatrzasku klapy
przód: dzyndzel zatrzasku klapy
lewy bok: otwory wentylacyjne, USB 2.0, złącze audio, czytnik kart pamięci (zamiast opcjonalnego gniazda ExpressCard/34), osłona zatoki dysku twardego
lewy bok: otwory wentylacyjne, USB 2.0, złącze audio, czytnik kart pamięci (zamiast opcjonalnego gniazda ExpressCard/34), osłona zatoki dysku twardego
prawy bok: przełącznik Wi-Fi, napęd optyczny, gniazdo blokady Kensingtona
prawy bok: przełącznik Wi-Fi, napęd optyczny, gniazdo blokady Kensingtona
tył: gniazdo zasilania, LAN, USB 3.0, Always-On USB 2.0, DisplayPort, VGA, otwory wentylacyjne
tył: gniazdo zasilania, LAN, USB 3.0, Always-On USB 2.0, DisplayPort, VGA, otwory wentylacyjne

Osprzęt

Klawiaturę zastosowaną w Lenovo T420si można określić mianem przyrządu idealnego. Laptopy ThinkPad zawsze cechowały się komfortową klawiaturą, której sposób wykonania, pomimo upływu lat, dalej stoi na wysokim poziomie. 

Klasyczny układ klawiszy, który charakteryzuje się brakiem wolnych przestrzeni pomiędzy nimi, oraz ich dobrze wyczuwalny skok to główne atuty wpływające na poprawę użytkowania tego elementu wyposażenia. 

Zarówno nienaganna sztywność platformy klawiatury, jak i solidne mocowanie poszczególnych płytek to cechy, które świadczą o solidności konstrukcji. Z kolei niesprężysty materiał, z którego wykonano klawisze, wydaje się nie do zdarcia. 

Układ płytek jest klasyczny dla Lenovo. Standardowo (w przypadku laptopów spod szyldu ThinkPad) tam, gdzie spodziewamy się ujrzeć lewy klawisz Ctrl, znajduje się Fn. Na plus trzeba zaliczyć powiększenie klawiszy Esc oraz Delete, które są jednymi z częściej używanych.  

Do obsługi regulacji natężenia dźwięku wydzielono trzy specjalne przyciski, które ulokowano w lewej górnej części platformy roboczej. Co prawda wyglądają one nieco topornie, ale używa się ich w sposób bezproblemowy. 

Dobrze współpracowało mi się również z tabliczką dotykową, której wymiary to około 76x45 mm. Strefę aktywności gładzika wyróżniono fakturą, która dotyku sprawia wrażenie delikatnie chropowatej. Precyzja operowania wskaźnikiem była dostatecznie dobra. 

Przyciski osadzone przed dolną krawędzią gładzika cechują się szerokością około 9 mm. Są one po prostu małe, co ogranicza nieco wygodę ich używania. Klik słyszalny przy ich naciskaniu jest znikomy. 

Do operowania kursorem można wykorzystać również TrackPoint, którego kulkowy manipulator wyróżnia się czerwoną barwą. Oba urządzenia mogą pracować niezależnie od siebie. Włącza i wyłącza się je przy użyciu kombinacji klawiszy Fn+F8.

klawiatura
klawiatura
touchpad
płytka dotykowa

Obraz

diagram barw
diagram barw

ThinkPad T420si dysponuje ekranem o przekątnej 14''. Antyrefleksowy wyświetlacz cechuje się podwyższoną rozdzielczością nominalną, 1600x900 pikseli. 

Matryca produkcji Samsunga wyróżnia się ponadstandardową luminancją, która w centralnym obszarze wynosi aż 306,9 cd/m². Wysoka jasność obrazu nie wpływa korzystnie na poziom oddania czerni, której głębia w najjaśniejszej części matrycy wynosi zaledwie 2,2 cd/m².

274
cd/m²
274.8
cd/m²
275.6
cd/m²
276.4
cd/m²
306.9
cd/m²
266.8
cd/m²
219
cd/m²
231.2
cd/m²
232.9
cd/m²
podświetlenie ekranu
LEN40A1 / LTN140KT03401
maksimum: 306.9 cd/m² (Nits) średnia: 262 cd/m²
rozświetlenie: 71 %
kontrast: 140:1 (czerń: 2.2 cd/m²)39.08% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
56.65% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
37.79% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)
Lenovo ThinkPad T420si a przestrzeń sRGB (siatka)
T420si a sRGB

Odwzorowanie poszczególnych kolorów i ograniczony zakres palety barw nie budzą entuzjazmu. Wyświetlacz doskonale sprawdzi się w pracy biurowej, ale wykorzystywanie go do aplikacji graficznych stoi pod dużym znakiem zapytania. 

Zaletą tego ekranu nie są również kąty widzenia. Zarówno te w płaszczyźnie poziomej, jak i te w pionie nie wybijają się ponad standard.

Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)

Osiągi

GPU-Z (NVIDIA NVS 4200M)
GPU-Z

Jednostkę centralną testowanego T420si stanowi procesor Core i3-2310M, którego rdzenie pracują z częstotliwością bazową równą 2,1 GHz. Ten układ Intela nie zapewnia obsługi funkcji Turbo, ani wsparcia dla technologii vPro. W obrębie procesora zintegrowano rdzeń graficzny Intel HD Graphics 3000. 

Pod względem uzyskiwanej mocy obliczeniowej popularny Core i3-2310M prezentuje się przyzwoicie. W 64-bitowym teście Cinebench R11.5 uzyskał wynik 2,01 pkt, co daje przyrost na poziomie około 0,3 pkt. względem starszej jednostki Core i3-330M (Arrandale, Core pierwszej generacji). W porównaniu z Core i5-2410M różnica w wydajności wynosi 30% na korzyść jednostki Core i5. 

Karta graficzna Nvidia NVS 4200M dysponuje 1 GB własnej pamięci operacyjnej DDR3 oraz zapewnia obsługę API DirectX 11. Według danych producenta maksymalna częstotliwość taktowania rdzenia chipu wynosi 810 MHz, a jednostek cieniujących - 1620 MHz. W praktyce wartości te wynoszą odpowiednio 740 MHz dla rdzenia oraz 1480 MHz dla jednostek cieniujących. 

Wydajność układu „zielonych" jest zestrojona pod kątem klienta biznesowego. Specjalny zestaw sterowników optymalizuje osiągi uzyskiwane w przypadku aplikacji graficznych. 

Wąska (64-bitowa) szyna pamięci ogranicza potencjał karty Nvidii w grach. Uruchomienie wymagających produkcji przy wyższych nastawach środowiska nie gwarantuje odpowiedniego komfortu gry. W przypadku gry Colin McRae: DIRT 2 (przy nastawach:1366x768, preset High) średnia prędkość wyświetlania wyniosła około 19 kl/s. 

Za przełączanie pomiędzy dGPU a zintegrowanym rdzeniem graficznym opowiada technologia Nvidia Optimus. Użytkownik ma możliwość doboru preferowanego procesora graficznego ręcznie lub też wykorzystania opcji wyboru automatycznego, kiedy to sterownik oprogramowania samodzielnie uaktywnia konkretną kartę graficzną. 

Stan użycia układu Nvidii możemy monitorować poprzez ikonkę aktywności zewnętrznej karty graficznej, która pojawia się w obszarze powiadomień paska zadań. Uaktywniamy ją za pośrednictwem apletu „Panel sterowania Nvidia" w menu „Pulpit". 

Zamontowany dysk twardy marki Hitachi (model HTS723232A7A) jest przypisany do serii dysków Z7K320, które wyróżniają się ograniczoną wysokością (7 mm). Travelstar wykręca transfery oscylujące w granicach 87 MB/s przy średnim czasie dostępu do danych w wymiarze 16,4 ms.

CPU-Z CPU
Nero InfoTool 5
Heaven Benchmark v2.5 (1600x900)
Heaven Benchmark v2.5 (1366x768)
HWiNFO32
CPU-Z SPD
CPU-Z Memory
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Caches
HD Tune 2.55
3DMark 06 Standard Score
5118 pkt.
3DMark Vantage P Result
2337 pkt.
3DMark 11 Performance
567 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
2759
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
6213
Cinebench R10 Shading 32Bit
4816
Cinebench R10 Rendering Single CPUs 64Bit
3460 Points
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 64Bit
7408 Points
Cinebench R10 Shading 64Bit
4481 Points
Cinebench R11.5 OpenGL 64Bit
15.5 fps
Cinebench R11.5 CPU Multi 64Bit
2.01 Points
Pomoc
Hitachi Travelstar Z7K320 HTS723232A7A364
przesył danych (minimum): 51.8 MB/s
przesył danych (maksimum): 112.4 MB/s
przesył danych (średnio): 87.3 MB/s
czas dostępu: 16.4 ms
szybkość interfejsu: 121 MB/s
obciążenie procesora: 1 %

Cinebench

aplikacja 32-bitowa
aplikacja 32-bitowa
aplikacja 64-bitowa
aplikacja 64-bitowa
aplikacja 32-bitowa
aplikacja 32-bitowa
aplikacja 64-bitowa
aplikacja 64-bitowa
low med. high ultra
Colin McRae: DIRT 2 (2009) 48 19 fps
Need for Speed Shift (2009) 33 23 fps
Risen (2009) 22 14 fps
Fifa 11 (2010) 116 76 fps

Wpływ na otoczenie

Hałas

ThinkPad T420si nie jest laptopem głośnym. Podczas surfowania po sieci wentylator produkuje znikomy szmer, który wynosi 33,5 dB. Odtwarzanie filmu 720p powoduje wzrost natężenia szumu do poziomu 35,3 dB. Zwiększenie użycia procesora skutkuje dynamizacją obrotów wentylatora, który wytwarza odgłos o natężeniu wahającym się pomiędzy 35,7 a 36,3 dB. 

Przy wykorzystaniu maksymalnej mocy obliczeniowej CPU oraz dGPU laptop Lenovo emituje hałas, który dochodzi do 38,8 dB. Wydmuchiwanie powietrza przez niewielkie szczeliny wentylacyjne powoduje, iż odgłos ten ma dość wysoką tonację. 

Poprawną kulturę działania omawianego laptopa zaburza głośna praca czytnika płyt, który podczas odtwarzania nośnika generuje szum na poziomie około 45 dB. 

Hałas

luz
33.5 / 33.5 / 33.5 dB
HDD
33.9 dB
DVD
45 / dB
obciążenie
36.5 / 38.8 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)
temperatury podzespołów w teście maksymalnego obciążenia
pod obciążeniem

Ciepło

ThinkPad T420si nie nagrzewa się. Przy wzmożonej pracy procesora oraz karty grafiki Nvidii pulpit roboczy utrzymuje poprawną ciepłotę. W najcieplejszym fragmencie temperatura obudowy wyniosła 34,7°C. 

Przyzwoite temperatury utrzymuje też spód platformy roboczej. W centralnej części obudowy odnotowałem skromne 33°C, a w rejonie zatoki dysku twardego - nieco ponad 35°C. 

Dość mocno, bo maksymalnie do 61,8°C, rozgrzał się natomiast w teście obciążeniowym zasilacz. 

w stresie
 34.7 °C32.8 °C28.3 °C 
 34.4 °C33.8 °C27.9 °C 
 33.2 °C29.4 °C26.7 °C 
maks. w ogóle: 34.7 °C
średnia: 31.2 °C
28.2 °C31.5 °C34.6 °C
28.5 °C33 °C34.8 °C
26.6 °C30.6 °C35.4 °C
maks. w ogóle: 35.4 °C
średnia: 31.5 °C
zasilacz  61.8 °C | temperatura otoczenia 22 °C
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 31.2 °C / 88 F, compared to the average of 29.4 °C / 85 F for the devices in the class Office.
(+) The maximum temperature on the upper side is 34.7 °C / 94 F, compared to the average of 34 °C / 93 F, ranging from 21.2 to 62.5 °C for the class Office.
(+) The bottom heats up to a maximum of 35.4 °C / 96 F, compared to the average of 36.6 °C / 98 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 27.1 °C / 81 F, compared to the device average of 29.4 °C / 85 F.
(+) The palmrests and touchpad are reaching skin temperature as a maximum (33.2 °C / 91.8 F) and are therefore not hot.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 27.9 °C / 82.2 F (-5.3 °C / -9.6 F).

Głośniki

Stereofoniczne głośniczki ulokowane po bokach pulpitu roboczego wystarczą w zastosowaniach typowo biurowych tj. do odtwarzania prezentacji multimedialnych. Natomiast kiepska dynamika oraz mierna wyrazistość tonów niskich uniemożliwiają komfortowy odsłuch muzyki przy większym natężeniu dźwięku. 

Wydajność akumulatora

W ThinkPadzie T420si zastosowano akumulator o skromnej pojemności nominalnej (44 Wh). Mimo to wykorzystanie zalet technologii Nvidia Optimus sprzyja uzyskiwaniu poprawnych czasów pracy na zasilaniu bateryjnym. 

W teście symulującym surfowanie po sieci (przy obniżonej do 9. stopnia jasności obrazu) czas pracy na akumulatorze przekroczył nieznacznie barierę czterech godzin. W trakcie odtwarzania filmu przy użyciu wbudowanego czytnika płyt laptop Lenovo osiągnął wynik 2:49 h. 

Dla porównania warto przywołać rezultat uzyskany w teście modelu ThinkPad T420i. Ten laptop wyposażony w akumulator o pojemności 57 Wh działał w teście korzystania z internetu przez sześć godzin, co w odniesieniu do T420si daje dwie godziny różnicy.

Wydajność akumulatora
luz
6h 35min
sieć przez WLAN
4h 02min
DVD
2h 49min
obciążenie
0h 37min
Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0 / 0 W
luzdarkmidlight 10 / 14.2 / 21.2 W
obciążenie midlight 47.2 / 70.8 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        
Currently we use the Metrahit Energy, a professional single phase power quality and energy measurement digital multimeter, for our measurements. Find out more about it here. All of our test methods can be found here.

Podsumowanie

Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si

ThinkPad T420si jest przedstawicielem najwyższej półki, jeżeli chodzi o solidność wykonania oraz jakość wykorzystanych materiałów. Wygodna klawiatura oraz poprawny gładzik to elementy priorytetowe w przypadku laptopa przeznaczonego do pracy. 

Testowany model posiada antyrefleksowy wyświetlacz o podwyższonej rozdzielczości (1600x900), który prezentuje wysoką luminancję i z pewnością sprawdzi się w zastosowaniach biurowych. Niestety zarówno przeciętna reprodukcja kolorów, jak i standardowy (tj. wąski) zakres kątów widzenia matrycy obniżają końcową ocenę panelu LCD. 

Na pochwałę zasługuje poprawna kultura pracy laptopa Lenovo podczas korzystania z aplikacji biurowych oraz umiarkowana ciepłota obudowy przy używaniu karty grafiki Nvidii. 

Do wad T420si zaliczyłem brak wyjścia HDMI, które upowszechniło się tak bardzo, iż jego brak może stanowić dla wielu nabywców niemiłą niespodziankę przy wyborze laptopa. Bolesnym mankamentem jest również hałaśliwa praca napędu optycznego.

Please share our article, every link counts!
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
bohater testu: Lenovo ThinkPad T420si

Specyfikacja techniczna

Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Procesor
Intel Core i3-2310M 2 x 2.1 GHz, Sandy Bridge
Karta grafiki
NVIDIA NVS 4200M - 1024 MB, DDR3, dodatkowo Intel HD Graphics 3000, ForceWare 68.02
Pamięć
4096 MB 
, Samsung DDR3-1333, 1x 4 GB, dwa gniazda, maks. 8 GB
Matryca
14.00 cali 16:9, 1600 x 900 pikseli, LEN40A1 / LTN140KT03401, refleksująca: nie
Dysk twardy
Hitachi Travelstar Z7K320 HTS723232A7A364, 320 GB 
, 7200 obr/min, Hitachi HTS723232A7A364
Karta dźwiękowa
Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller
Złącza
2 USB 2.0, 1 USB 3.0, 1 VGA/D-Sub, 1 DisplayPort, 1 blokada Kensingtona, 1 złącze stacji dokującej, gniazda audio: wejście/wyjście audio w jednym, czytnik kart: SD/MMC, MS/MS Pro, 1 czytnik linii papilarnych
Łączność
Intel 82579LM Gigabit Network Connection (10/100/1000/2500/5000MBit/s), Intel Centrino Advanced-N 6205 (a/b/g/n = Wi-Fi 4), Bluetooth 3.0
Napęd optyczny
MATSHITA DVD-RAM UJ8A2AS
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 21 x 343 x 230
Akumulator
44 Wh litowo-jonowy, Sanyo 6 ogniw
System operacyjny
Microsoft Windows 7 Professional 64 Bit
Camera
kamerka: 1.3 MPx
Inne
BIOS: 1.13, kontroler NEC uPD720200, technologia Nvidia Optimus, moduł szyfrujący TPM
Waga
1.67 kg
Cena
5032 PLN

 

Sprzęt dostarczył

sklep internetowy eMobilne.pl
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)

Autorzy

Autorem niniejszej recenzji jest Marcin Dziemidok.

Podobne laptopy

Laptopy z tą samą przekątną ekranu i/lub wagą

Recenzja Lenovo ThinkPad L480
UHD Graphics 620, Kaby Lake Refresh i5-8250U, 14.00", 1.667 kg
Recenzja Lenovo ThinkPad 13 2
HD Graphics 620, Kaby Lake i7-7500U, 13.30", 1.44 kg
Recenzja Lenovo IdeaPad 720S-13IKB (Kaby Lake Refresh)
UHD Graphics 620, Kaby Lake Refresh i5-8250U, 13.30", 1.1 kg
Recenzja Lenovo ThinkPad E480 (FHD, RX 550)
Radeon RX 550 (Laptop), Kaby Lake Refresh i5-8250U, 14.00", 1.803 kg
Recenzja Lenovo ThinkPad T570
HD Graphics 620, Kaby Lake i7-7500U, 15.60", 2 kg
Recenzja Lenovo ThinkPad T470p
GeForce 940MX, Kaby Lake i7-7700HQ, 14.00", 1.89 kg
Recenzja Lenovo ThinkPad T470s
HD Graphics 620, Kaby Lake i5-7200U, 14.00", 1.4 kg

Za

+wygodna klawiatura
+wytrzymałość platformy roboczej
+wyświetlacz HD+ o wysokiej luminancji
 

Przeciw

-przeciętna reprodukcja kolorów przez matrycę
-brak HDMI
-głośna praca czytnika płyt
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Lenovo ThinkPad T420si
Sylwester Cyba (Update: 2020-01-26)