Notebookcheck Logo

Test HP EliteBook 8560p

Z generacji na generację laptopy stają się generalnie lepsze. Możemy narzekać na pogarszającą się jakość wykonania, coraz więcej dokładanego do nich nieprzydatnego oprogramowania, ale wraz z pojawianiem się nowych technologii zyskują one na wydajności, zwiększają się ich możliwości w dziedzinie niezależności od zasilania z sieci itd. Niewielu producentów dba jednak o jakość wyświetlacza i stąd biorą się narzekania użytkowników na uzyskiwany na ekranie notebooka obraz. HP akurat od jakiegoś czasu oferuje w swoich modelach dla firm wysokiej próby matryce WVA; taką też otrzymał EliteBook 8560p.

HP EliteBook 8560p LQ589AW

Obudowa

HP EliteBook 8560p LQ589AW

Przy okazji zmiany podzespołów HP postanowiło kompletnie przeprojektować obudowy swoich notebooków biznesowych. Wciąż charakterystyczne są obfite oraz poprowadzone bez szaleństw linie. Pojawiła się jednak nowa filozofia nazwana przez producenta Forge. Kształty są teraz ostrzejsze, bardziej industrialne. Jedyna okrągłość to cylinder między jednostką zasadniczą a wyświetlaczem, w który wkomponowano zawiasy.

Metalowa obudowa ma w większości elegancki srebrny kolor. By optycznie wyszczuplić grubą na prawie 4 cm sylwetkę, spód pomalowano na czarno. Nie można zaprzeczyć, że masa 2,9 kg jest - w myśl aktualnie obowiązujących standardów - duża jak na laptop z ekranem 15,6 cala. Mocno ścięte boczne ścianki powodują, że wciśnięcie guzika otwierającego napęd optyczny to wyższa szkoła jazdy.

Masywny design w jednych wzbudzi uczucie zaufania, podczas gdy innym wyda się toporny. Osobiście uważam, że nowy EliteBook jest zarazem nowoczesny i niezbyt krzykliwy.

Wykonanie stoi na najwyższym poziomie. Nic się nie ugina, nic nie skrzypi. Widać, że przechwałki o spełnianiu wojskowych norm nie są czcze. Pozwalające na odchylenie pokrywy o kąt 180 stopni zawiasy zapobiegają bujaniu się ekranu, a jednocześnie można korygować ich nastawy jedną ręką. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zdemontowania płyty na spodzie bez użycia narzędzi. Daje to łatwy dostęp do najważniejszych komponentów.

Złączy jest dostatek. Obok typowych portów i najnowszego USB 3.0 znalazło się miejsce na interfejsy starszego typu: leciwy COM, FireWire czy modem. Część z nich przeniesiono dla wygody na tylną ściankę. Szkoda tylko że gniazdo audio i wymienione już dwa USB 3.0 znajdują się tuż pod miejscem oparcia prawej ręki. Wpięte tu kable przeszkadzają w operowaniu zewnętrzną myszką. Na spodzie widać nie tylko port dokowania, ale i złącze na dodatkowy akumulator.

z przodu brak złączy
z przodu brak złączy
lewy bok: 2x USB 2.0, czytnik kart, FireWire, eSATA/USB 2.0, VGA, SmartCard, ExpressCard/54
lewy bok: 2x USB 2.0, czytnik kart, FireWire, eSATA/USB 2.0, VGA, SmartCard, ExpressCard/54
prawy bok: gniazda audio, 2x USB3.0, napęd optyczny, LAN, blokada Kensingtona
prawy bok: gniazda audio, 2x USB3.0, napęd optyczny, LAN, blokada Kensingtona
tył: modem, COM, gniazdo zasilania, DisplayPort
tył: modem, COM, gniazdo zasilania, DisplayPort

Osprzęt

klawiatura oświetlona wbudowaną lampką
klawiatura oświetlona wbudowaną lampką

Widać tu konsekwentne przerzucanie się HP w kolejnych modelach na klawiaturę o układzie wyspowym. Wyraźnie rozdzielone kwadraciki klawiszy są znane z poprzedniej generacji ProBooków. W generalnie standardowym układzie bardzo złe wrażenie robią maciupkie płytki strzałek „góra" i „dół". Są tak ściśnięte, że trudno w nie trafić, nawet gdy przykłada się do tego uwagę.

Stabilność klawiatury licuje ze świetnym wykonaniem całego notebooka. Klawisze wydają się nieco twarde ze względu na nie do końca przekonującą amortyzację ugięcia. Ogólnie jednak, po daniu sobie trochę czasu na przyzwyczajenie, ten element wyposażenia EliteBooka można uznać za dosyć wygodny. 

Zablokowanych jest kilka kombinacji trzech klawiszy (np. W w zestawieniu z sąsiednimi klawiszami).

W ramce ekranu obok kamerki chowa się lampka, która dosyć skromnie oświetla pulpit roboczy. Zwyczajowym wyposażeniem EliteBooków jest też czujnik oświetlenia, któremu można powierzyć zarządzanie jasnością wyświetlacza.

Płytka dotykowa ma wymiary 11 na 5,5 cm i sprawia wrażenie dwa razy większej, niż u poprzednika. Korzysta się z niej wyśmienicie, tym bardziej, że świetnie dobrano materiał, z którego jest wykonana, i czułość jej reakcji. 

Typową w notebookach biznesowych alternatywą w sterowaniu może być manipulator trackpoint (a właściwie Pointstick, bo tak nazywa się ten przyrząd w laptopach HP), z którego korzysta się równie wygodnie. Pewnym mankamentem jest to, że wyłączenie gładzika poprzez podwójne kliknięcie w jego górnym lewym rogu nie wpływa na działanie manipulatora. Nie ma dodatkowego klawisza szybkiego dostępu kontrolującego tę funkcję.

Dotykowy panel multimedialny za klawiaturą został zastąpiony przez cztery normalne guziki. Obsługują one menadżer połączeń bezprzewodowych, funkcję włączania domyślnej przeglądarki (przy wyłączonym komputerze przycisk ten aktywuje aplikację Quick Web), wyciszenie dźwięku i kalkulator.

Osobny akapit należy się bezpieczeństwu. Zapewniają je m.in. czytnik biometryczny, czytnik kart inteligentnych i wsparcie szyfrowania dysku.

klawiatura
klawiatura
blok numeryczny
blok numeryczny
płytka dotykowa
płytka dotykowa
trackpoint
trackpoint

Obraz

diagram barw
diagram barw

Matryca o rozmiarze 15,6" i proporcjach 16:9 dysponuje rozdzielczością HD+ (1600x900). Dzięki niej na ekranie mieści się więcej niż na standardowym HD, a wyświetlane elementy nie są tak drobne, jak w przypadku Full HD.

Panel AUO01EE produkcji AU Optronics był już montowany w części egzemplarzy EliteBooków poprzedniej generacji. Zaprezentował się wtedy z bardzo dobrej strony. Jego szczególnym wyróżnikiem są przede wszystkim głęboka czerń i wysoki poziom kontrastu. Trochę powyżej przeciętnego dla laptopów poziomu są kąty widzenia, któe normalnie często kuleją w zakresie pionowym. Również odwzorowanie barw wygląda solidnie, aczkolwiek wciąż trochę brak tu do pełnej palety sRGB.

225.2
cd/m²
205.4
cd/m²
204.5
cd/m²
225.4
cd/m²
229.6
cd/m²
204.7
cd/m²
229
cd/m²
240.1
cd/m²
219.6
cd/m²
podświetlenie ekranu
AU Optronics AUO01EE / B156RW01 V1
maksimum: 240.1 cd/m² (Nits) średnia: 220.4 cd/m²
rozświetlenie: 85 %
kontrast: 765:1 (czerń: 0.3 cd/m²)54.7% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
77.9% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
53% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)
HP EliteBook 8560p a Fujitsu Celsius H700
8560p a H700
HP EliteBook 8560p a Lenovo ThinkPad W701ds (matryca z podświetleniem RGB LED)
8560p a W701ds
HP EliteBook 8560p a przestrzeń sRGB
8560p a sRGB

Obraz bardzo udanego wyświetlacza dopełniają zapobiegająca odbiciom światła warstwa wierzchnia oraz odpowiednia luminancja. Średnia pomiarów wartości maksymalnej dla dziewięciu punktów wyniosła mocne 220 cd/m². Udało się przy tym zachować równomierność rozświetlenia na poziomie 85%.

HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW

Osiągi

Polityka HP względem omawianego modelu jest co najmniej ciekawa. Nowa platforma Intela zapewnia wzrost wydajności jednostki centralnej. Jest ona zestawiona ze słabszą niż u poprzednika wydajnością graficzną.

Dwurdzeniowy procesor Intel Core i5-2540M działa z częstotliwością 2,6 GHz, a dzięki Turbo Boost może przyspieszyć do 3,3 GHz. Ma 3 MB pamięci Smart Cache i Hyper-Threading, który daje w razie potrzeby dwa dodatkowe (wirtualne) rdzenie. 

Zegary może nie są imponujące w porównaniu do poprzedników, ale wydajność wzrosła. Obrazują to wyniki benchmarków. Właściwie w każdym przypadku jest to wzrost o ponad 10% w stosunku do Core i5-580M. W pokonanym polu zostają też dwurdzeniowe jednostki Core i7 poprzedniej generacji (Arrandale). W części testów ustępują i5-2540M nawet mocniejsze czterordzeniowce starszego typu.

W zastosowaniach profesjonalnych większym atutem może być obecność wirtualizacji VT-d, technologii Intel TET, AES oraz pełne wsparcie Intel Pro.

Nie zapominajmy, że wraz z platformą Huron River pojawiła się szerzej obsługa pamięci 1333 oraz teoretycznie kontroler SATA 3. Wbudowany dysk Hitachi 320 GB jest całkiem żwawy, jednakże wystarczy mu praca w starszej wersji interfejsu - SATA II.

Jak każdy nowy procesor Intela, również serce opisywanego HP posiada zintegrowany układ graficzny HD 3000. Nie jest on wykorzystywany, a obraz jest przekazywany do wyświetlacza przez kartę graficzną AMD Radeon HD 6470. Brak przełączania grafik może dziwić w nowoczesnym laptopie. HP 8560p to jednak to sprzęt biznesowy i takie rozwiązanie zaproponowane przez producenta może być podyktowane chęcią zapewnienia lepszej współpracy z wyspecjalizowanym oprogramowaniem i starszymi systemami operacyjnymi.

Na pierwszy rzut oka HD 6470 wypada w benchmarkach niewiele lepiej od HD 3000. Bardziej praktyczne pomiary pokazują jednak, że w suchych testach różnica między nimi jest niedoszacowana. Gry, choć wciąż głównie na niższych detalach, działają płynniej. Z kolei symulujący środowisko CAD test SPECviewperf potrafi ukończyć wszystkie zadania. Za szybsze i sprawniejsze funkcjonowanie płaci się cenę potencjalnie krótszego czasu pracy na baterii. 

Wart zauważenia jest fakt, że układ AMD jest słabszy od montowanej w EliteBooku poprzedniej generacji (8540p) karty Nvidia Quadro NVS 5100. Osoby potrzebujące większej mocy graficznej będą musiały zwrócić się ku modelowi 8560w.

CPU-Z CPU
CrystalDiskMark 3.0.1
HP ProtectTools Security Manager Setup
S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat Benchmark
Heaven Benchmark v2.1
SPECviewperf 11
SiSoftware Sandra
PerformanceTest 7.0
podział partycji
NovaBench
Nero InfoTool 5
HWiNFO32
CPU-Z SPD
CPU-Z Memory
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Caches
HD Tune 2.55
 
 
 
3DMark 06 1280x768 Score
5027 pkt.
3DMark 11 Performance
581 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
4171
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
9101
Cinebench R10 Shading 32Bit
6667
Cinebench R10 Rendering Single CPUs 64Bit
5240 Points
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 64Bit
11069 Points
Cinebench R10 Shading 64Bit
6407 Points
Cinebench R11.5 OpenGL 64Bit
17.55 fps
Cinebench R11.5 CPU Multi 64Bit
2.97 Points
Pomoc
Hitachi Travelstar 7K500 HTS725032A9A
przesył danych (minimum): 40 MB/s
przesył danych (maksimum): 106.5 MB/s
przesył danych (średnio): 80.6 MB/s
czas dostępu: 17.1 ms
szybkość interfejsu: 104.1 MB/s
obciążenie procesora: 1 %
low med. high ultra
Anno 1404 (2009) 147.2 22
Colin McRae: DIRT 2 (2009) 63 39.1 18
Risen (2009) 48.9 25.8 15.4
Metro 2033 (2010) 29.2 15.6
Fifa 11 (2010) 139 66.9 27.1

Cinebench

aplikacja 32-bitowa
aplikacja 64-bitowa
aplikacja 32-bitowa
aplikacja 64-bitowa

Wpływ na otoczenie

Hałas

Notebookom HP zdarzało się wielokrotnie wykazać słabą kulturę pracy. EliteBook 8560p pokazuje jednak, że nie zawsze musi być tak źle i stereotypy bywają mylące. Dosyć wydajne podzespoły mają w obszernej obudowie sporo miejsca na wentylację.

Okazało się więc, że dopiero nasz test maksymalnego obciążenia procesora i grafiki jest w stanie wydobyć z omawianego laptopa coś więcej, niż umiarkowany szum na poziomie 35 dB. By wytrzymać godzinę FurMarka i Prime95, po pewnym czasie włącza się najwyższy bieg i przy natężeniu hałasu przekraczającym 40 dB jest on wyraźnie słyszalny.

Inną kwestią jest działanie chłodzenia w spoczynku i przy małym obciążeniu. Przy podłączonym zasilaczu pracuje ono cały czas, gdyż takie są ustawienia w BIOS-ie. Na baterii potrafi się ono za to wyłączyć. Interwały bezruchu i kręcenia się wiatraczka są na tyle długie, by nie przyciągały uwagi użytkownika. Opisywana wyżej różnica ma symboliczne znaczenie, gdyż na niskich obrotach wentylator jest cichy. Nieznacznie głośniejszy od niego jest nawet szum dysku twardego.

Hałas

luz
32.6 / 32.6 / 32.6 dB
HDD
32.9 dB
DVD
34.9 / dB
obciążenie
38.9 / 41.5 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)

Ciepło

Odnotowanie maksymalnie 36,3°C na obudowie poddawanej długotrwałemu obciążeniu mówi samo za siebie. EliteBook 8560p nie ma żadnych problemów z odprowadzaniem ciepła. Temperatury karty graficznej i procesora utrzymują się poniżej 90 stopni Celsjusza.

Jeszcze lepiej wygląda sytuacja, gdy notebook nie jest tak bezlitośnie męczony. W najważniejszych miejscach, czyli pod nadgarstkami i w miejscu styku z kolanami, zmierzyłem najwyżej 25°C.

w stresie
 34.2 °C36 °C26.1 °C 
 36.3 °C33 °C27.7 °C 
 30.8 °C31.6 °C27.7 °C 
maks. w ogóle: 36.3 °C
średnia: 31.5 °C
26.5 °C31.5 °C33 °C
26.9 °C34.6 °C36.2 °C
28.3 °C32.3 °C34.3 °C
maks. w ogóle: 36.2 °C
średnia: 31.5 °C
zasilacz  59.8 °C | temperatura otoczenia 19.5 °C
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 31.5 °C / 89 F, compared to the average of 29.5 °C / 85 F for the devices in the class Office.
(+) The maximum temperature on the upper side is 36.3 °C / 97 F, compared to the average of 34.2 °C / 94 F, ranging from 21.2 to 62.5 °C for the class Office.
(+) The bottom heats up to a maximum of 36.2 °C / 97 F, compared to the average of 36.7 °C / 98 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 23.7 °C / 75 F, compared to the device average of 29.5 °C / 85 F.
(+) The palmrests and touchpad are cooler than skin temperature with a maximum of 31.6 °C / 88.9 F and are therefore cool to the touch.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 27.7 °C / 81.9 F (-3.9 °C / -7 F).

Głośniki

Producent EliteBooka wciąż nie uważa tego elementu za godzien atencji. Głośniczki grają więc bardzo słabo, zniekształcając niektóre dźwięki, a część pasma pomijają. Dobrze, że można je wykorzystać chociaż w komunikatorze, bo głos jest rozpoznawalny. 

Wydajność akumulatora

EliteBook 8560p nie posiada przełączania grafik. Pomimo tego słabsza niż w 8540p karta grafiki i lepsze zarządzanie energią procesora wydłużają czasy pracy na baterii. 

Test klasyczny Battery Eater zakończył się po ponad 6 i pół godziny. Film z DVD zmusił mnie do podłączenia laptopa do zasilania sieciowego po 3:14 h. Jeszcze krócej trwał test symulujący obciążenie, który zakończył się po godzinie i 25 minutach. Zazwyczaj największą uwagę przywiązuje się do tego, ile akumulator wytrzymuje podczas korzystania z sieci. W sprawdzianie łączności z użyciem modułu Wi-Fi omawiany laptop działał 4,5 h.

W ofercie HP jest jeszcze kilka akumulatorów dodatkowo wydłużających możliwość pracy bez prądu z gniazdka.

Wydajność akumulatora
luz
6h 35min
sieć przez WLAN
4h 29min
DVD
3h 14min
obciążenie
1h 25min
Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0 / 0 W
luzdarkmidlight 11 / 16 / 21 W
obciążenie midlight 42 / 77 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        
Currently we use the Metrahit Energy, a professional single phase power quality and energy measurement digital multimeter, for our measurements. Find out more about it here. All of our test methods can be found here.

Podsumowanie

Bardzo udana seria EliteBook doczekała się kolejnej generacji. Bez zmian pozostaje wzorowa solidność obudowy, wyróżniający się na tle konkurencji ekran i multum przydatnych funkcji. Z negatywnych elementów zachowały się słabe głośniki i spora masa własna.

Krokiem wstecz jest wydajność karty graficznej, ale więcej jest usprawnień. Szybsze są procesory, a obudowa mniej nagrzewa się pod obciążeniem. Umożliwiono też łatwy dostęp do wnętrza notebooka. Szczodry zestaw portów wzbogacił jeszcze poczciwy RS-232.

Wśród laptopów biznesowych z wyższej półki, które mają trzy lata gwarancji w standardzie, HP EliteBook 8560p jest jedną z najlepszych propozycji. 

Aktualne ceny laptopów HP EliteBook

HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p

Dziękujemy za wypożyczenie egzemplarza do testu sklepowi kuzniewski.pl.

Please share our article, every link counts!
HP EliteBook 8560p LQ589AW
bohater testu: HP EliteBook 8560p

Specyfikacja techniczna

HP EliteBook 8560p LQ589AW
Procesor
Intel Core i5-2540M 2 x 2.6 - 3.3 GHz, Sandy Bridge
Karta grafiki
AMD Radeon HD 6470M - 1024 MB VRAM, rdzeń: 750 MHz, pamięć: 900 MHz, DDR3, 8.821.1.0
Pamięć
4 GB 
, maks. 8 GB
Matryca
15.60 cali 16:9, 1600 x 900 pikseli, AU Optronics AUO01EE / B156RW01 V1, refleksująca: nie
Dysk twardy
Hitachi Travelstar 7K500 HTS725032A9A, 320 GB 
, 7200 obr/min, Hitachi HTS725032A9A364
Karta dźwiękowa
Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller
Złącza
1 ExpressCard/54, 3 USB 2.0, 2 USB 3.0, 1 FireWire, 1 DisplayPort, LSI HDA modem, 1 blokada Kensingtona, 1 port szeregowy, 1 eSATA, 1 złącze stacji dokującej, gniazda audio: wejście mikrofonowe wyjście słuchawkowe, czytnik kart: SD/MMC, 1 SmartCard, 1 czytnik linii papilarnych
Łączność
Intel 82579LM Gigabit Network Connection (10/100/1000MBit/s), Intel Centrino Advanced-N 6205 (a/b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth jest
Napęd optyczny
HL-DT-ST DVDRAM GT31N
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 38 x 374 x 251
Akumulator
62 Wh litowo-jonowy, 11,1 V
System operacyjny
Microsoft Windows 7 Professional 64 Bit
Camera
kamerka: 2 MPx
Inne
36 miesiące(y) gwarancji, BIOS: F.01, zasilacz 90 W, 4,74 A, 19 V, kontroler NEC uPD720200, układ szyfrujący TPM
Waga
2.901 kg, zasilacz: 533 g
Cena
4330 PLN

 

Sprzęt dostarczył

kuzniewski.pl
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW
HP EliteBook 8560p LQ589AW

Autor

Autorem niniejszej recenzji jest Mateusz Stach.

Podobne laptopy

Notebooki innego producenta i/lub z innym CPU

Recenzja Asus K53BY
Radeon HD 6470M, E-Series E-350
Recenzja HP ProBook 6560b
Radeon HD 6470M, Core i5 2520M

Laptopy z tą samą przekątną ekranu i/lub wagą

Recenzja laptopa HP EliteBook 865 G10 - Wydajny laptop biznesowy zrujnowany przez Sure View
Radeon 780M, Phoenix (Zen 4, Ryzen 7040) R9 PRO 7940HS, 16.00", 1.887 kg
Recenzja HP 250 G9 - niedrogi laptop biurowy z procesorem Core i3 i panelem IPS
UHD Graphics 64EUs, Alder Lake-M i3-1215U, 15.60", 1.707 kg
Recenzja HP ProBook 450 G10: GeForce Moc RTX w laptopie biurowym
GeForce RTX 2050 Mobile, Raptor Lake-U i7-1355U, 15.60", 1.797 kg
HP ProBook 445 G10 w recenzji: Światła i cienie biurowego laptopa
Vega 7, Cezanne (Zen 3, Ryzen 5000) R5 7530U, 14.00", 1.32 kg

Za

+rewelacyjna jakość wykonania
+matryca HD+ o świetnym kontraście
+bogate wyposażenie w złącza
+wygodna klapa serwisowa
+obudowa nie nagrzewa się
 

Przeciw

-brak możliwości szybkiego wyłączenia wodzika
-stosunkowo ciężki
-bardzo słabe głośniki
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja HP EliteBook 8560p
Sylwester Cyba (Update: 2017-12-22)