Notebookcheck Logo

Test Dell Latitude E6530

21/03/2013

Laptopy Dell Latitude mają wyrobioną markę na rynku notebooków biznesowych. Model E6530 w niewielkim stopniu zmienił się względem poprzednika, czyli Latitude E6520. Testowany egzemplarz był wyposażony w matrycę Full HD, procesor Core i5-3360M (Ivy Bridge), zintegrowaną grafikę i zwykły dysk twardy.

Obudowa

Obudowa modelu Latitude E6530 nie różni się znacznie od obudowy modelu E6520. Zrezygnowano z pomarańczowej obwódki wokół klawiatury, więc laptop wygląda poważniej, jak przystało na urządzenie stworzone do pracy. Obudowa jest solidna i ma niewiele słabych punktów. Bez zarzutu przedstawiają się takie newralgiczne miejsca jak okolica napędu optycznego, fragment nad zatoką akumulatora i miejsca oparcia nadgarstków. Dell E6530 jest jednak z winy tego dość ciężki - waży 2,86 kg. Powierzchnie zewnętrzne wydają się odporne i wysokiej jakości.

Jakość wykonania jest wzorowa, gdyż poszczególne elementy są dokładnie dopasowane, nie widać niedoróbek i krzywych szczelin montażowych. Zastrzeżenia można mieć do zawiasów pokrywy ekranu, które nie do końca zapobiegają chybotaniu się ekranu po zmianie jego ustawienia. 

Pokrywa ekranu jest blokowana w stanie zamkniętym mechanizmem ryglującym z dwoma zatrzaskami. 

Pokrywę serwisową zdejmuje się po odkręceniu niewielkiej liczby śrubek. Dostanie się do podzespołów nie jest tak łatwe i szybkie, jak w niektórych innych laptopach. Nawet do rozbudowania pamięci RAM trzeba zdemontować całą spodnią osłonę (nie ma bowiem oddzielnej pokrywy serwisowej). Wentylator jest dostępny i można go wyczyścić, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dysk jest montowany jako oddzielny moduł, który jest umocowany dwiema śrubkami (by go wyjąć, nie trzeba zdejmować spodniej osłony). Napęd optyczny znajduje się w kieszeni modułowej i może zostać zastąpiony napędem innego typu lub dodatkowym akumulatorem. 

Pod względem wyposażenia w złącza zaszły znaczące zmiany względem E6520. Nowszy model nie posiada FireWire. Otrzymał za to dwa porty USB 3.0 (po jednym na każdej ściance bocznej). Również E6530 zamiast DisplayPort posiada wyjście HDMI. Większość złączy znajduje się w tylnych partiach laptopa. Dzięki temu podłączone do niego urządzenia peryferyjne nie zabierają miejsca w kluczowych sferach po bokach komputera. Czytnik kart pamięci znajduje się z przodu, gdzie jest łatwo dostępny. Gniazdo ExpressCard pozwala na uzupełnienie zestawu złączy o brakujące typy interfejsów.

przód: suwak mechanizmu ryglującego, czytnik kart pamięci
przód: suwak mechanizmu ryglującego, czytnik kart pamięci
lewy bok: VGA, USB 3.0, gniazdo audio, wylot powietrza z układu chłodzenia, czytnik Smart Card
lewy bok: VGA, USB 3.0, gniazdo audio, wylot powietrza z układu chłodzenia, czytnik Smart Card
prawy bok: ExpressCard/54, przełącznik łączności bezprzewodowej, napęd optyczny (DVD), USB 3.0, eSATA/USB 2.0, HDMI
prawy bok: ExpressCard/54, przełącznik łączności bezprzewodowej, napęd optyczny (DVD), USB 3.0, eSATA/USB 2.0, HDMI
tył: LAN, gniazdo blokady Kensingtona, gniazdo zasilania, USB 2.0
tył: LAN, gniazdo blokady Kensingtona, gniazdo zasilania, USB 2.0

Osprzęt

Klawiatura Latitude E6530 zajmuje prawie całą szerokość jednostki zasadniczej. Klawisze alfanumeryczne mierzą 19 x 19 mm. Oddzielny blok numeryczny, odseparowane klawisze strzałek, duże klawisze enter i spacja to cechy, które pozwalają na szybkie oswojenie się z tą klawiaturą. Średni skok klawiszy, dobry odskok i cichy klik powinny się podobać osobom dużo piszącym na klawiaturze. Minimalne uginanie się klawiatury występuje tylko w okolicy klawiszy strzałek.  

Oznaczenia klawiszy są kontrastowe. Ich czytelność można poprawić, włączając opcjonalne podświetlenie klawiatury. Symbole specjalne (jak np. oznaczenie funkcji regulacji intensywności podświetlenia ekranu) są pomarańczowe i odróżniają się tym samym od oznaczeń podstawowych funkcji. 

Gładzik Alps ma wymiary 80 x 45 mm. Jest wprawdzie wystarczająco duży do obsługi większości funkcji, ale do wygodnego wykonywania niektórych gestów funkcji dotyku wielopunktowego przydałaby się obszerniejsza płytka. Właściwości ślizgowe są bardzo dobre, a czułość również nie budzi zastrzeżeń. Przyciski gładzika mają trochę gumowaną powierzchnię. Działają bardzo cicho. 

Drugim przyrządem wskazującym jest manipulator Track Stick. Osoba, która nie miała z nim wcześniej styczności, z początku może nie radzić sobie ze sterowaniem za jego pomocą, ale po nabraniu wprawy okaże się, że jest on dokładny w działaniu i pozwala na szybkie przemieszczanie kursora. Trzy przyciski działają cicho i bardzo dobrze reagują na naciśnięcie. Można im przypisać funkcje dodatkowe dla gładzika lub wyłączyć je.

klawiatura QWERTY US (fot. Dell)
klawiatura QWERTY US (fot. Dell)
klawiatura QWERTY UK
klawiatura QWERTY UK
płytka dotykowa
płytka dotykowa
manipulator Track Stick
manipulator Track Stick

Obraz

Dell oferuje model Latitude E6530 z trzema różnymi typami matryc. Podstawowa wersja to wyświetlacz HD (1366 x 768 pikseli). Wariant pośredni ma rozdzielczość 1600 x 900 pikseli i jest objęty gwarancją Premier Panel (a więc ma być wolny od zablokowanych pikseli; w przeciwnym razie zostanie wymieniony). Trzecia opcja to zastosowana w testowanym egzemplarzu matryca Full HD (1920 x 1080 pikseli), również objęta gwarancją Premium Panel. Wszystkie trzy ww. matryce mają matową powierzchnię.

267
cd/m²
300
cd/m²
262
cd/m²
270
cd/m²
295
cd/m²
271
cd/m²
269
cd/m²
300
cd/m²
270
cd/m²
podświetlenie ekranu
LP156WFC, LGD032C
X-Rite i1Pro 2
maksimum: 300 cd/m² (Nits) średnia: 278.2 cd/m²
rozświetlenie: 87 %
na akumulatorze: 295 cd/m²
kontrast: 564:1 (czerń: 0.523 cd/m²)56.7% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
81.5% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
55.2% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)

W matrycy testowanego modelu kolejną, niższą rozdzielczością (po natywnej), jaką można ustawić, jest 1280 x 1024 pikseli. Nie można więc wybrać 1600 x 900, ani 1366 x 768 pikseli.

Matryca została wyprodukowana przez firmę LG Display. Średnia luminancja przy maksymalnej intensywności podświetlenia wyniosła 278 cd/m². To wynik trochę niższy, niż uzyskany w teście modelu Latitude E6520 z matrycą Full HD (306,6 cd/m²). Na 7. z 15 poziomów intensywności podświetlenia uzyskano 158 cd/m² i obraz był wystarczająco jasny do komfortowej pracy w pomieszczeniu. Równomierność podświetlenia została osiągnięta w 87%, co jest dobrym wynikiem. Gołym okiem widać minimalne różnice w jasności tylko na jednolitych tłach.

na dworze
na dworze
na dworze
na dworze
na dworze
na dworze
na dworze
na dworze

Na zasilaniu akumulatorowym jasność obrazu nie jest obniżana. Jako że jest ona dość wysoka, a matryca oferuje również odpowiedni kontrast obrazu i posiada matową powierzchnię, są stworzone warunki do komfortowego użytkowania laptopa na dworze.

Wspomniany kontrast miał wartość 564:1, znacznie lepszą, niż w większości innych laptopów.  

Gamut jest również ponadprzeciętny, ale pokrycie przestrzeni sRGB wynosi około 85%. W stanie nieskalibrowanym odwzorowanie kolorów jest dalekie od ideału. Podobnie jest ze skalą szarości i nasyceniem kolorów. Dopiero po kalibracji matryca pokazuje swój potencjał. Poza kolorem czerwonym barwy mieszczą się w optymalnym zakresie. To, że czerwony odbiega nieco od ideału, powoduje jednak, że obraz wydaje się ciut zaniebieszczony.

skala szarości (przed kalibracją)
skala szarości (przed kalibracją)
wierność kolorów (przed kalibracją)
wierność kolorów (przed kalibracją)
nasycenie kolorów (przed kalibracją)
nasycenie kolorów (przed kalibracją)
skala szarości (po kalibracji)
skala szarości (po kalibracji)
wierność kolorów (po kalibracji)
wierność kolorów (po kalibracji)
nasycenie kolorów (po kalibracji)
nasycenie kolorów (po kalibracji)

Kąty widzenia są co prawda zauważalnie szersze, niż w matrycy przeciętnego laptopa, ale daleko im do użytecznego zakresu kątów matrycy typu IPS. Przy odchyleniach w poziomie nie występują właściwie zmiany kolorów i jasności, ale przy większych odchyleniach w pionie następuje inwersja kolorów lub ich płowienie. Oba te efekty mieszczą się jednak w akceptowalnych granicach, gdyż nie powodują nieczytelności obrazu.

kąty widzenia matrycy Full HD laptopa Dell Latitude E6530
kąty widzenia matrycy Full HD laptopa Dell Latitude E6530

Osiągi

Konfiguracja testowanego egzemplarza nie była bardzo mocna, ale powinna być wystarczająca do większości zastosowań. Jej trzon to procesor Core i5-3360M ze zintegrowanym układem grafiki HD Graphics 4000. Latitude E6530 może być także wyposażony w kartę grafiki Nvidia NVS 5200 z technologią Optimus. Może również otrzymać nawet czterordzeniowy procesor Core i7-3720QM. Zamiast 4 GB RAM, jak w testowanym egzemplarzu, Dell oferuje do 8 GB, a zamiast dysku twardego o pojemności 500 GB można sobie zażyczyć SSD o pojemności 512 GB. 

Dwurdzeniowy procesor Core i5-3360M ma bazowe taktowanie 2,8 GHz, a przy obliczeniach jednowątkowych częstotliwość taktowania może być zwiększona do 3,6 GHz. Optymalną wydajność w programach, które są w stanie wykorzystywać więcej rdzeni, zapewnia technologia Hyper-Threading, która umożliwia procesorowi prowadzenie obliczeń na czterech wątkach (choć ma on dwa fizyczne rdzenie). W naszym rankingu procesorów przeznaczonych do laptopów model ten zajmuje 31. miejsce. 

Aplikacja Cinebench R10 64 przyznała omawianemu laptopowi 6027 pkt. w teście jednowątkowym i 12217 pkt. w teście wielowątkowym. Obliczenia w teście Super PI 32M trwały 599 s, a test wPrime 1024M udało się Dellowi ukończyć w 467 s. W teście konwertowania pliku MP3 do formatu AAC w iTunes omawiany laptop uzyskał prędkość w wymiarze 50,4x. Konwersja dwóch testowych filmów przy wykorzystaniu CPU trwała odpowiednio 176 (Big Buck Bunny) i 232 s (Elephants Dream). 

W teście 3DMark 11 omawiany laptop uzyskał 619 pkt., a jego wynik w teście 3DMark Vantage to 3010 pkt. W teście Cinebench R10 OpenGL osiągnął natomiast 5454 pkt. Po zmianie jednego modułu pamięci RAM o pojemności 4 GB na dwa moduły po 2 GB każdy wyniki w tychże trzech testach wzrosły do odpowiednio 701, 3728 i 5863 pkt. (o 7,5-24%).

W testach sprawdzających ogólną wydajność, czyli PCMark 7 i PCMark Vantage, omawiany laptop uzyskał odpowiednio 2951 i 8320 pkt. Ta wydajność jest ograniczona przez dwa czynniki. Jeden to pamięć RAM - w testowanej konfiguracji zastosowano jeden moduł 4-gigabajtowy, więc nie był wykorzystywany tryb dwukanałowy. Pamięć operacyjna działała wolniej, niż mogłaby, a do tego nieco mniejsza od potencjalnej była wydajność zintegrowanego z procesorem układu grafiki, który wykorzystuje współdzieloną pamięć RAM. Drugi czynnik spowalniający działanie systemu (poprzez długie czasy dostępu do danych, wolniejszy odczyt i zapis danych) to wolna pamięć dyskowa w postaci tradycyjnego dysku twardego. 

porównanie prędkości konwersji MP3 do AAC (iTunes, więcej=lepiej)
porównanie prędkości konwersji MP3 do AAC (iTunes, więcej=lepiej)
porównanie wyników testów konwertowania filmów (mniej=lepiej)
porównanie wyników testów konwertowania filmów (mniej=lepiej)
CPU-Z CPU
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Memory
CPU-Z SPD
GPU-Z
HD Tune 2.55
3DMark 06 Standard Score
4392 pkt.
3DMark Vantage P Result
3010 pkt.
3DMark 11 Performance
619 pkt.
Pomoc
PCMark Vantage Result
8320 pkt.
PCMark 7 Score
2951 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
4765
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
10129
Cinebench R10 Shading 32Bit
5357
Cinebench R10 Rendering Single CPUs 64Bit
6027 Points
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 64Bit
12217 Points
Cinebench R10 Shading 64Bit
5454 Points
Cinebench R11.5 CPU Single 64Bit
1.43 Points
Cinebench R11.5 CPU Multi 64Bit
3.26 Points
Cinebench R11.5 OpenGL 64Bit
13.72 fps
Pomoc

Testowany Dell E6530 był wyposażony w dysk twardy Seagate o pojemności 500 GB i prędkości 7200 obr/min. Maksymalna prędkość transferu przy odczycie sekwencyjnym wyniosła w teście HD Tune 112,7 MB/s, a wartość średnia osiągnęła 89,2 MB/s. To dobre wyniki jak na dysk twardy, ale słabe w porównaniu z osiągami dysków SSD.

Seagate Momentus 7200.4 ST9500423AS
przesył danych (minimum): 57.7 MB/s
przesył danych (maksimum): 112.7 MB/s
przesył danych (średnio): 89.2 MB/s
czas dostępu: 15.4 ms
szybkość interfejsu: 89.2 MB/s
obciążenie procesora: 1 %
3DMark Vantage
1280x1024 P CPU no PhysX (sortuj wg wyników)
Dell Latitude E6530
10404 Points ∼10%
Dell Latitude E5530
10401 Points ∼10% 0%
Nexoc B510
11230 Points ∼10% +8%
1280x1024 P GPU no PhysX (sortuj wg wyników)
Dell Latitude E6530
2433 Points ∼1%
Dell Latitude E5530
3012 Points ∼2% +24%
Nexoc B510
3237 Points ∼2% +33%
1280x1024 P Result (sortuj wg wyników)
Dell Latitude E6530
3010 Points ∼1%
Dell Latitude E5530
3662 Points ∼1% +22%
Nexoc B510
3938 Points ∼1% +31%
3DMark 11
1280x720 Performance Combined (sortuj wg wyników)
Dell Latitude E6530
590 Points ∼2%
Dell Latitude E5530
716 Points ∼2% +21%
Nexoc B510
731 Points ∼2% +24%
1280x720 Performance Physics (sortuj wg wyników)
Dell Latitude E6530
3532 Points ∼10%
Dell Latitude E5530
4018 Points ∼11% +14%
Nexoc B510
4292 Points ∼12% +22%
1280x720 Performance GPU (sortuj wg wyników)
Dell Latitude E6530
535 Points ∼0%
Dell Latitude E5530
592 Points ∼1% +11%
Nexoc B510
593 Points ∼1% +11%
1280x720 Performance (sortuj wg wyników)
Dell Latitude E6530
619 Points ∼1%
Dell Latitude E5530
692 Points ∼1% +12%
Nexoc B510
696 Points ∼1% +12%

Legenda

 
Dell Latitude E6530 Intel Core i5-3360M, Intel HD Graphics 4000, Seagate Momentus 7200.4 ST9500423AS
 
Dell Latitude E5530 Intel Core i5-3360M, Intel HD Graphics 4000, Hitachi Travelstar Z7K320 HTS723232A7A364
 
Nexoc B510 Intel Core i5-3360M, Intel HD Graphics 4000, Samsung SSD 830 Series MZ-7PC256D/EU

Testy gier

low med. high ultra
World of Warcraft (2005) 81 65 17
Anno 2070 (2011) 27
Diablo III (2012) 36 11

Wpływ na otoczenie

Hałas

Relatywnie wysoka wartość minimalna w teście bez obciążenia, 32,1 dB, jest wynikiem działania dysku twardego. Kiedy słychać było głowice dysku, natężenie hałasu wzrastało do 33,1 dB. Wentylator pracuje przeważnie cicho albo w ogóle. Podczas odtwarzania filmu z płyty DVD zarejestrowano 35,7 dB. W cichych scenach taki hałas może przeszkadzać. W teście średniego obciążenia uzyskano 40,3 dB, a w teście pełnego obciążenia natężenie hałasu osiągnęło 43 dB.

Hałas

luz
32.1 / 32.7 / 37 dB
HDD
33.1 dB
DVD
35.7 / dB
obciążenie
40.3 / 43 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light   Voltcraft sl-320 (odległość 15 cm)

Ciepło

Temperatury robocze nie dają powodu do obaw w każdej sytuacji. Najwyższą temperaturą obudowy zanotowaną podczas testów było 38,4°C (z lewej strony, przy wylocie powietrza z układu chłodzenia). Można więc trzymać laptop na kolanach podczas wykonywania skomplikowanych operacji. W teście bez obciążenia zmierzono maksymalnie 33°C, co znaczy, że obudowa była chłodna.

w stresie
 30.6 °C33 °C27.8 °C 
 38.4 °C35.1 °C28 °C 
 29.1 °C36.1 °C29.2 °C 
maks. w ogóle: 38.4 °C
średnia: 31.9 °C
29 °C30.6 °C37.5 °C
28.3 °C29.1 °C37.1 °C
28.4 °C34.4 °C33.1 °C
maks. w ogóle: 37.5 °C
średnia: 31.9 °C
zasilacz  62.8 °C | temperatura otoczenia 24 °C | Voltcraft IR-360
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 31.9 °C / 89 F, compared to the average of 29.5 °C / 85 F for the devices in the class Office.
(+) The maximum temperature on the upper side is 38.4 °C / 101 F, compared to the average of 34.2 °C / 94 F, ranging from 21.2 to 62.5 °C for the class Office.
(+) The bottom heats up to a maximum of 37.5 °C / 100 F, compared to the average of 36.7 °C / 98 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 30.4 °C / 87 F, compared to the device average of 29.5 °C / 85 F.
(±) The palmrests and touchpad can get very hot to the touch with a maximum of 36.1 °C / 97 F.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 27.8 °C / 82 F (-8.3 °C / -15 F).

Głośniki

Dwa głośniki są umieszczone z przodu laptopa i skierowane ukośnie w stronę podłoża. Według autora przesadnie podkreślają one tony wysokie. Tony średnie i niskie są słabo odwzorowane. Przy wyższych ustawieniach natężenia dźwięku słychać brzęczenie.

Wydajność akumulatora

Testowany egzemplarz E6530 był wyposażony w akumulator o pojemności 60 Wh. Dell oferuje do tego laptopa pięć innych opcji, tj. akumulator o pojemności 97 Wh, model o pojemności 87 Wh z 3-letnią gwarancją, model o pojemności 40 Wh, akumulator o pojemności 30 Wh do kieszeni modułowej oraz podłączany od spodu akumulator 97 o pojemności Wh. 

Uzyskane w testach czasy pracy okazały się całkiem niezłe. Akumulator o pojemności 60 Wh umożliwia 4-5 h normalnej pracy. 

W teście symulującym czytanie dokumentu tekstowego (Battery Eater Reader's Test) Dell E6530 działał 7 godzin i 41 minut. Test odwzorowujący korzystanie z internetu przez Wi-Fi (z luminancją na poziomie bliskim 160 cd/m², przy wykorzystaniu planu oszczędzania energii) trwał 4:51 h. Sprawdzian symulujący odtwarzanie filmu z DVD (przy maksymalnej intensywności podświetlenia ekranu i oszczędnym planie zasilania) zakończył się po 4:28 h. W teście obciążeniowym (Battery Eater Classic Test) energia wyczerpała się po 83 minutach.

Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0.1 / 0.3 W
luzdarkmidlight 8.4 / 13.2 / 16.6 W
obciążenie midlight 43.8 / 56.5 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        Voltcraft VC 940
Currently we use the Metrahit Energy, a professional single phase power quality and energy measurement digital multimeter, for our measurements. Find out more about it here. All of our test methods can be found here.
Wydajność akumulatora
luz
7h 41min
sieć przez WLAN
4h 51min
DVD
4h 28min
obciążenie
1h 23min

Podsumowanie

Dell Latitude E6530 to przedstawiciel laptopów biznesowych wyższej klasy. Brak problemów z dostępnością części zamiennych długo po zakończeniu produkcji, długi okres gwarancji oraz liczne opcje konfiguracyjne to tradycyjne zalety tego typu komputerów i to one decydują o tym, że są one kupowane przez duże firmy. W przypadku Latitude E6530 zadbano też o jakość obudowy oraz o dobrano odpowiednio wydajne podzespoły. 

Złącza są rozmieszczone prawie optymalnie, klawiatura jest wygodna, a matryca Full HD, choć nie uzyskała wysokich not we wszystkich kategoriach, zasługuje na pochwałę ze względu na jasność obrazu, wysoki kontrast oraz niezłe kąty widzenia. 

Nie najlepiej rozwiązano w E6530 dostęp do niektórych podzespołów. Słabo wypadła kultura pracy bez obciążenia. Płynność działania systemu byłaby lepsza, gdyby zastosowano szybszy dysk i pamięć RAM wykorzystującą tryb dwukanałowy. Zastosowany dysk twardy okazał się dość głośny.

Please share our article, every link counts!
bohater testu: Dell Latitude E6530
bohater testu: Dell Latitude E6530

Specyfikacja techniczna

Dell Latitude E6530
Procesor
Intel Core i5-3360M 2 x 2.8 - 3.5 GHz, Ivy Bridge
Karta grafiki
Intel HD Graphics 4000, rdzeń: 650 MHz, pamięć współdzielona, igdumd64 8.15.10.2712/ Win7 64
Pamięć
4 GB 
, DDR3 1600 MHz, 1x 4 GB, jedno gniazdo wolne
Matryca
15.60 cali 16:9, 1920 x 1080 pikseli, LP156WFC, LGD032C, TN, ~85% sRGB, refleksująca: nie
Chipset
Intel QM77 (Panther Point)
Dysk twardy
Seagate Momentus 7200.4 ST9500423AS, 500 GB 
, 7200 obr/min
Karta dźwiękowa
IDT 92HD93BXX @ Intel Panther Point PCH- High Definition Audio Controller [C-1]
Złącza
1 ExpressCard/54, 2 USB 2.0, 2 USB 3.0, 1 VGA/D-Sub, 1 HDMI, 1 blokada Kensingtona, 1 eSATA, 1 złącze stacji dokującej, gniazda audio: wejście/wyjście audio, czytnik kart: SD, 1 SmartCard, 1 czytnik linii papilarnych, czujniki: odbiornik GPS
Łączność
Intel 82579LM Gigabit Network Connection (10/100/1000MBit/s), Intel Centrino Ultimate-N 6300 AGN (a/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 4.0, Dell Wireless 5560 HSPA+
Napęd optyczny
TSSTcorp CDDVDW SN-208BB
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 35 x 384 x 258
Akumulator
60 Wh litowo-jonowy, 5300 mAh, 11,1 V
System operacyjny
Microsoft Windows 7 Professional 64 Bit
Camera
kamerka: 1,3 megapiksela
Inne
głośniki: stereo, klawiatura: blok numeryczny, podświetlanie klawiatury: tak, 36 miesiące(y) gwarancji
Waga
2.84 kg, zasilacz: 360 g
Cena
1350 PLN

 

Autorzy

Tekst i zdjęcia: Tobias Winkler
Tłumaczenie: Tomasz Cyba

Podobne laptopy

Notebooki innego producenta i/lub z innym CPU

Recenzja HP ProBook 450
HD Graphics 4000, Core i3 3120M
Recenzja Samsung 400B5C
HD Graphics 4000, Core i5 3210M
Recenzja Asus P55VA
HD Graphics 4000, Core i5 3210M
Recenzja Lenovo B590
HD Graphics 4000, Core i3 3110M
Recenzja HP ProBook 6570b
HD Graphics 4000, Core i5 3210M

Laptopy z tym samym GPU i/lub rozmiarem ekranu

Recenzja Lenovo IdeaPad U510
HD Graphics 4000, Core i3 3217U, 2.182 kg

Notebooki z tym samym GPU

Recenzja Samsung ATIV Book 5 (540U4E)
HD Graphics 4000, Core i5 3337U, 14.00", 1.96 kg

Za

+jakość obudowy
+matryca
+klawiatura
+liczne opcje rozbudowy wyposażenia
 

Przeciw

-kultura pracy bez obciążenia
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Dell Latitude E6530
Tobias Winkler (Update: 2020-01-26)