Notebookcheck Logo

Sony HT-AX7 to nowy rodzaj głośnika, który zapewnia "kinowy dźwięk w każdym miejscu"

HT-AX7. (Źródło: Sony)
HT-AX7. (Źródło: Sony)
Sony reklamuje HT-AX7 jako rewolucję w przenośnym bezprzewodowym domowym systemie audio. Jest to technicznie zestaw modułowy, z 2 "satelitarnymi" sub-głośnikami, które można odłączyć od jednostki głównej, aby stworzyć "bańkę" "trójwymiarowego dźwięku przestrzennego" wokół użytkownika lub użytkowników dzięki technologii 360 Spatial Sound Mapping. Zestaw HT-AX7 może działać do 30 godzin na jednym ładowaniu i jest już dostępny do zamówienia.
Accessory Audio Gadget Launch Software Home Theater Smart Home

Być może słyszałeś o Sony świeczka-latarnia a teraz poznaj jego gigantyczny odpowiednik z klocków Lego. Z drugiej strony, projekt nie jest całkowicie zamierzony w HT-AX7 tym razem, ponieważ 2 "kołki" są w rzeczywistości również głośniki same w sobie, dając w sumie 4 głośniki oprócz podwójnego X-Balanced w jednostce bazowej.

2 głośniki w kształcie słupków (wykończone ekologicznym materiałem przypominającym tkaninę "Original Blended") można również oddzielić od "cegły", aby stworzyć coś w rodzaju Sony sony przedstawia jako coś najbardziej przypominającego dom sieć sieć. Jednak zamiast bezprzewodowych sygnały danych, pojawia się "wciągający" dźwięk, oceniany tak, aby stworzyć iluzję, że istnieje "wiele fantomowych głośników z przodu, z tyłu i nad głową" dla osoby znajdującej się wewnątrz powstałego trójkąta bezprzewodowego audio.

Takie zestawy z wieloma głośnikami zestawy są często kojarzone z drobiazgowym rozmieszczeniem, aby wszystkie źródła dźwięku działały dokładnie we właściwych kierunkach. Jednak, Sony twierdzi, że jego nowy przenośny system kina domowego robi to automatycznie za pośrednictwem modułów Bluetooth 5.2 nie wspominając o wbudowanej technologii 360 Dźwięk przestrzenny Mapping.

Sony reklamuje również cały system jako idealny system audio "od pokoju do pokoju" (lub ewentualnie od domu do hotelu), ponieważ jego sztaplowalny jest na tyle lekki i kompaktowy, że można go nosić w jednej ręce i ładować przez USB. Dodatkowo, 2 odłączane moduły mogą być ładowane bezprzewodowo przez stacje dokujące na górze głównego 'hub'.

Innowacyjny bezprzewodowy system audio HT-AX7 jest już dostępny do zamówienia na stronie sony.com w cenie początkowej 499,99 USD.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 07 > Sony HT-AX7 to nowy rodzaj głośnika, który zapewnia "kinowy dźwięk w każdym miejscu"
Deirdre O'Donnell, 2023-07- 8 (Update: 2023-07- 8)