Notebookcheck Logo

Intel: poprawa dostępności CPU w czerwcu 2019

Firma Intel przekazała do mediów optymistyczne wieści ws. dostępności oferowanych procesorów.

Sprawa jest kontynuacją ciągu zdarzeń, który został zapoczątkowany dawno temu. W tle mogą być tarcia między USA a Chinami (m.in. nakładanie nowych ceł). Co dobre dla odbiorców końcowych (nabywców komputerów), firma Intel potwierdziła wcześniejsze doniesienia, że sytuacja na rynku procesorów poprawi się latem 2019 roku.

Konkretna data to czerwiec 2019. Wtedy mają odetchnąć z ulgą chętni na nabycie laptopów z mniej wydajnymi procesorami (produkcja taniochy została wstrzymana na długie miesiące).

Dostawy tanich procesorów firmy Intel (znowu będą produkowane) mogą pozytywnie wpłynąć na wyniki producentów laptopów już w II kw. 2019 roku. W branży mówi się wręcz, że marne wyniki w I kw. 2019 miały mały związek z sytuacją na rynku (czyt. klientów nie brakowało) a duży związek z sytuacją w firmie Intel (pisałem, że postawiono tam na najwydajniejsze procesory kosztem tanich jednostek centralnych na każdą kieszeń). 

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 05 > Intel: poprawa dostępności CPU w czerwcu 2019
Sylwester Cyba, 2019-05- 8 (Update: 2019-05- 8)