Notebookcheck Logo

Podwójny procesor graficzny Asus RTX 4060 Ti ze zintegrowanym gniazdem pamięci M.2 jest już dostępny w Europie

Dysk SSD można łatwo przymocować z tyłu procesora graficznego (Źródło obrazu: Asus)
Dysk SSD można łatwo przymocować z tyłu procesora graficznego (Źródło obrazu: Asus)
Konstrukcja ta oferuje dodatkowe, łatwo dostępne gniazdo M.2 dla szybkiej pamięci masowej NVMe dla płyt głównych z ograniczoną łącznością M.2. Dysk SSD montuje się z tyłu karty graficznej i jest on bezpośrednio chłodzony przez tylny radiator GPU. Ponieważ GPU wykorzystuje tylko 8 z 16 linii PCIe, dysk SSD może uzyskać dostęp do 4 z niewykorzystanych linii.
Desktop Gaming Geforce GPU Storage

Zaprezentowane w formie prototypu na początku października tego roku, podwójne procesory graficzne Asus RTX 4060 Ti, które integrują gniazdo M.2 dla dysków SSD NVMe NVMe SSD są już dostępne przynajmniej w Finlandii. Rozwiązanie to jest ograniczone do RTX 4060 / Ti z układami AD106 lub AD107, ponieważ modele te mogą wykorzystywać tylko połowę z 16 linii na slocie PCIe.

Dodatek pamięci masowej ma na celu zaoferowanie dodatkowego gniazda M.2, ponieważ wiele płyt głównych posiada tylko jedno złącze M.2, które jest ukryte pod specjalnym radiatorem i aby je wymienić, użytkownicy muszą wyjąć chłodzenie GPU lub CPU. Co więcej, 4 z 8 niewykorzystanych linii PCIe w gnieździe GPU mogą być teraz dostępne. Potencjalnie możemy zobaczyć karty z dwoma gniazdami M.2, jeśli ten projekt stanie się popularny w przyszłości, a Nvidia nadal będzie ograniczać przepustowość PCIe w niższych modelach GPU dla komputerów stacjonarnych.

Asus udostępnia swój system Q-Latch, który ułatwia mocowanie dysku SSD z tyłu karty graficznej bez użycia śrub. Strona SSD z kontrolerem PCIe styka się z tylną płytką radiatora GPU, utrzymując w ten sposób temperaturę SSD w ryzach. Najwyraźniej gniazdo M.2 może obsługiwać Dyski SSD PCIe 5.0również.

Wybrane fińskie sklepy sprzedają Asus RTX 4060 Ti DUAL OC z 8 GB pamięci VRAM za 559 euro. Ceny w USA powinny być jednak niższe niż 500 USD. Oczekuje się, że warianty bez OC również pojawią się później w niższych cenach.

 

Proszę kupić kartę ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti OC Edition 8GB na Amazon

(Źródło obrazu: Asus)
(Źródło obrazu: Asus)
(Źródło obrazu: Asus)
(Źródło obrazu: Asus)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 10 > Podwójny procesor graficzny Asus RTX 4060 Ti ze zintegrowanym gniazdem pamięci M.2 jest już dostępny w Europie
Bogdan Solca, 2023-10-28 (Update: 2023-10-28)