Notebookcheck Logo

Microsoft Surface Pro 3

Microsoft Surface Pro 3
Microsoft Surface Pro 3
W Nowym Jorku pokazano nowe dziecko firmy Microsoft - Surface Pro 3.

Surface Pro 3 otrzymał wyświetlacz o przekątnej równo 12" (ClearType, 2160 x 1440 pikseli, proporcja 3:2) oraz procesor Intel Core 4. generacji (i3/i5/i7). Jak na tablet z dołączaną klawiaturą jest dość lekki (800 g) i smukły (9,1 mm).

Komputer posiada 4 lub 8 GB pamięci RAM, a pamięć masowa wynosi od 64 do 512 GB w zależności od zamówionej konfiguracji.

Trzecia generacja Surface Pro posiada: czytnik kart pamięci microSD, gniazdo mini DisplayPort oraz port USB 3.0.

Dotykowy wyświetlacz, poza oczywistą współpracą z palcami użytkownika, pozwala też na interakcję za pomocą rysika (N-Trig opracowany przez Wacom). Klawiatura o nazwie Type Cover, dostępna w 5. różnych kolorach, otrzymała wyczuwalne kostki znaków jak w laptopie oraz trackpad (o 63% większy od tego w poprzedniej generacji). Kąt rozwarcia między nią a wyświetlaczem może sięgać od zera aż po 150 stopni. Całość jest bardziej ergonomiczna w użyciu, a połączenie między obiema częściami jest zapewnione przez zaczep magnetyczny.

Stacja dokująca, Surface Docking Station, będzie dostępna w ciągu kilku nadchodzących miesięcy.

Możliwe jest odblokowanie tabletu za pomocą samego rysika. W ten sam sposób można także wybudzić urądzenie ze stanu uśpienia. Po chwili można wprowadzać notki w aplikacji Microsoft OneNote, która może zapisywać je w chmurze.

Współpraca z Adobe zaowocowała oprogramowaniem Photoshop CC zoptymalizowanym do pracy na Surface Pro 3. Chodzi tu nie tylko o wyświetlanie okna programu wraz z narzędziami, ale także o usprawnienia w zakresie obsługi ekranu dotykowego wraz z akcesoriami a przede wszystkim rysika i klawiatury.

Dodatkowe aplikacje przygotowane z myślą o tym urządzeniu to: Final Draft, Sudoku i Drawboard. Będą dostępne do pobrania pod koniec tego roku.

Warto zaznaczyć, że to tablet z Windows 8 i nie ma w nim problemu z uruchomieniem np. pakietu biurowego MS Office. 

Czas pracy na akumulatorze sięga maksymalnie 9 godzin.

Za najtańszą konfigurację Surface Pro 3 z Core i3 będzie trzeba zapłacić 799 USD (prawie 2500 zł bez podatku VAT i kosztów wysyłki). Polski nie ma na liście 26 krajów, w których tablet pojawi się pod koniec sierpnia. Mieszkańcy USA i Kanady otrzymają go po 20 czerwca 2014 roku.

Źródło: Microsoftengadget

Aktualne ceny Microsoft Surface Pro 3

Adobe Photoshop CC
Adobe Photoshop CC
Microsoft OneNote
Microsoft OneNote
klawiatura Type Cover
klawiatura Type Cover
Microsoft Surface Pro 3
Microsoft Surface Pro 3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2014-05-20 (Update: 2016-08-11)