Notebookcheck Logo

Microsoft Surface Book

Microsoft Surface Book
Microsoft Surface Book
Microsoft przedstawił urządzenie typu 2 w 1 o nazwie Surface Book.

W laptopie z funkcją tabletu Surface Book wyświetlacz ma przekątną 13,5" i pracuje w rozdzielczości naturalnej wynoszącej 3000 x 2000 pikseli (267 ppi). Z racji możliwości przejścia w tryb tabletu jest on dotykowy i współpracuje z piórkiem Surface Pen (nieużywane można zbliżyć do szczytu ekranu, gdzie trzyma się za sprawą zaczepu magnetycznego).

Podstawowa konfiguracji posiada zintegrowany z procesorem (Intel Skylake) układ grafiki Intel HD Graphics 520. Ktoś, komu taki układ nie wystarczy, będzie mógł dopłacić do modelu z wydzieloną kartą Nvidia. Przy czym ekran można tu całkowicie oddzielić od reszty urządzenia (dzięki zawiasowi Dynamic Fulcrum) i wtedy można polegać jedynie na integrze.

Po odłączeniu od gniazdka Surface Book pracuje do 12 godzin. Posiada do 16 GB pamięci operacyjnej i dysk SSD o pojemności do 1 TB włącznie.

Użytkownik ma do dyspozycji dwa złącza USB 3.0, wyjście mini DisplayPort, czytnik kart pamięci SD oraz gniazdo SurfaceConnect. 

Jeśli idzie o funkcje związane z biznesem i bezpieczeństwem, należy odnotować obecność układu szyfrującego TPM.

Obudowa mieści charakterystyczne dla tabletu elementy: kamerki 5 Mpx od przodu i 8 Mpx od tyłu, dwa mikrofony, głośniki stereo oraz czujniki (tj. czujnik światła, żyroskop, akcelerometr i magnetometr). 

Przy gabarytach 312,3 x 232,1 x 13-22,8 mm Surface Book, już z klawiaturą, waży ok. 1,5 kg.

Sprzęt ten trafi na sklepowe półki 26 października. Cena za podstawowy model z integrą i 8 GB RAM-u to 1499 USD, czyli przy obecnym wysokim kursie wymiany około 5650 zł netto (brutto to dodatkowo PTU w wysokości 23% a i koszt wysyłki z USA swoje kosztuje). W cenie zawiera się system operacyjny Windows 10.

Źródła: nasze forumPhoneArena

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2015-10- 6 (Update: 2015-10-14)