Notebookcheck Logo

Microsoft Surface Go

Microsoft Surface Go
Microsoft Surface Go
Szczyt sezonu wakacyjnego nie przeszkodził w przeprowadzeniu premiery najtańszego jak do tej pory tabletu z rodziny Microsoft Surface.

Właściwie Surface Go (10", proporcja 3:2, PixelSense) to nie tablet a urządzenie hybrydowe (2 w 1, tablet z możliwością przeobrażenia w laptop; zawias umożliwia ruch w zakresie 165°). Jak widać na załączonym zdjęciu, duży nacisk postawiono na fakt, że nawet w tak tanim sprzęcie istotną rolę ma możliwość dołączenia klawiatury (Surface Go Signature Type Cover z Windows Precision Trackpad), myszki komputerowej Surface Mobile Mouse i korzystania z pióra cyfrowego Surface Pen (rozpoznaje 4096 poziomów nacisku).

Zastosowany procesor to Intel Pentium Gold Processor 4415Y (7. generacja), dzięki czemu tytułowy sprzęt jest chłodzony pasywnie. W efekcie komputer może pracować do 9 godzin na jednym ładowaniu akumulatora.

Procesowi jego tworzenia przyświecał jeden cel - uniwersalność i mnogość zastosowań. Ma być dobry tak dla studenta, małego dziecka czy kogoś zapracowanego, kto przemierza drogę z domu do pracy. W skrócie - mały, lekki i poręczny sprzęt.

Na liście złączy znajdują się gniazdo Surface Connect i interfejs USB-C 3.1 (dane, obraz wideo 4K i ładowanie), gniazdo audio oraz czytnik kart pamięci microSD.

Masa tabletu Surface Go (8,3 mm grubości) przekracza nieco 520 g.

Sklepy za oceanem będą go sprzedawać za 399 USD i więcej. Przedsprzedaż już ruszyła, w tym w Polsce, a dostawy ruszą po 2 sierpnia 2018 roku. Wariant z modemem LTE pojawi się w późniejszym terminie.

Źródło: Microsoft

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2018-07-10 (Update: 2018-07-10)