Notebookcheck Logo

MS: dwuekranowe laptopy

Przy okazji patentu związanego z klawiaturą wyszło na jaw, że firma Microsoft szykuje się do wprowadzenie na rynek dwuekranowych laptopów.

W ostatnim czasie była mowa o co najmniej kilku nadchodzących laptopach z dwoma ekranami dotykowymi (Asus, Intel, Lenovo). Do końca roku można się spodziewać premiery sklepowej co najmniej jednego z nich.

Teraz do tego grona dołączyła firma Microsoft, która opatentowała uwzględnianie siły nacisku (jak pióra cyfrowego) przy pisaniu na dotykowej (wirtualnej) klawiaturze. Chodzi o rozróżnianie małych i wielkich liter czy prostsze wprowadzanie znaków diakrytycznych (ogonków), ale także o podmianę całych wyrazów (np. w razie pomyłki) czy dodawanie efektów specjalnych (formatowanie, justowanie, itp.).

W tytule napisałem jednak o laptopach dwuekranowych Microsoftu. Taka informacja wyszła ze strony wytwórców, którzy mają siedziby na Tajwanie (90% laptopów powstaje właśnie tam). Trzeba dodać, że nie muszą to być produkty pod marką Microsoft (zapewne Surface jak już), ale możliwe jest udostępnianie tego rozwiązania innym firmom (z tego znana jest firma Intel - że pomaga w szykowaniu nowych laptopów).

Źródło: MSPoweruser

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2018-07-15 (Update: 2018-07-15)