Notebookcheck Logo

Intel Tiger Rapids

Jak w coś wchodzi firma Intel, to warto o tym napisać, bo często dzieli się osiągnięciami ze swoimi kontrahentami.

Takie konstrukcje, jak Tiger Rapids, powstają po to, aby wyznaczać trendy. W przypadku tytułowego prototypu z targów Computex 2018 jest szansa na szybką adaptację. Choćby z tego względu, że i u samych producentów laptopów widać było podobne projekty wizjonerskie (m.in. Asus Project Precog a plotkuje się o Microsoft Courier z procesorem Qualcomm ARM; z tym ostatnim ma też wystartować dwuekranowiec od firmy Dell).

Wracając do prototypu firmy Intel, to pierwsze, co rzuca się w oczy, to podobieństwo do hybrydy o nazwie Lenovo Yoga Book. W każdym razie konstrukcja zawiasów jest bardzo podobna a sama koncepcja zamiany dotykowego wyświetlacza w klawiaturę jest identyczna.

Prototyp Intela jest godny uwagi z jeszcze jednego powodu. Te dwa wyświetlacze to EPD (electronic paper display), czyli po naszemu papier elektroniczny. Komuś, kto nie interesuje się zbytnio czytnikami e-booków, może wiele to nie zmienia. Jednak ma jedną podstawową zaletę - wydłuża czas pracy urządzenia na akumulatorze.

Zanosi się więc, że jak nie w tym, to w przyszłym roku będzie mowa o kolejnych konstrukcjach tego typu. Możliwe, że część z nich trafi nawet do sprzedaży.

Źródło: The Verge

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2018-06- 8 (Update: 2018-06- 8)