Notebookcheck

Najlepsze na Amazon (dostawa do Polski)

Amazon po polsku

Asus Project Precog

Asus Project Precog
Asus Project Precog
Hasłem ostatnich miesięcy jest AI (sztuczna inteligencja) i do tego nawiązuje Asus Project Precog.

Projekt ten przypomina to, co zaprezentował Intel pod nazwą Tiger Rapids. W jednym i drugim przypadku widać silną inspirację laptopem Lenovo Yoga Book. Siłą rzeczy konstrukcja zawiasów jest bardzo podobna a drugi ekran zamienia się w dotykową klawiaturę (klawiatura ekranowa, jak w smartfonie czy tablecie).

Komputer o nazwie Asus Project Precog ma wykorzystywać AI. W praktyce ma odgadywać, co powinno zostać wyświetlone na ekranie. Trochę to naciągane, ale jak zwykle wszystko wyjdzie w praniu. Tym bardziej, że to bardziej inicjatywa, niż zapowiedź konkretnego produktu (producent wszakże twierdzi inaczej - że w niedalekiej przyszłości ogłosi gotowy produkt).

Załączyłem obrazek, gdzie Asus Precog jest widoczny jako dwa ekrany (jak dwa zewnętrzne monitory) plus klasyczna klawiatura. Tego na rynku jeszcze nie było a przynajmniej nie na dużą skalę.

Przewija się tu jeszcze trochę innych pomysłów związanych z AI, jak na przykład uwzględnianie zapisków w kalendarzu na ładowanie akumulatora (czyt. "masz spotkanie poza biurem, to naładuj urządzenie").

W zestawie z komputerem ma być sprzedawane pióro cyfrowe.

Źródło: Legit Reviews

Produkty i marki Amazon

Echo Dot (Alexa)
AmazonBasics (akcesoria)

» skomentuj na forum «

 

> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 06 > Asus Project Precog
13. czerwca 2018

 

Please share our article, every link counts!
C06:15 15.11