Notebookcheck Logo

Lenovo Yoga Book oficjalnie

Lenovo Yoga Book
Lenovo Yoga Book
W Berlinie, w ramach IFA 2016, został pokazany laptop typu 2 w 1 o nazwie Lenovo Yoga Book. Wieści o nim wracają co jakiś czas już od kilku miesięcy. Tym razem informacja jest oficjalna i poparta porządnymi zdjęciami producenta.
Android ARM Convertible / 2-in-1 Touchscreen

Większość informacji, które pojawiły się w zapowiedzi, pokrywa się ze stanem faktycznym. Mam tu na myśli wyświetlacz o przekątnej 10,1" (Full HD), procesor Intel Atom x5, 4 GB pamięci operacyjnej oraz 64 GB pamięci masowej.

Wcześniej nie było wzmianki o tym, że system nagłośnienia jest zgodny z Dolby Atmos (technologia dźwięku obiektowego). Ciężko było też zaliczyć ten sprzęt jako coś innowacyjnego. Po załączonych zdjęciach widać jednak, że czegoś podobnego jeszcze nie było.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim klawiatura "Halo Keyboard" oraz nietypowe zawiasy. Ta pierwsza łączy w sobie cechy klawiatury mechanicznej i wirtualnej. Kiedy nie jest akurat potrzebna, można ją wyłączyć i korzystać z tego samego miejsca tak, jak to się robi w przypadku tabletów graficznych (operuje się piórkiem po wyznaczonej przestrzeni czułej na dotyk).

Wspomniane piórko to "Real Pen" i wykorzystuje rozwiązania opracowane przez potentata w tej dziedzinie, czyli firmę Wacom. To, co widać na jednym z załączonych zdjęć, działa w czasie rzeczywistym. Chodzi o pisanie odręczne, które w czasie rzeczywistym jest odtwarzane w formie cyfrowej na ekranie tabletu.

Na koniec należy się wzmianka, że komputer będzie dostępny z Windows 10 lub zamiennie z systemem Android 6.0 do wyboru. W informacji przekazanej przez Lenovo nie ma mowy o dual boot (dwóch systemach operacyjnych obok siebie).

Ten atrakcyjny dla oka sprzęt ma kosztować nie mniej niż 499 euro (Android, obudowa złota lub w kolorze brązu) i 599 euro (Windows, czarna obudowa).

Źródło: Notebookcheck.com

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2016-08-31 (Update: 2016-08-31)