Notebookcheck Logo

Kapitalizacja rynkowa Nvidii rośnie tak szybko, że dzięki rosnącemu popytowi na sztuczną inteligencję już teraz depcze po piętach Amazonowi i Alphabetowi

Nvidia tylko w górę (Źródło obrazu: SDXL)
Nvidia tylko w górę (Źródło obrazu: SDXL)
Team Green wydaje się być nieugięty, z ponad 300% wzrostem rok do roku i obecnie grozi wyprzedzeniem kapitalizacji rynkowej Amazona i Alphabet. Apple i Microsoft mogą być bezpieczne przez jakiś czas, ale przy stale rosnącym popycie na akceleratory sztucznej inteligencji sytuacja może się zmienić wcześniej niż oczekiwano.
AI GPU Nvidia

Od początku 2024 r. kapitalizacja rynkowa Nvidii wzrosła o prawie 50%, skacząc z nieco poniżej 1,2 bln USD do 1,72 bln USD. Rok do roku Team Green wzrósł o ponad 300% dzięki dużemu zapotrzebowaniu na akceleratory AI, a firma jest już bliska dogonienia 4 największych firm w USA, Amazon wynosi obecnie 1,76 biliona dolarów, podczas gdy Alphabet (Google) znajduje się nieco powyżej 1,8 bln USD. Wraz z szybkim wzrostem i stale rosnącym popytem na Sprzęt AInie byłoby zbyt zaskakujące, gdyby Nvidia wkrótce osiągnęła ligę "szefa gry końcowej", w której Apple wynosi 2,91 biliona dolarów, a Microsoft króluje na poziomie 3,08 biliona dolarów.

Bloomberg donosi, że tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy Nvidia dodała Teslacałą kapitalizację rynkową. Istnieją jednak obawy, że takie zyski mogą nie być trwałe, a inwestorzy z niecierpliwością czekają na prognozy Nvidii, które powinny zostać udostępnione w najnowszym wezwaniu do zarabiania w tym miesiącu. Nvidia pozostaje na szczycie listy 100 najlepiej prosperujących spółek Nasdaq, która to pozycja została osiągnięta na początku 2023 roku. Team Green jest teraz również członkiem "Siedmiu Wspaniałych" wraz z Teslą, Metaamazon, Alphabet, Apple i Microsoft, a w ubiegłym roku osiągnął lepsze wyniki niż każda z nich.

Ze względu na ogromny popyt na akceleratory AI Nvidii, firma zasadniczo posiada monopol na rynku, ale Intel i AMDa także inne mniejsze firmypróbują teraz zaoferować realne alternatywy, aby przełamać wspomniany monopol. Może minąć jeszcze kilka lat, zanim faktycznie zobaczymy zdrową konkurencję na rynku sprzętu AI, ale na razie Nvidia wydaje się być gotowa na jeszcze większy wzrost.

 

Proszę kupić kartę graficzną MSI Gaming RTX 4080 Super 16G Expert na Amazon

(Źródło zdjęcia: Bloomberg)
(Źródło zdjęcia: Bloomberg)
(Źródło obrazu: Bloomberg)
(Źródło obrazu: Bloomberg)

Źródło(a)

przez Bloomberg

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Kapitalizacja rynkowa Nvidii rośnie tak szybko, że dzięki rosnącemu popytowi na sztuczną inteligencję już teraz depcze po piętach Amazonowi i Alphabetowi
Bogdan Solca, 2024-02- 9 (Update: 2024-02- 9)