Notebookcheck Logo

Honor Magic V2 otrzymuje więcej bloatware z pierwszą globalną aktualizacją

Magic V2 powinien otrzymywać główne aktualizacje systemu operacyjnego do Android 17. (Źródło obrazu: Notebookcheck)
Magic V2 powinien otrzymywać główne aktualizacje systemu operacyjnego do Android 17. (Źródło obrazu: Notebookcheck)
Honor magic V2, OnePlus Open, Galaxy Z Fold5 i Pixel Fold, który jest ich rywalem, udostępnił swoją pierwszą aktualizację do globalnych wersji. Rozprowadzana jako MagicOS 7.2.0.124, aktualizacja o wadze ponad 500 MB utrzymuje Honor Magic V2 na Android 13, ale aktualizuje do niego łatkę bezpieczeństwa Android z zeszłego miesiąca i dodaje trochę więcej bloatware dla dobrej miary.
Android Foldable Smartphone Software

Honor wydała pierwszą globalną aktualizację oprogramowania dla Magic V2, mniej więcej dwa tygodnie po tym, jak firma rozpoczęła sprzedaż firma rozpoczęła sprzedaż jego Galaxy Z Fold5 (obecnie 1,499.99 USD na Amazon), OnePlus Open i Pixel Fold na całym świecie. Dla kontekstu, globalne wersje Magic V2 są obecnie dostarczane z MagicOS 7.2.118, oprogramowaniem opartym na Android 13, które zawiera również poprawkę bezpieczeństwa z października 2023 roku. Podczas gdy Honor rozpoczął aktualizację jednostek Magic V2 do MagicOS 8 w Chinachnie można powiedzieć tego samego o ich globalnych odpowiednikach.

Zamiast tego firma dystrybuuje teraz MagicOS 7.2.0.124, który również nosi rozszerzony numer kompilacji C431E1R2P2 na naszym urządzeniu. Nawiasem mówiąc, Honor wypchnął MagicOS 7.2.0.123 do chińskich jednostek w listopadzie. Wygląda jednak na to, że MagicOS 7.2.0.124 nie udostępnia żadnych zmian swojego bezpośredniego poprzednika, które obejmowały funkcje dostarczane z globalnymi modelami, takie jak tryb czystego paska stanu, który ukrywa wszystkie ikony paska stanu z wyjątkiem kilku podstawowych. Jak pokazuje poniższy zrzut ekranu, MagicOS 7.2.0.124 wprowadza dwie konkretne zmiany, w tym instalację odtwarzacza muzyki jako aplikacji systemowej, którą można odinstalować.

Dodatkowo aktualizacja dodaje Honor Docs, kolejną aplikację własnej produkcji, którą można łatwo usunąć. Co więcej, MagicOS 7.2.0.124 przenosi Magic V2 na zestaw poprawek bezpieczeństwa ze stycznia 2024 roku i pozwala mu również przejść na aktualizację systemu Google Play z tego samego miesiąca. W innych miejscach Honor twierdzi, że zoptymalizował wydajność i stabilność systemu w nieokreślonych obszarach, chociaż okaże się, w jakim stopniu zmiany te przyczyniają się do rozmiaru pliku aktualizacji 544 MB. Niestety nie wiadomo, kiedy Magic V2 otrzyma MagicOS 8 na całym świecie. Natomiast Honor poinformował, że zamierza zaktualizować urządzenie w Chinach do MagicOS 8 i Android 14 jeszcze w tym miesiącu.

(Źródło obrazu: Notebookcheck)
(Źródło obrazu: Notebookcheck)

Źródło(a)

Notebookcheck

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Honor Magic V2 otrzymuje więcej bloatware z pierwszą globalną aktualizacją
Alex Alderson, 2024-02- 9 (Update: 2024-02- 9)