Notebookcheck Logo

Laptopy z Amazon Alexa

O ile rynek laptopów miewał słabe momenty, to można odnieść wrażenie, że na nowo się rozkręca i przybywa uczestników gry o podział tortu (a co za tym idzie wpływów do firmowej kasy).

Tytuł mówi sam za siebie - asystent głosowy Amazon Alexa wchodzi z przytupem do laptopów. Konstrukcjami kompatybilnymi z tym pracującym w chmurze pożytecznym oprogramowaniem (można np. zapytać o pogodę - za jakiś czas także po polsku) pochwalili się wytwórcy laptopów (firmy OEM, które mają fabryki) i firmy-marki, takie jak Acer, Asus, Lenovo i HP.

Oczywiście okazją ku temu stały się targi Computex 2018. To tam, na Tajwanie, jest produkowana a przede wszystkim projektowana większość laptopów. Co za tym idzie, pokaz konstrukcji pilotażowej czy próbki inżynieryjnej zwykle kończy się wprowadzeniem produktu na rynek.

W tym miejscu chcę przedstawić to, co zaprezentowały firmy Wistron, Compal i Quanta. Wszystkie opierają się o procesory dostarczane przez Intela no i oczywiście są kompatybilne z usługą Amazon Alexa.

Firma Wistron opracowała laptop typu 2 w 1 z dotykowym wyświetlaczem 15,6" 4K, kamerką HD (plus dwa głośniki i cztery mikrofony), który ma pracować na akumulatorze do ośmiu godzin.

W przypadku firmy Compal za konstrukcję bazową do dalszej pracy nad linią produktową robi hybryda z wyświetlaczem 15,6" 4K (w zestawie pióro cyfrowe) z kamerką widzącą w podczerwieni (do tego cztery mikrofony i dwa głośniki) oraz z czytnikiem linii papilarnych. Tu czas pracy na akumulatorze ma sięgać 13 godzin.

Produkt firmy Quanta to też laptop typu 2 w 1 (możliwość przejścia do trybu pracy jako tablet) ale z mniejszym, 14-calowym ekranem, za to też pracującym w rozdzielczości 4K. Czas pracy na akumulatorze ma sięgać 18 godzin. Tak jak w konkurencyjnych rozwiązaniach, sprzęt ten posiada dwa głośniki i cztery mikrofony (po to aż tyle, bo zmienia się pozycja ekranu).

Źródło: The Verge

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2018-06- 8 (Update: 2018-06- 8)