Notebookcheck Logo

Intel: Kaby Lake, Cannon Lake, Apollo Lake i Broxton

W sieci pojawił się slajd z prezentacji, który pokazuje plany firmy Intel odnośnie mikroarchitektur Kaby Lake, Cannon Lake, Apollo Lake i Broxton.

Potwierdzona została informacja, że mobilne procesory Intel Kaby Lake (Core U/Y 7. generacji) będą miały premierę w trzecim kwartale 2016 roku. Analogiczne procesory Core U/Y 8. generacji oparte o mikroarchitekturę Cannon Lake mają zadebiutować w trzecim kwartale 2017 roku.

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że premiera sklepowa może mieć pewien poślizg. Transport kontenera z Chin do Europy drogą morską trwa około miesiąca.

Mowa jest także o Intel Apollo Lake (Celeron/Pentium SoC), która to mikroarchitektura wejdzie w miejsce Intel Braswell. Widełki czasowe pokrywają się z Kaby Lake i Cannon Lake, czyli start wraz z tą pierwszą i trwanie równolegle z drugą.

Na koniec warto wspomnieć, że Intel Cherry Lake (Atom) ma zostać zastąpiona przez Intel Broxton (SoC, BGA) w czwartym kwartale 2016 roku lub z początkiem 2017 roku.

Źródła: BenchLifetablica na FB sklepu kuzniewski.pl

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2016 03 > Intel: Kaby Lake, Cannon Lake, Apollo Lake i Broxton
Sylwester Cyba, 2016-03-17 (Update: 2016-03-17)