Notebookcheck Logo

Intel Apollo Lake

Teaser
W ramach IDF Shenzhen pojawiło się sporo nowych informacji nt. platformy Intel Apollo Lake.

O platformie Intel Apollo Lake wspominałem krótko przy okazji zapowiedzi Intel Kaby Lake, Cannon Lake i Broxton. Wtedy były to przecieki z przygotowań do IDF16 (Intel Developer Forum) a teraz są to oficjalne informacje ze spotkania inżynierów, które miało już miejsce (13-14 kwietnia 2016 roku).

Platforma Apollo Lake oznacza wprowadzenie nowej mikroarchitektury o nazwie Goldmont i zintegrowanego układu graficznego 9. generacji. W tym miejscu należy odnotować, że platformy Braswell i Cherry Trail to mikroarchitektura Airmont i zintegrowany układ graficzny 8. generacji. Bez zmian pozostał natomiast proces technologiczny - litografia 14 nm dla wszystkich trzech wymienionych platform Intela.

Na podstawie załączonych slajdów można wywnioskować, jak Intel wyobraża sobie przyszłość tanich laptopów. Mowa między innymi o laptopach konwertowalnych na każdą kieszeń (ekran 11,6", 13,3" lub 14") oraz o Cloudbookach (cena jednej sztuki ma wynosić od 169 do 269 USD). Oczywiście jedne i drugie z procesorami Intel Celeron i Intel Pentium w formie SoC (system-on-a-chip).

Źródło: AnandTech

 

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2016-04-16 (Update: 2016-04-16)