Notebookcheck Logo

AIDA64 v5.75

Węgierska firma FinalWire wydała oprogramowanie AIDA64 w wersji 5.75.

AIDA64 to oprogramowanie, które służy do uzyskiwania informacji o sprzęcie komputerowym (ale także dla smartfonów i tabletów z Androidem, iOS oraz Windows Phone) i oprogramowaniu na poziomie systemu operacyjnego Windows (głównie chodzi o sterowniki, biblioteki systemowe jak DirectX i ich oznaczenia). Integralną częścią oprogramowania w najnowszej wersji jest także moduł do przeprowadzania testów referencyjnych (GPGPU Benchmark Suite, AIDA64 System Stability Test).

Wspomniane testy zostały dostosowane do procesorów firm Intel (Skylake i Kaby Lake) i AMD (Bulldozer i Zen Summit Ridge). Postarano się także o poprawne odczytywanie oznaczeń i parametrów kart grafiki z rdzeniem Nvidia Pascal i AMD Polaris.

Moduł AIDA64 RGB LED współpracuje z większą liczbą podświetlanych klawiatur i myszek. Mowa m.in. o: Corsair Strafe, Logitech G13, Logitech G19, Logitech G19s RGB LED i myszkach Corsair, Logitech, Razer RGB LED. Wbudowane diody można wykorzystać do informowania o aktualnym stanie systemu, temperaturach czy prędkości wentylatorów.

Monitor urządzeń współpracuje z większą liczbą czujników, np. z Logitech Arx i RemoteSensor LCD, AquaStream Ultimate i NZXT GRID+ V2 oraz zasilaczem Corsair AXi. Dodatkowo usprawniono współpracę z czujnikami Corsair Link, Koolance oraz T-Balancer. 

Centrum pobierania na stronie producenta znajduje się pod tym adresem (podstrona Downloads). Część jest odpłatna z możliwością bezpłatnego przetestowania a reszta to odesłania do aplikacji mobilnych (np. pod Androida za 8,39 zł i nowość pod Sailfish OS).

Źródła: FinalWire, Notebookcheck.com

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2016-06-28 (Update: 2016-06-28)