Notebookcheck

Intel Wireless-AC 9560

Intel Wireless-AC 9560
Intel Wireless-AC 9560
Za oznaczeniem Intel Wireless-AC 9560 kryje się nowość, która pojawi się wraz z nadejściem procesorów marki Intel opartych o mikroarchitektury Cannon Lake i Gemini Lake.
Sylwester Cyba,

Już po nazwie produktu, Intel Wireless-AC 9560, widać, że chodzi o kartę sieci bezprzewodowej WiFi. Obsługiwać ma ona standard 802.11ac, więc nie może być planowana na zbyt odległą przyszłość. Po co więc o niej pisać? Ano chodzi o to, co każdy śledzący trendy z miejsca wymieni na pierwszym miejscu - integracja z procesorem na tej samej zasadzie, jak wcześniej włączono zintegrowany układ graficzny.

Dużo mówiło się o tym i to od wielu lat. W firmie Intel już dawno temu mierzono się z wyzwaniami z tym związanymi, czyli m.in. z ekranowaniem. Taka karta sieci bezprzewodowej nie może przecież zakłócać działania innych komponentów a tym samym całego komputera.

W tym konkretnym przypadku (cały czas mowa o karcie Intel Wireless-AC 9560) udało się przenieść część jej funkcji blisko procesora lub SoC (System-on-a-Chip). Przekłada się to na mniejsze zapotrzebowanie na moc a także na oszczędność miejsca oraz obniża koszt produkcji.

Innymi słowy, taka karta jest zasilana z sekcji przewidzianej dla procesora, SoC czy chipsetu. Dodatkowo zwalnia się zatoka z interfejsem PCIe (np. na dodatkowy dysk SSD). 

Ta sama karta WiFi będzie także dostępna w formacie M.2 1216 (12 x 16 mm).

Źródło: Guru3D

, , , , , ,
search relation.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 
#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2017 08 > Intel Wireless-AC 9560
Sylwester Cyba, 2017-08-24 (Update: 2017-08-24)