Notebookcheck Logo

Garmin dostarcza nowe poprawki błędów i ulepszenia do flagowych smartwatchy, ale z poważną zmianą EKG

Smartwatche Garmin Fenix 7 działające w wersji beta nie będą już obsługiwać funkcji EKG do czasu pojawienia się nowego kandydata do wydania. (Źródło obrazu: Garmin)
Smartwatche Garmin Fenix 7 działające w wersji beta nie będą już obsługiwać funkcji EKG do czasu pojawienia się nowego kandydata do wydania. (Źródło obrazu: Garmin)
Firma Garmin udostępnia właśnie nową aktualizację beta dla różnych smartwatchy z wyższej półki. Dostępna jako wersja beta 16.11, aktualizacja wprowadza prawie tuzin poprawek błędów i ulepszeń. Jednakże, wyłącza ona również funkcję EKG dla każdego kompatybilnego smartwatcha działającego w wersji beta.
Smartwatch Wearable Software

Firma Garmin rozpoczęła kolejny cykl beta dla serii Fenix 7. Podsumowując, firma wypchnęła wersję beta 16.10 do serii smartwatchów w zeszłym tygodniu po sześciotygodniowej przerwie. Teraz firma wydała wersję beta 16.11, aktualizację, która zawiera wiele ulepszeń pomimo iteracyjnej zmiany numeru rewizji.

Dla porównania, Garmin wprowadził 24 zmiany w wersji Beta 16.10. Natomiast jej następca zawiera 9 ulepszeń, które są następujące:

  • Naprawiono szybkie sterowanie latarką, które zacinało się na tarczy zegarka.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego ustawienie formatu daty nie synchronizowało się z Garmin Connect podczas konfiguracji urządzenia.
  • Naprawiono nieprawidłowe wypełnianie listy okrążeń.
  • Naprawiono możliwą awarię związaną z WeChat Pay.
  • Naprawiono możliwą awarię podczas cofania automatycznych przejść multisportowych, a następnie zapisywania aktywności.
  • Naprawiono potencjalny błąd, w wyniku którego całkowity czas i czas okrążenia nie zgadzały się na banerze automatycznego okrążenia.
  • Poprawiono ustawienie limitu czasu podświetlenia z "5 minut" na "Bez limitu czasu" (tylko w przypadku ekranów innych niż AMOLED)
  • Ulepszono pole danych tarczy zegarka sugerowanego dziennego treningu, aby wyświetlało "Odrzucono", jeśli trening nie został wykonany (tylko MARQ 2 Athlete).
  • Różne ulepszenia funkcji Znajdź mój telefon.

Ponadto w poście na forum Garmin zauważono, że wersja beta 16.11 aktualizuje oprogramowanie GPS smartwatcha z wersji 7.02 do wersji 9.05. Firma nie sprecyzowała jednak, jakie zmiany niesie ze sobą przeskok z wersji v7.02 do v9.05. Ponadto Garmin podkreśla, że wyłączył funkcję EKG na smartwatchach z serii Fenix 7 z oprogramowaniem w wersji beta. Z jakiegoś powodu zdecydowano się ograniczyć tę funkcję do stabilnych aktualizacji lub wersji beta Release Candidate.

Wersja beta 16.11 powinna być już dostępna do pobrania, aczkolwiek nie na Tactix 7 lub MARQ Aviator Gen 2. Zamiast tego aktualizację można pobrać dla wszystkich modeli Fenix 7, a także Epix 2, Enduro 2, Quatix 7 i większości smartwatchy MARQ Gen 2. Proszę zapoznać się z postem na forum Garmin https://forums.garmin.com/beta-program/fenix-7-series/f/announcements/357587/beta-version-16-11---check-for-updates-only aby uzyskać więcej szczegółów i porady dotyczące instalacji.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 01 > Garmin dostarcza nowe poprawki błędów i ulepszenia do flagowych smartwatchy, ale z poważną zmianą EKG
Alex Alderson, 2024-01-18 (Update: 2024-01-18)