Notebookcheck Logo

Elektryczne BMW M3 z architekturą Neue Klasse o mocy do 1000 KM i napędem AWD po i3 i iX3 SUV

Platforma BMW Neue Klasse ma duży wpływ na klasyczne, pudełkowate sedany BMW. (Źródło zdjęcia: BMW)
Platforma BMW Neue Klasse ma duży wpływ na klasyczne, pudełkowate sedany BMW. (Źródło zdjęcia: BMW)
Szef działu rozwoju produktów BMW, Frank Weber, potwierdził, że następne M3 będzie wyczynowym pojazdem elektrycznym opartym na platformie Neue Klasse, który będzie w stanie generować 1000 KM na wszystkich czterech kołach.
E-Mobility Business Launch Leaks / Rumors

Wyczynowe sedany i samochody sportowe BMW z serii M to jedne z najlepiej przyjętych pojazdów do tej pory, a M3 zyskało szczególnie lojalnych fanów dzięki swojej zwinności i frajdzie z jazdy. Zgodnie z komentarzami szefa rozwoju produktu BMW, Franka Webera, podczas okrągłego stołu, w którym uczestniczyła australijska publikacja CarSales, następne M3 zostanie wprowadzone na rynek w 2027 roku z całkowicie elektrycznym układem napędowym.

W ramach platformy Neue Klasse nowe M3 będzie miało maksymalną teoretyczną moc 1000 KM i może być napędzane czterosilnikowym układem napędowym AWD.

Odnosząc się do platformy Neue Klasse, Weber zauważa, że "... została zaprojektowana dla czterech niezależnie działających maszyn elektrycznych [silników] o mocy do jednego megawata... a następnie masz kilka ustawień, w których możesz pójść głębiej w coś, co jest coraz bardziej nastawione na napęd na tylne koła z możliwościami sterowania, jakie masz z maszynami elektrycznymi".

W związku z tym można oczekiwać, że elektryczne M3 zostanie uruchomione z czymś podobnym do Drift Analyser i trybem napędu z nastawieniem na tylne koła. Rosnąca masa była w ostatnich latach częstym zarzutem ze strony fanów samochodów M, a wieści o elektrycznym układzie napędowym AWD mogą pogłębić te obawy.

Nisko położony środek ciężkości i centralny rozkład masy typowy dla pojazdów elektrycznych mogą jednak przechylić szalę na korzyść elektrycznego M3. Oczekuje się, że M3 zostanie wprowadzone na rynek rok po swoim bardziej pieszym protoplaście i3 i dwa lata po elektrycznym SUV-ie iX3, być może wskazując priorytety BMW i branży motoryzacyjnej.

Kup egzemplarz BMW M3: The Complete Story w twardej oprawie na Amazon.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 09 > Elektryczne BMW M3 z architekturą Neue Klasse o mocy do 1000 KM i napędem AWD po i3 i iX3 SUV
Julian van der Merwe, 2023-09-15 (Update: 2023-09-15)