Notebookcheck Logo

BMW rezygnuje z usługi subskrypcji sprzętu, przechodząc na usługi subskrypcji oprogramowania

Przyszli nabywcy BMW EV nie będą musieli płacić abonamentu, aby włączyć preinstalowany sprzęt. (Źródło zdjęcia: BMW)
Przyszli nabywcy BMW EV nie będą musieli płacić abonamentu, aby włączyć preinstalowany sprzęt. (Źródło zdjęcia: BMW)
BMW rezygnuje z kontrowersyjnych usług subskrypcyjnych, które jedynie aktywowały wstępnie zainstalowany sprzęt w pojazdach swoich klientów, ale model subskrypcji pozostanie w przypadku innych dodatków posprzedażowych.
E-Mobility Fail Business Touchscreen Software

W ciągu ostatnich kilku lat BMW doprowadziło tę koncepcję do logicznej skrajności, oferując aktualizacje oprogramowania, które jedynie włączały funkcje sprzętowe, które były fabrycznie zainstalowane w pojazdach. Teraz wydaje się, że BMW wycofuje się z pomysłu modelu subskrypcji - przynajmniej w przypadku funkcji sprzętowych - jak wyjaśnia Pieter Nota z BMW w wywiadzie dla Autocar.

To, czego już nie robimy - i jest to bardzo dobrze znany przykład - to oferowanie podgrzewania foteli w ten sposób. Albo jest, albo go nie ma. Oferujemy je fabrycznie i albo je masz, albo nie. - Pieter Nota, członek zarządu BMW ds. sprzedaży i marketingu.

BMW wyraźnie widziało sprzeciw społeczności spowodowany oferowaniem funkcji takich jak podgrzewane fotele i kierownice w ramach miesięcznej subskrypcji, ale w wywiadzie Nota broni tego modelu jako wartości dodanej.

Myśleliśmy, że zapewnimy klientowi dodatkową usługę, oferując możliwość późniejszej aktywacji, ale akceptacja użytkowników nie jest tak wysoka. Ludzie czują, że zapłacili podwójnie - co w rzeczywistości nie było prawdą, ale zawsze powtarzam, że percepcja to rzeczywistość.

Choć w przyszłości sytuacja może ulec zmianie, BMW wydaje się przechodzić na system, w którym wszelkie funkcje sprzętowe, takie jak podgrzewane fotele lub kierownice, byłyby konfigurowane fabrycznie lub po prostu niedostępne dla nikogo bez sprzętu.

Wiadomość ta nie oznacza, że subskrypcje lub Connected Drive Store znikną całkowicie. BMW będzie nadal oferować dodatki posprzedażowe w postaci oprogramowania, za które można zapłacić i pobrać, aby dodać funkcjonalność do samochodu. Według Nota, BMW pozwoli właścicielom płacić tylko za usługi i funkcje oprogramowania, za które konsumenci są już przyzwyczajeni.

W rzeczywistości skupiamy się teraz na tych "funkcjach na żądanie" na oprogramowaniu i produktach związanych z usługami, takich jak pomoc w prowadzeniu pojazdu i pomoc w parkowaniu, które można dodać później po zakupie samochodu, lub na niektórych funkcjach wymagających transmisji danych, za które klienci są przyzwyczajeni płacić w innych obszarach.

Nie jest jasne, czy oznacza to, że BMW powróci do funkcji sprzętowych opartych na subskrypcji, ale prawdopodobnie nie byłoby zaskoczeniem dla wielu, gdyby tak się stało, gdy kupujący będą bardziej akceptować.

Kup osłonę kabla ładowarki pojazdu elektrycznego Cable Shield na Amazon.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 09 > BMW rezygnuje z usługi subskrypcji sprzętu, przechodząc na usługi subskrypcji oprogramowania
Julian van der Merwe, 2023-09- 9 (Update: 2023-09- 9)