Aito M9 to samochód wyposażony w jedne z najnowocześniejszych luksusów dostępnych na rynkach takich jak Chiny czy Filipiny, system rozrywki na siedzenie z własnym dedykowanym ekranem i asystentem głosowym, a nawet 100-calowy projektor który wystrzeliwuje z przodu.
Te inteligentne funkcje są napędzane przez baterię, która może osiągnąć pojemność 100Wh w najlepszych konfiguracjach. Jego następca może być jednak jeszcze bardziej zaawansowany.
CATL ogłosił właśnie, że jego najnowszy produkt dla pojazdów elektrycznych będzie oparty na nowym, potencjalnie ultra-dalekiego zasięgusodowo-jonowym typie magazynowania energii.
Mówi się, że będzie to "skondensowany", a nie prawdziwie półprzewodnikowyale jest również wspierany w celu osiągnięcia lepszej stabilności w "bezpiecznym" zakresie temperatur od -40 do 70 stopni Celsjusza (°C, lub od -40 do 158 stopni Fahrenheita (°F)), dzięki nowej technologii separacji termoelektrycznej NP2.0.
Bateria"Sodium New Energy" (lub "Freevoy") ma być również kompatybilna z najnowszym standardem ładowania 12C, który jest wspierany w celu ponownego napełnienia baterii 100 Wh z mocą do 1,2 megawata (MW) - lub w zaledwie 10 minut.
Jest on obecnie produkowany na masową skalę w CATLz wykorzystaniem procesu"DPPB zero-carbon low-waste".
Aito (marka powiązana z Huawei za pośrednictwem inicjatywy Harmony Intelligent Mobility Alliance (HIMA) tej firmy) ma zintegrować powstałą baterię w swoim następnym SUV-ie SUVktóry ma zostać wprowadzony na rynek jako M6 (lub ewentualnie nowa wersja istniejącego M7).