Notebookcheck Logo

AMD: litografia 7 nm dzięki TSMC

Z firmy AMD wyszła informacja ws. odejścia jednego z kluczowych pracowników oraz odnośnie współpracy z wytwórcami układów scalonych (zwykle zleca się ich produkcję na zewnątrz).

Kilka godzin wystarczy, by rzucić nowe światło na jeszcze świeże doniesienia z branży. Tak też się stało w związku z ostatnimi informacjami mającymi związek z amerykańską firmą AMD.

Wczoraj pisałem o tym, że z firmy AMD odszedł Jim Anderson. Teraz już wiadomo, że objął stanowisko prezesa w firmie Lattice Semiconductor. Nie ma się co dziwić, bo po stronie internetowej widać tam potencjał. Rynek niszowy, ale firma do kierowania ciekawa.

Wolny wakat w firmie AMD (SVP & GM Client Compute) objął Saeid Moshkelani (ponad 30 lat doświadczenia w pracy jako inżynier w firmie AMD).

Rano zaś wspomniałem o GlobalFoundries, że wolą tam branże w trendzie wzrostowym a wyścig o litografię 7 nm odpuszczają. W odpowiedzi firma AMD zakomunikowała, że wszystkie jej produkty w tej zaawansowanej litografii zejdą z linii produkcyjnej konkurencji - tajwańskiej firmy TSMC. Tak jak wcześniej pisałem, debiut rynkowy jest zaplanowany na rok 2019.

Oczywiście firma AMD nie ma zamiaru kończyć współpracy z GlobalFoundries (obie firmy łączy wspólna historia i korzenie wywodzące się z firmy IBM). W GF będą nadal produkowane procesory i karty grafiki obecnej generacji (w GF usprawnią to, co oferują w związku z litografią 14 nm i 12 nm). 

Źródło: [H]ard|OCP

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 08 > AMD: litografia 7 nm dzięki TSMC
Sylwester Cyba, 2018-08-28 (Update: 2018-08-28)