Notebookcheck Logo

Samsung Galaxy S10 z układem w litografii 7 nm?

W branży mówi się o tym, że szykowany do premiery rynkowej smartfon Samsung Galaxy S10 będzie posiadał procesor wykonany w litografii 7 nm.

Telefon o nazwie Samsung Galaxy S10 jest ważny dla koreańskiego producenta i musi przyciągnąć uwagę nie tyle mediów, co klientów gotowych wyłożyć każde pieniądze, by go zdobyć. Bierze się to choćby z tego, że S9+ nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań - zabrakło tego, co określa się mianem wow factor.

Z tytułowym S10 szykowanym na początek 2019 roku może być inaczej. Firma Samsung ma asa w rękawie, którym jest dopiero co uruchomiona linia produkcji seryjnej układów scalonych w litografii 7 nm. Oczywiście zaawansowany proces technologiczny wytwarzania procesorów to za mało. Ale już koprocesor odpowiedzialny za obliczenia związane z AI (machine learning) robi wrażenie i może przyciągnąć szerszą publikę. Taka wyspecjalizowana część procesora, np. w formie dodatkowych rdzeni AI, może się przydać choćby przy przetwarzaniu zdjęć i filmików (np. poprawa jakości, kadrowanie, uzupełnianie braków).

Źródło: Wccftech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 11 > Samsung Galaxy S10 z układem w litografii 7 nm?
Sylwester Cyba, 2018-11- 5 (Update: 2018-11- 5)