Notebookcheck Logo

przedpremierowe zainteresowanie konsumentów RTX 4060 Ti wyniosło "ZERO", ponieważ sprzedawcy detaliczni rzekomo spodziewają się wyjątkowo niskiego popytu

RTX 4060 Ti, który jest teraz w sprzedaży, ma 8 GB pamięci VRAM. (Źródło: NVIDIA)
RTX 4060 Ti, który jest teraz w sprzedaży, ma 8 GB pamięci VRAM. (Źródło: NVIDIA)
RTX 4060 Ti jest już dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 400 USD. Jednak zgodnie z najnowszymi informacjami Moore's Law Is Dead, sprzedaż GPU może być bardzo niska w oparciu o dane przedpremierowe ze źródeł detalicznych przecieku. Co więcej, zapasy RTX 4060 Ti w momencie premiery są podobno podobne do zapasów RTX 4080.
Desktop Gaming Geforce GPU Leaks / Rumors

Recenzje RTX 4060 Ti pojawiły się wczoraj i byłoby niedopowiedzeniem stwierdzenie, że karta ta nie spotyka się z pozytywną reakcją prasy. Wiele recenzji na https://www.youtube.com/watch?v=WLk8xzePDg8 rozerwało RTX 4060 Ti na strzępy, głównie ze względu na teraz słono 8 GB pamięci VRAM. Opierając się na tych średnich recenzjach, wydaje się, że RTX 4060 Ti może nie spotkać się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy, ponieważ Tom z Moore's Law Is Dead twierdzi że kilka jego źródeł detalicznych spodziewa się, że GPU upadnie na twarz.

Według jednego ze źródeł przecieku z "dużego amerykańskiego sprzedawcy detalicznego", po początkowej dostawie RTX 4060 Ti na premierę, sprzedawca nie spodziewa się żadnych "uzupełnień przez miesiące". Ponadto, źródło to twierdzi, że chociaż 30-50% zapasów RTX 4060 Ti w sklepie detalicznym składało się z procesorów graficznych MSRP, wiele kart AIB znacznie przekracza sugerowaną cenę 400 USD, ponieważ "niektórzy AIB mają nadzieję, że ludzie zapłacą za kartę RTX 3070".

Źródło Micro Center poinformowało, że zainteresowanie konsumentów RTX 4060 Ti wydaje się wynosić "ZERO", co skłoniło sprzedawcę do nie otwierania sklepów wcześniej i zamawiania tylko "garstki kart dla każdej lokalizacji". Źródło spodziewało się również, że niektóre sklepy nie będą w stanie przenieść żadnych kart.

Inne źródło wspomniało, że RTX 4060 Ti może być "BARDZO" łatwy do zdobycia, prawdopodobnie z powodu niskiego popytu. Podobnego zdania był dystrybutor z UE, który twierdził, że miał "minimalną liczbę kart z naszych magazynów na premierę". Co ciekawe, ten sam dystrybutor powiedział również, że zapasy RTX 4070 nie były odświeżane od kwietnia, co wydaje się potwierdzać niedawny raport dotyczący przedłużenia przez NVIDIA Wstrzymania dostaw RTX 4070 do czerwca.

Podsumowując, wygląda na to, że RTX 4060 Ti może być trudny do sprzedania dla NVIDIA w oparciu o recenzje premierowe i najnowszy wyciek MLID. Nie będziemy musieli długo czekać, aby poznać rzeczywisty popyt konsumentów na RTX 4060 Ti, ponieważ GPU jest już w sprzedaży.

(Źródło: MLID)
(Źródło: MLID)
Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > przedpremierowe zainteresowanie konsumentów RTX 4060 Ti wyniosło "ZERO", ponieważ sprzedawcy detaliczni rzekomo spodziewają się wyjątkowo niskiego popytu
Fawad Murtaza, 2023-05-25 (Update: 2023-05-25)