Notebookcheck Logo

Xiaomi Pad 6 i Pad 6 Pro coraz bliżej premiery z mocnymi chipsetami na pokładzie

Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 zadebiutował w sierpniu zeszłego roku ze Snapdragonem 870. (Źródło: Xiaomi)
Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 zadebiutował w sierpniu zeszłego roku ze Snapdragonem 870. (Źródło: Xiaomi)
Według nowego przecieku, Xiaomi pracuje obecnie nad swoimi mainstreamowymi tabletami następnej generacji. Te urządzenia, które mają być Xiaomi Pad 6 i Xiaomi 6 Pro, mają zadebiutować z Snapdragonem z serii 800 i mogą pojawić się w drugim kwartale obok Xiaomi 13 Ultra.
Android Chinese Tech Leaks / Rumors Tablet

Słowa o mainstreamowych tabletach Xiaomi nowej generacji, serii Xiaomi Pad 6, pojawiły się już w maju zeszłego roku. Podczas gdy plotki w tym czasie wskazywały, że tablety nie były daleko od premiery, Xiaomi nigdy nie dostał około do debiutu serii Pad 6 w zeszłym roku, zamiast tego decydując się na uruchomienie Redmi Pad i dwa modele Pad 5 Pro 12.4. Wygląda jednak na to, że Xiaomi Pad 6 może być w końcu blisko premiery.

Jak ujawnił leaker Mukul Sharma, Xiaomi Pad 6 wygląda na to, że jest w drodze. Podobno firma rozpoczęła już wewnętrzne testy dwóch nowych, high-endowych tabletów - przypuszczalnie Xiaomi Pad 6 i Xiaomi Pad 6 Pro - przeznaczonych na rynki europejskie i azjatyckie. Leaker twierdzi, że oba tablety zadebiutują z SoC z serii Snapdragon 800.

Jest on niesprecyzowany, ale, idąc za poprzednimi plotkamichipsetem, który ma zasilić nowe tablety może być Snapdragon 8 Gen 1 lub Snapdragon 8+ Gen 1. Wcześniejsze raporty twierdziły Snapdragon 8+ Gen 1będzie miał więcej zastosowań poza segmentem flagowych smartfonów, a seria Xiaomi Pad 6 pasuje właśnie do tego.

Źródło twierdzi, że seria Xiaomi Pad 6 może być nastawiona na debiut w Q2. Przypadkowo, słowo na winorośli w Chinach wskazuje, że nadchodzący Xiaomi 13 Ultra może zrobić jego premierę w kwietniu lub w okolicach, jak również. W tym przypadku, nie byłoby zaskakujące, aby zobaczyć zarówno serii Pad 6 i 13 Ultra zadebiutować na tym samym wydarzeniu.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 01 > Xiaomi Pad 6 i Pad 6 Pro coraz bliżej premiery z mocnymi chipsetami na pokładzie
Ricci Rox, 2023-01-24 (Update: 2023-01-24)