Notebookcheck Logo

Xiaomi AX1500: Tani router WiFi z WiFi 6 i siatką mesh ma globalną premierę

Router Xiaomi AX1500 zostanie wprowadzony na rynek globalny. (Zdjęcie: Xiaomi)
Router Xiaomi AX1500 zostanie wprowadzony na rynek globalny. (Zdjęcie: Xiaomi)
Xiaomi wprowadza na globalny rynek swój nowy router AX1500. Router WiFi, który do tej pory został oficjalnie wprowadzony tylko w Chinach, obsługuje WiFi 6 i technologię mesh, oferuje cztery porty LAN i prawdopodobnie będzie sprzedawany w rozsądnej cenie.
Launch Smart Home

Pod koniec ubiegłego roku, Xiaomi wprowadziło na chiński rynek router AX1500. Model ten jest również dostępny dla europejskich klientów od kilku tygodniale obecnie tylko jako bezpośredni import z chińskich sklepów, takich jak AliExpress.

Oficjalna dostępność poza Chinami jest teraz na horyzoncie, ponieważ Xiaomi niedawno umieściło AX1500 na swojej globalnej stronie internetowej . Można tam znaleźć wszystkie produkty oficjalnie sprzedawane poza Chinami. To, czy spowoduje to rozpoczęcie sprzedaży w Europie lub Ameryce Północnej, niekoniecznie jest gwarantowane. Niemniej jednak szanse są duże, zwłaszcza że Xiaomi sprzedaje już wiele routerów na tych rynkach.

Nadal brakuje informacji na temat możliwej daty premiery lub ceny. W Chinach Xiaomi sprzedaje router AX1500 za równowartość niecałych 20 dolarów, podczas gdy na AliExpress kosztuje on około 25 dolarów. Można przypuszczać, że oficjalna cena będzie prawdopodobnie wyższa, ale wciąż całkiem rozsądna.

Jak sama nazwa wskazuje, nowy Xiaomi AX1500 to router z WiFi 6. Obsługuje on standardy IEEE 802.11ax, a także starsze IEEE 802.11a/b/g/n/ac. Według Xiaomi, szybkość transmisji danych do 1500 Mbit/s jest możliwa za pośrednictwem dwóch pasm częstotliwości 2,4 i 5 GHz, co jest prawdopodobnie również powodem numeru modelu routera.

Oprócz zwykłych standardów szyfrowania WPA-PSK/WPA2-PSK/WPA3-SAE dla bezpiecznych sieci WiFi, router Xiaomi AX1500 obsługuje technologię mesh, IPTV, a także zapewnia cztery gigabitowe porty LAN dla sieci przewodowych.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Xiaomi AX1500: Tani router WiFi z WiFi 6 i siatką mesh ma globalną premierę
Marcus Schwarten, 2024-02-11 (Update: 2024-02-11)