Notebookcheck Logo

Zebra09: Ciekawy skuter elektryczny może przewozić wiele ładunków

Zebra09: hulajnoga elektryczna na czterech kołach
Zebra09: hulajnoga elektryczna na czterech kołach
Zebra09 to mniej więcej skuter elektryczny odpowiedni do użytku w trudnym terenie, a także do transportu większych ładunków. W tym celu można nawet użyć przyczepy.
E-Mobility

Zebra09, nowa elektryczna hulajnoga elektryczna, została już z powodzeniem sfinansowana w ramach kampanii na Kickstarterze. Ma ona przekonać do siebie nabywców szczególnie dużym udźwigiem, a nawet siedziskiem, co powinno pozwolić osobom o ograniczonej mobilności na pokonywanie długich dystansów.

Zainstalowano w nim dwa silniki o mocy 1000 W, co może stanowić duży problem dla skutera: chociaż model ten może być zasadniczo wysyłany na cały świat, jest mało prawdopodobne, aby był legalny do użytku na drogach publicznych w krajach takich jak Niemcy. Maksymalna prędkość jest ograniczona do 30 km/h.

Producent instaluje baterię o pojemności 960 Wh, która ma zapewnić zasięg 45 km. Promień skrętu wynosi 1,5 metra, a 45-kilogramowy ciężki skuter ma nośność do 150 kg. Cztery 9-calowe radialne opony miejskie są zamontowane i towarzyszy im system zawieszenia typu "most", umożliwiający wygodną jazdę na przykład po polnych ścieżkach. Zainstalowano również 4-kołowy układ hamulcowy z tarczami o średnicy 14 cm, a także światła i wyświetlacz.

Opcjonalnie można dokupić dodatkową przyczepę towarową, która umożliwia transport ładunku o masie do 100 kg. Stojak kierownicy jest składany, co ułatwia transport i przechowywanie. Obecnie zwolennicy mają obiecane urządzenie za niecałe 1000 USD, nie wliczając w to ceł importowych ani kosztów wysyłki. Dostawa ma rozpocząć się w marcu. Wspierający nie mogą jednak liczyć na bezproblemowy proces, ponieważ kampanie crowdfundingowe zawsze wiążą się z ryzykiem finansowym.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Zebra09: Ciekawy skuter elektryczny może przewozić wiele ładunków
Silvio Werner, 2024-02-10 (Update: 2024-02-10)