Notebookcheck Logo

Windows 11 otrzymuje uprawnienia ChatGPT za pośrednictwem Windows Copilot, Microsoft ogłasza nowe funkcje zorientowane na deweloperów i dynamiczne oświetlenie RGB

Windows Copilot integruje Bing i ChatGPT. (Źródło obrazu: Microsoft)
Windows Copilot integruje Bing i ChatGPT. (Źródło obrazu: Microsoft)
Na dorocznej konferencji Build Microsoft ogłosił kilka nowych funkcji AI, które pojawią się w systemie Windows 11. Pierwszą z nich jest Windows Copilot, który jest interfejsem ChatGPT bezpośrednio na pulpicie, aby pomóc w produktywności. Inne funkcje dla deweloperów obejmują dedykowany pulpit Dev Home z obsługą tworzenia wirtualnych dysków Dev Drive, AI Hub w Microsoft Store oraz integrację dynamicznego oświetlenia RGB w Ustawieniach systemu Windows.
Windows Software

Microsoft jest ostatnio bardzo entuzjastycznie nastawiony do możliwości sztucznej inteligencji, w szczególności dużego modelu językowego GPT (LLM). Gigant z Redmond już teraz intensywnie wykorzystuje GPT-4 OpenAI w Bing i "Copilots" dla GitHub, Microsoft 365i Dynamics 365. Teraz przyszła kolej na użytkowników pulpitu Windows, aby rozkoszować się dobrocią sztucznej inteligencji w celu zwiększenia ich produktywności.

Na dorocznej konferencji deweloperów Build, Microsoft ogłosił Windows Copilot - scentralizowanego asystenta AI, który jest dostępny bezpośrednio z paska zadań i może działać w aplikacjach desktopowych. Podobnie jak nowy Bing, Windows Copilot zapewnia interfejs konwersacyjny z komputerem.

Możesz poprosić go o wykonanie takich funkcji, jak kopiowanie/wklejanie, podsumowanie dokumentu, praca w zainstalowanych aplikacjach, zrobienie zrzutu ekranu, zmiana ustawień systemu operacyjnego, ustawienie sesji Focus i nie tylko. Zasadniczo jest to bardziej pomocna "Cortana", chociaż nie zastąpi jeszcze domyślnej wyszukiwarki Windows. Ponadto Microsoft pozwala również programistom na rozszerzenie funkcjonalności Windows Copilot za pomocą wtyczek Bing i ChatGPT.

Windows Copilot będzie najpierw dostępny dla Insiderów w czerwcu, a następnie zostanie wprowadzony na szerszą skalę w późniejszym terminie.

Dev Home i Dev Drive

Oprócz Windows Copilot, Microsoft ogłosił również nowe ulepszenia dla programistów, które pojawią się w systemie Windows 11.

Pierwszym z nich jest Dev Home, swego rodzaju pulpit programisty, który umożliwia konfigurowanie środowisk programistycznych, w tym GitHub Codespaces. Dev Home oferuje narzędzie konfiguracyjne WinGet, które umożliwia nienadzorowaną konfigurację maszyny deweloperskiej i wdrażanie projektów za pomocą jednego polecenia.

Deweloperzy mogą również dodawać widżety GitHub do Dev Home oprócz widżetów, aby mieć oko na wydajność procesora i karty graficznej. Deweloperzy Xbox mogą używać Dev Home z zestawem Game Development Kit (GDK) konsoli.

Dev Home umożliwia również tworzenie "Dev Drive", wirtualnego woluminu pamięci masowej opartego na nowym systemie plików ReFS (Resilient File System) firmy Microsoft. Dev Drive jest w zasadzie plikiem wirtualnego dysku twardego (VHD/VHDX) zbudowanym z myślą o wydajności i bezpieczeństwie, który zapewnia łatwy sposób zarządzania kodem, zasobami projektu i pakietami.

 

Dev Home jest teraz dostępny w wersji zapoznawczej w sklepie Microsoft Store, a obsługa tworzenia Dev Drive będzie dostępna w nadchodzących kompilacjach zapoznawczych

.

 

Dedykowane centrum AI w Microsoft Store

Microsoft Store wkrótce zaoferuje AI Hub, który będzie kuratorem i pomoże śledzić aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Klienci będą mogli również uzyskać szybkie, wygenerowane przez sztuczną inteligencję podsumowanie setek recenzji aplikacji, upraszczając odkrywanie i podejmowanie decyzji.

Dynamiczne oświetlenie RGB

Miłośnicy oświetlenia RGB wiedzą, że nadążanie za rozdrobnionymi aplikacjami specyficznymi dla każdej konfiguracji oświetlenia może być kłopotliwe. Dobrą wiadomością jest to, że system Windows wkrótce umożliwi konfigurację i dostosowywanie RGB natywnie z poziomu Ustawień systemu Windows.

Dynamiczne oświetlenie będzie wkrótce dostępne w wersjach zapoznawczych w tym miesiącu. Deweloperzy mogą podłączyć się do tej funkcji i dodać własne doświadczenia.

Kup Microsoft Surface Pro 9 z procesorem Core i5-1235U na Amazon

Pulpit nawigacyjny Dev Home. (Źródło obrazu: Microsoft)
Pulpit nawigacyjny Dev Home. (Źródło obrazu: Microsoft)
AI Hub w sklepie Microsoft Store. (Źródło obrazu: Microsoft)
AI Hub w sklepie Microsoft Store. (Źródło obrazu: Microsoft)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > Windows 11 otrzymuje uprawnienia ChatGPT za pośrednictwem Windows Copilot, Microsoft ogłasza nowe funkcje zorientowane na deweloperów i dynamiczne oświetlenie RGB
Vaidyanathan Subramaniam, 2023-05-25 (Update: 2023-05-25)