Notebookcheck Logo

UPS zwalnia 12 000 menedżerów, ponieważ sztuczna inteligencja zastępuje miejsca pracy

UPS zwalnia 12 000 z 85 000 menedżerów - umożliwia to sztuczna inteligencja (symboliczny obraz: DALL-E / AI)
UPS zwalnia 12 000 z 85 000 menedżerów - umożliwia to sztuczna inteligencja (symboliczny obraz: DALL-E / AI)
Sztuczna inteligencja pozwala UPS zwolnić 12 000 menedżerów bez konieczności ich ponownego zatrudniania. Firma wprowadza również inne radykalne zmiany, takie jak wymóg obecności pracowników w biurze przez pięć dni w tygodniu.

Sztuczna inteligencja pozwala UPS na zwolnienie 12 000 menedżerów bez konieczności ich ponownego zatrudniania. Firma wprowadza również inne radykalne zmiany, takie jak wymóg obecności pracowników w biurze przez pięć dni w tygodniu. Aby stać się bardziej wydajnym, UPS zwalnia znaczną liczbę swoich pracowników i zastępuje ich sztuczną inteligencją.

W ubiegłym roku odbyły się rozmowy między UPS a związkami zawodowymi, podczas których Carol Tomé powiedziała, że motto firmy zmieni się z "lepszego nie większego" na "lepsze i odważniejsze". Firma redukuje 12 000 z 85 000 stanowisk kierowniczych, ponieważ koszty pracy gwałtownie wzrosły, a inflacja zmniejszyła siłę nabywczą klientów. Celem jest zaoszczędzenie około 1 miliarda dolarów.

Carol Tomé wyjaśnia, że redukcja zatrudnienia była możliwa dzięki nowym technologiom, takim jak sztuczna inteligencja, i pomoże zapewnić, że osoby zwolnione nie będą musiały być ponownie zatrudniane w przyszłości. Praca w domu również zostanie ograniczona, a pracownicy zostaną poproszeni o powrót do firmy pięć dni w tygodniu, wśród innych zmian, które zostaną ogłoszone 26 marca. Kolejnym policzkiem jest fakt, że wielu zwalnianych menedżerów zaczynało swoją karierę jako doręczyciele paczek:

To nie podniesie morale. Niezmiennie pozbawia się ich wielu prawdziwych współpracowników i ogromnej wiedzy.

- Glenn Gooding, konsultant branżowy w iDrive Logistics i były menedżer UPS

Akcje paczkowego giganta spadły o ponad 8%, a przychody spadły o 7,8% do 24,9 mld USD z 27 mld USD rok wcześniej. Firma poinformowała również, że rozważa sprzedaż Coyote, brokera frachtowego, który łączy nadawców z przewoźnikami.

rok 2023 był wyjątkowy i szczerze mówiąc, trudny i rozczarowujący. Odnotowaliśmy spadki wolumenów, przychodów i zysków operacyjnych we wszystkich trzech segmentach naszej działalności.

- Carol Tomé

Źródła

Bloomberg | Symboliczny mag: DALL-E / AI

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > UPS zwalnia 12 000 menedżerów, ponieważ sztuczna inteligencja zastępuje miejsca pracy
Nicole Dominikowski, 2024-02-11 (Update: 2024-02-11)