Notebookcheck Logo

Toshiba i WD: fabryka K1 na ukończeniu

Rok temu pisałem o budowie największej fabryki firmy Toshiba w Kitakami (Japonia) a teraz jest coraz bliżej jej uruchomienia.

Wspólna inwestycja firm Toshiba Memory i Western Digital zostanie uruchomiona w przyszłym roku (2020), czyli zgodnie z planem. Prace konstrukcyjne są prowadzone przez pierwszą z wymienionych, bo cała akcja ma miejsce w Japonii (okolice Kitakami w prefekturze Iwate). Pierwsza faza inwestycji zostanie zakończona już w czerwcu 2019 (przy czym mowa o pustych stalowych halach a trzeba je jeszcze wypełnić maszynami).

Zakład Fab K1 (Kitakami Operations) zajmie się produkcją pamięci 3D NAND. Tym samym zajmują się Fab 2 (Yokkaichi Operations), Fab 5 i Fab 6 (wszystkie wymienione są pod kontrolą firm Toshiba i WD). W Fab K1 będą wytwarzane te najbardziej zaawansowane technicznie pamięci (3D NAND 96 warstw od początku 2020 roku a produkcja seryjna w drugiej połowie 2020).

Jako że to największy obiekt tego typu w rękach Toshiby i WD, będą w nim prowadzone prace o charakterze R&D (badania i rozwój). Wcześniej nad innowacjami pracował jedynie zakład o nazwie Yokkaichi Operations (Fab 2).

Źródło: AnandTech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 05 > Toshiba i WD: fabryka K1 na ukończeniu
Sylwester Cyba, 2019-05-20 (Update: 2019-05-20)