Notebookcheck Logo

TSMC: ok. 20 klientów na litografię 7 nm

Kolejny raz wracam do tajwańskiej firmy TSMC, która pochwaliła się, dla kogo będzie produkować w litografii 7 nm.

O losach litografii 7 nm i 5 nm w firmie TSMC pisałem już kilka razy, więc skupię się tylko na nowych informacjach z Dalekiego Wschodu.

Wśród klientów TSMC są m.in. firmy: AMD, Bitmain, Nvidia i Qualcomm. W sumie zakontraktowanych ma być ponad 50 projektów układów scalonych. Głównie chodzi o scalaki na potrzeby AI, GPU, kryptowalut i 5G. Największe zamówienie miało zostać złożone przez firmę Apple na wytwarzanie procesora A12.

Część zamówień na wytwarzanie wafli krzemowych w litografii 7 nm, zapewne w małym wolumenie, zostanie zrealizowana w drugiej połowie 2018 roku. Większa dostępność układów scalonych wyprodukowanych w ten sposób zostanie zapewniona w połowie 2019 roku.

Jednocześnie realizacja zamówień związanych z litografią 5 nm jest wstępnie planowana na koniec 2019 roku lub początek 2020.

Z wymienionymi datami powinny się zbiegać premiery rynkowe produktów wykorzystujących nową technologię. Mowa choćby o kolejnej generacji układów graficznych firmy Nvidia jak i konkurencyjnych od AMD.

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 06 > TSMC: ok. 20 klientów na litografię 7 nm
Sylwester Cyba, 2018-06-25 (Update: 2018-06-25)