Notebookcheck Logo

Procesory AMD w litografii 7 nm w I kw. 2020?

Tym razem będzie mowa o procesorach mobilnych a nie - jak to często bywa - o tych przeznaczonych do wykorzystania w komputerze stacjonarnym.

Kilka ostatnich lat było trudne na rynku laptopów. Wielbiciele sprzętu przenośnego mogli poczuć się traktowani po macoszemu. Wygrywały nie tylko smartfony, ale często ważniejsze dla producentów elektroniki były także komputery stacjonarne. W najbliższym czasie może się to zmienić i na powrót ważne na rynku mogą stać się laptopy.

W tekście wyżej, jak i w tytule, chodzi o procesory AMD Ryzen Mobile wytwarzane w litografii 7 nm. Mają się one znaleźć w laptopach firm Acer, Asus i HP (ta ostatnia ma długie tradycje w wypuszczaniu laptopów z procesorami AMD). Mniej prawdopodobne jest to, że będą to także marki Clevo i MSI (jeśli się pojawią, to w późniejszym terminie, kiedy świeże procesory przejdą sprawdzian rynkowy związany z wykryciem możliwych wad wieku dziecięcego).

Wcześniej, pod koniec 2019 roku, są spodziewane laptopy z procesorami AMD produkowanymi w oparciu o maszyny operujące w litografii 10 nm.

Źródło: [H]ardOCP

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 01 > Procesory AMD w litografii 7 nm w I kw. 2020?
Sylwester Cyba, 2019-01-25 (Update: 2019-01-25)