Notebookcheck Logo

Starlink oficjalnie wprowadza cenową opcję subskrypcji globalnego Internetu satelitarnego Roam

Starlink RV to teraz Starlink Roam (obraz: SpaceX)
Starlink RV to teraz Starlink Roam (obraz: SpaceX)
Starlink for RV został przemianowany na Starlink Roam, ponieważ SpaceX oferuje teraz prawdziwie globalną opcję subskrypcji Internetu satelitarnego za 200 USD/miesiąc. Jednorazowa opłata za sprzęt wynosi 599 USD, podczas gdy abonenci, którzy planują korzystać z Internetu Starlink w podróży, będą musieli przejść z anteną 2500 USD i opcją regionalną tylko.
Business

SpaceX jest teraz w biznesie dostarczania prawdziwie globalnej satelitarnej łączności internetowej z nową usługą o nazwie Starlink Roam. Zastępuje ona dawną opcję subskrypcji Starlink for RV i oferuje globalny Internet za 200 USD/miesiąc w przeciwieństwie do 150 USD/miesiąc w przypadku usługi regionalnej.

"Starlink oferuje teraz opcję globalnego roamingu dla klientów podróżujących do miejsc, w których łączność była zawodna lub całkowicie niedostępna" - mówi SpaceX. Z usługi Starlink Roam Global można korzystać ze sprzętem stacjonarnym o wartości 599 USD, natomiast dla internetu w ruchu trzeba zakupić zestaw sprzętowy in-motion o wartości 2500 USD. "Nowy Starlink Flat High Performance pozwala użytkownikom cieszyć się szybkim internetem o niskich opóźnieniach podczas ruchu" - twierdzi Starlink.

Ten jednak jest oferowany tylko z subskrypcją Regional i ma działać z poprzednimi ograniczeniami usługi roamingowej Starlink, czyli być przywiązanym do kontynentu i mieć dwumiesięczne okno użytkowania, po którym zestawy muszą być zwrócone na aktywnym dyżurze w kraju aktywacji abonenta.

Kiedy teasując nową usługę Starlink Roam w zeszłym miesiącu, SpaceX ostrzegł, że abonenci mogą "połączyć się prawie wszędzie na lądzie na świecie", jednak mogą doświadczyć "krótkich okresów słabej" łączności lub całkowitego przerwania usługi.

Ponadto, "Standardowy Starlink jest przeznaczony do przenośnego użytku w każdym miejscu, gdzie Starlink ma aktywny zasięg", dodaje, odnosząc się do Mapa dostępności Starlink która przedstawia miejsca, w których SpaceX oferuje aktywne satelitarne usługi internetowe.

Urządzenie TP-Link 5GHz AC867 Long Range Outdoor CPE można kupić w sklepie Amazon

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > Starlink oficjalnie wprowadza cenową opcję subskrypcji globalnego Internetu satelitarnego Roam
Daniel Zlatev, 2023-03-17 (Update: 2023-03-17)