Notebookcheck Logo

Internet Starlink linii lotniczych tak szybki jak szerokopasmowy teraz jak DISH pozywa SpaceX nad satelitami Gen2

Elon Musk twierdzi, że pokładowy Starlink jest tak szybki jak stacjonarne łącze szerokopasmowe (obraz: Starlink)
Elon Musk twierdzi, że pokładowy Starlink jest tak szybki jak stacjonarne łącze szerokopasmowe (obraz: Starlink)
DISH złożył odwołanie twierdząc, że SpaceX nie powinny być dopuszczone do strzału jego dużych satelitów internetowych następnej generacji Starlink, które będą świadczyć usługi telefoniczne z powodu możliwych zakłóceń. Dark-Sky Association złożył osobny pozew, ale SpaceX wydaje się nieporuszony, ponieważ ma pozwolenie na uruchomienie przez FCC dla niektórych satelitów żądanych.
Business

Druga generacja satelitów Starlink, że SpaceX ma pozwolenie na uruchomienie jest znacznie większy niż pierwszy i jego usługi internetowe-bezpośrednie może spowodować zanieczyszczenie światłem, jak również, według DISH, zakłócenia z własnych satelitów. Dlatego zarówno DISH, jak i grupa środowiskowa International Dark-Sky Association (IDA) złożyły pozwy przeciwko decyzji FCC, która przyznaje SpaceX pozwolenie na uruchomienie 7,500 satelitów Gen2 dla Internetu Starlink z 29,988, o które wnioskowała firma kosmiczna Elona Muska.

"Zamówienie pozostawia miliony rodzin otrzymujących usługę telewizji satelitarnej od Dish w tym samym paśmie częstotliwości podatnym na zakłócenia", twierdzi Dish w odwołaniu, ponieważ"pozwala systemowi używać pasma częstotliwości 12,2-12,7 GHz (12 GHz) dla swoich operacji kosmicznych do Ziemi"

To było pet peeve DISH przez jakiś czas, ponieważ siedzi na gigantycznej ilości widma 12 GHz i chce go używać do naziemnych usług 5G, które SpaceX z kolei martwi się, że spowoduje zakłócenia w dostawie Internetu do własnych klientów Starlink. Tak więc, DISH's złożenie jest rodzajem kontrpozwu, plus to nie zatrudnić self-ordered badań naukowych w celu udowodnienia, że nie będzie żadnych zakłóceń martwić się o jego poprzednich argumentów przed FCC.

IDA, z drugiej strony, martwi się, że duże satelity Gen2 spowoduje jeszcze większe odbicia światła i zanieczyszczenia na orbicie, oszukując badania astronomów i powodując zakłócenia sprzętu, zbyt. Najwyraźniej Dark-Sky Association nie jest zadowolone z umowy, którą SpaceX osiągnął z US National Science Foundation, aby koordynować zakłócenia sprzętu astronomicznego optycznego i podczerwonego"w zakresie, w jakim jest to możliwe"

Starlink potrzebuje satelitów Gen2, aby zapewnić nie tylko internet, ale także wymieniać info z telefonami na ziemi bezpośrednio, podobnie jak w przypadku usługi awaryjnej, którą oferuje nowy iPhone serii 14, ponieważ ma umowę z T-Mobile na wdrożenie takiego rozwiązania dla swoich abonentów.

Umowa z T-Mobile jest tylko kolejnym przykładem, jak SpaceX stale stara się rozgałęziać i rozszerzać, aby zwiększyć komercyjny zasięg Starlink, a jego usługa lotnicza jest kolejnym świecącym przykładem. Starlink utrzymuje podpisywanie linii lotniczych, aby być ich dostawcą satelitarnego Internetu w locie, a Elon Musk nawet włączył się do raportu, że wdrożenie czarterowej linii lotniczej JSX zostało spełnione z "zdumieniem i zachwytem" przez jej klientów.

"Starlink w samolocie czuje się tak samo, jak szybkie połączenie na ziemi" - przekonywał Elon Musk, ponieważ usługa Starlink Aviation obiecuje prędkość do 350 Mb/s dostarczaną do każdego samolotu we flocie, i to z opóźnieniem 20 ms, umożliwiając pasażerom samolotu luksusy podczas lotu, takie jak"rozmowy wideo, gry online, wirtualne sieci prywatne i inne działania związane z dużą prędkością danych" Biorąc pod uwagę, że najszybszy dostawca stacjonarnych usług szerokopasmowych w USA dostarczył w IV kwartale 226,18 Mb/s średniej prędkości pobierania, prezes SpaceX może nie mylić się w swoich twierdzeniach.

Kup urządzenie TP-Link 5GHz AC867 Long Range Outdoor CPE na Amazon

Źródło(-a)

Elon Musk (Twitter), DISHprzez ExtremeTech

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 01 > Internet Starlink linii lotniczych tak szybki jak szerokopasmowy teraz jak DISH pozywa SpaceX nad satelitami Gen2
Daniel Zlatev, 2023-01-15 (Update: 2023-01-15)