Notebookcheck Logo

Sony mocopi uruchamia śledzenie ruchu całego ciała w rękach użytkowników urządzeń mobilnych

Sony wypuszcza system mocopi. (Źródło: Sony)
Sony wypuszcza system mocopi. (Źródło: Sony)
Sony zapewnia, że jej nowy system mocopi kondensuje cały sprzęt do przechwytywania ruchu, którego mogą potrzebować twórcy treści wirtualnej rzeczywistości (VR), w 6 prostych, nadających się do noszenia czujnikach. Mają one nawet własną aplikację (na iOS lub Android), dzięki czemu użytkownik może po prostu zapisać wynikowe awatary całego ciała na swoich urządzeniach mobilnych. mocopi jest również kompatybilny z zasobami programistycznymi, takimi jak Unreal Engine lub Unity.
Accessory Android Business Gadget Launch iPhone Smartphone Software Virtual Reality (VR) / Augmented Reality (AR)

Sony opracowała system mocopi jako VR-owy odpowiednik Serii ZV dla vlogerów. W związku z tym ci, którzy chcą przekształcić się w pełnowymiarowe awatary, mogą teraz to zrobić bez potrzeby posiadania sprzętu, takiego jak szybkie kamery studyjne kamery a nawet żenującego zielonego, białego kombinezonu z kulami.

Zamiast tego, znacznie bardziej nowoczesny system Sony składa się z zaledwie 6 czujników z paskami, klipsami lub rzepami do strategicznego umieszczenia na głowie, nadgarstku, biodrze i kostce. Każdy z nich ma stopień ochrony IPX5/IPX8/ IP6X w zakresie odporności na wodę lub kurz i może działać do 10 godzin na baterii, która ładuje się przez USB typu C.

Sony zapewnia, że każdy z nich Bluetooth 5.2 jest wystarczająco wydajny i precyzyjny, aby przesyłać dane w formacie BVH z prędkością do 50 klatek na sekundę, wystarczająco dokładne, aby skonstruować FHD 3D w formacie MPEG-4 AVC lub H.264 z prędkością do 30 kl.

Pliki te mogą być wykorzystywane do tworzenia treści, takich jak klipy awatarów całego ciała bezpośrednio w aplikacji mobilnej mocopi dla Sony Xperia lub nowszych iPhone'ów. Alternatywnie, użytkownik może zaimportować swoje dane motion-capture bezpośrednio do Unreal Engine, MotionBuilder lub Unity za pomocą mocopi SDK.

Nowy zestaw VR jest dostępny w przedsprzedaży wyłącznie na stronie sony.com za 449 USD.

Kup kilka słuchawek Sony LinkBuds S na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 07 > Sony mocopi uruchamia śledzenie ruchu całego ciała w rękach użytkowników urządzeń mobilnych
Deirdre O'Donnell, 2023-07- 3 (Update: 2023-07- 3)