Notebookcheck Logo

Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold
Firma Samsung zaprezentowała elastyczny smartfon o nazwie Galaxy Fold.

O Samsung Galaxy Fold pisałem już kilka razy, ale były to ledwie plotki. Tym razem mowa o premierze oficjalnej z garścią ciekawostek i profesjonalnymi zdjęciami przekazanymi przedstawicielom mediów. Istotne jest choćby to, że ten koreański producent (Samsung) pierwszy prototyp elastycznego wyświetlacza opracował już w 2011 roku.

Od strony technicznej mowa o wyświetlaczach Dynamic AMOLED 7,3" i Super AMOLED 4,6", ośmiordzeniowym procesorze (litografia 7 nm), głośnikach stereo AKG, licznych kamerkach (trzy z tyłu, dwie w środku i jedna na okładce) oraz 12 GB pamięci operacyjnej (dodatkowo UFS 3.0). Wszystko działa dzięki systemowi Android 9.0 (Pie).

Opierając się o dane producenta, można wyróżnić takie cechy:

  • polimerowa warstwa wyświetlacza, która sprawia, iż jest on (sama matryca) cieńszy o 50% od klasycznych ekranów stosowanych w smartfonach,
  • zawiasy są takie, jakich jeszcze nie stosowano, ale to normalne, bo chodzi o elastyczny smartfon lub - jak kto woli - składany (mowa o zamykaniu telefonu na wzór książki),
  • wiele innych elementów konstrukcyjnych, których wcześniej nie stosowano, jak np. dwa akumulatory (lepsze wyważenie),
  • na poziomie oprogramowania Multi-Active Window (do trzech aplikacji obok siebie) i App Continuity (płynne przeskakiwanie włączonej aplikacji między wyświetlaczami).

Tytułowy smartfon przygotowano w wariantach kolorystycznych o nazwach Space Silver, Cosmos Black, Martian Green i Astro Blue.

Samsung Galaxy Fold trafi do sprzedaży w USA 26 kwietnia a w Europie ma być dostępny 3 maja. Ma kosztować aż 1980 dolarów/2000 euro. Będzie dostępny w wersjach LTE i 5G.

Źródło: MSPoweruser

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2019-02-21 (Update: 2019-02-21)