Notebookcheck Logo

Samsung: elastyczna matryca OLED

Samsung OLED
Samsung OLED
Firma Samsung pochwaliła się właściwościami elastycznych wyświetlaczy OLED.

Firma Samsung uzyskała certyfikację UL (Underwriters Laboratories) dla wyświetlaczy OLED. Ten widoczny na załączonym zdjęciu ekran jest określany przez Koreańczyków jako niezniszczalny (unbreakable, czyli dosłownie nie do złamania).

Tytułowe wyświetlacze będą stosowane w szerokiej gamie produktów: samochodach, przenośnych urządzeniach dla wojska, podręcznych konsolach, tabletach i sprzęcie służącym do nauki (e-learning). Ten na zdjęciu obok został zaś przygotowany na potrzeby smarfonów.

Przełomowym osiągnięciem ma być zastosowanie plastiku o właściwościach szkła (to było stosowane pierwotnie i prowadziło do uszkodzeń powierzchni ekranu). Poza wytrzymałością nowy materiał ma także dawać przewagę, jeśli idzie o końcową masę urządzenia (jest lżejszy).

W czasie testów wyszło, że taki ekran wytrzymuje 26 upadków pod rząd z wysokości 1,2 m, skrajne temperatury i wyginanie w obie strony. Po takich zabiegach nadal pracuje normalnie, bez zauważalnych skaz na bokach, krawędziach czy od frontu. Ma się podobnie zachowywać nawet po zrzuceniu z wysokości 1,8 m.

Przekazana informacja nastraja pozytywnie. Jak zwykle trzeba jednak zaczekać na produkt końcowy, czyli połączenie z elastycznym akumulatorem i całą resztą niezbędnych podzespołów. 

Źródło: Samsung

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 07 > Samsung: elastyczna matryca OLED
Sylwester Cyba, 2018-07-26 (Update: 2018-07-26)