Notebookcheck Logo

Samsung: tablet z elastycznym ekranem?

Ostatnio pisałem, że firma Samsung pochwaliła się elastycznymi akumulatorami. Teraz doszedł do tego tablet z elastycznym ekranem 7".

Na każdym kroku można natrafić na informacje o smartfonie Samsung z elastycznym ekranem. Wiadomo nawet, że jego premiera jest spodziewana w 2019 roku. Mało jednak mówiło się o produktach towarzyszących, które będą wykorzystywać tę samą technologię.

To, jak to może wyglądać, wyszło na jaw przy okazji patentu ukazującego "zwijanie" ekranu. Co ciekawe, wymyślono, że można dodatkowo zyskać praktyczne funkcje. Po pierwsze, zwiększoną prywatność, czyli zasłonięcie ekranu dla osób postronnych. Po drugie, część ekranu, która nie zostanie zasłonięta, może służyć do wyświetlania powiadomień (np. o nadejściu SMS-a lub listu elektronicznego).

Wracając do tytułowego zagadnienia, czyli tabletu z wyświetlaczem 7". W tym wypadku ekran miałby się nie tylko zginać, ale sprawiać, że będzie go można łatwiej używać jako telefon. Możliwe jest zastosowanie pomocniczego ekranu o mniejszych rozmiarach.

Źródło: MSPoweruser

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 07 > Samsung: tablet z elastycznym ekranem?
Sylwester Cyba, 2018-07-19 (Update: 2018-07-19)