Notebookcheck Logo

Recenzja smartwatcha Xiaomi Watch 2 Pro - Świetny sprzęt, słabe oprogramowanie

Zmiana systemu. Xiaomi polega na Wear OS dla nowego Watch 2 Pro i nadal zarządza dobrą żywotnością baterii. Obudowa ze stali nierdzewnej i duży panel AMOLED również robią wrażenie. Jednak Watch 2 Pro wykazuje słabości w codziennym użytkowaniu. Nasz test pokazuje, gdzie Xiaomi musi wprowadzić ulepszenia.
Accessory Gadget Smartwatch Wearable

Wraz z Watch 2 Pro, Xiaomi prezentuje nowy flagowy model wearable. Nie zastępuje on jednak rodziny Watch S1. Xiaomi koncentruje się przede wszystkim na wzornictwie z Watch S1 i sporcie z modelem Watch S1 Active.

Z drugiej strony Watch 2 Pro koncentruje się bardziej na funkcjach. Jest to również widoczne w wyborze systemu operacyjnego. W przeciwieństwie do modeli Watch S1, Watch 2 Pro jest wyposażony w Wear OS. Zwiększa to zakres funkcji i zakres aplikacji. Jednak Watch 2 Pro jest kompatybilny tylko ze smartfonami Android.

Watch 2 Pro jest dostępny tylko w jednym rozmiarze koperty o średnicy 46 mm. Koperta wykonana jest ze stali nierdzewnej i jest dostępna w kolorze czarnym lub srebrnym. Czarna wersja jest dostarczana z gumowym paskiem, podczas gdy srebrny zegarek jest dostarczany z brązowym skórzanym paskiem. Xiaomi oferuje również wersję smartwatcha z własnym połączeniem LTE.

Sugerowana cena detaliczna Watch 2 Pro wynosi 270 euro za wersję bez LTE. Za wersję LTE trzeba dopłacić 60 euro. Nasze urządzenie testowe jest czarne i ma kartę eSIM.

Xiaomi Watch 2 Pro
Procesor
Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1 4 x 1.7 GHz, ARM Cortex-A53
Pamięć
2048 MB 
Matryca
1.43 cali 1:1, 466 x 466 pikseli 326 PPI, capacitive, AMOLED, refleksująca: tak
Dysk twardy
32 GB eMMC Flash, 32 GB 
Złącza
NFC, Brightness Sensor, czujniki: Optical heart rate sensor, Acceleration sensor, Gyroscope sensor, Electronic compass sensor, Barometer sensor, Sensor for bioelectrical impedance analysis
Łączność
Bluetooth 5.2, 3G (Band 1/5/8), 4G: FDD-LTE (Band B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28), 4G: TDD-LTE (Band B38/B40/B41), LTE, GPS
Akumulator
495 mAh litowo-polimerowy
Charging
fast charging / Quickcharge
System operacyjny
Google Wear OS 3
Inne
głośniki: Mono, klawiatura: OnScreen, podświetlanie klawiatury: tak, charging cradle, WearOS 3.5, 24 miesiące(y) gwarancji, GNSS: Dualband L1+L5 GPS, Galileo, Glonass, Beidou, QZSS; 5 ATM, fanless, waterproof
Waga
78 g, zasilacz: 21 g
Cena
270 PLN

 

Koperta i funkcje - Watch 2 Pro jest wykonany ze stali nierdzewnej

Obudowa Watch 2 Pro wykonana jest ze stali nierdzewnej. Nasza czarna wersja smartwatcha jest częściowo błyszcząca, a częściowo szczotkowana matowa. Watch 2 Pro ma bezel, który wyróżnia się wizualnie dzięki żebrowaniu na zewnątrz i dwóm srebrnym paskom. Bezel ma jednak charakter czysto dekoracyjny: nie można go obracać i nie ma żadnych oznaczeń.

Po prawej stronie znajdują się dwa przyciski i koronka, którą można obracać i naciskać. Koronka jest zaakcentowana srebrną końcówką. Przyciski mają dobry punkt nacisku i są dobrze osadzone. Koronka ma niewielki luz i wystaje daleko z obudowy - regularnie prowadzi to do niezamierzonych wejść, gdy koronka jest skierowana w stronę nadgarstka. Wyrównanie można jednak wyregulować za pomocą oprogramowania.

Pod koronką znajduje się mikrofon. Po przeciwnej stronie znajduje się głośnik, który jest prawie niewidoczny pod ramką. Czarny zegarek wyposażony jest w gumowy pasek. Ma on szerokość 22 milimetrów i standardowe zapięcie. Oryginalny pasek można wymienić bez użycia narzędzi za pomocą małych dźwigni na sprężynujących prętach.

Watch 2 Pro waży 78 gramów z paskiem i 53 gramy bez. W przeciwieństwie do Watch S1, Watch 2 Pro nie może być ładowany za pomocą standardu QI. Oprócz licznych czujników, posiada on również dwa metalowe bolce na spodzie do ładowania.

Niestety producent nie podał żadnych informacji na temat szkła nad wyświetlaczem. Jest ono jednak dość podatne na odciski palców. Jakość wykonania jest przyjemna, podczas okresu testowego odkryliśmy tylko zadrapania na spodzie.

Konfiguracja i obsługa - zegarek Xiaomi z Google Fast Pair

Xiaomi polega na aplikacji Mi Fitness do konfiguracji i obsługi Watch 2 Pro. Po włączeniu nowy zegarek jest automatycznie rozpoznawany przez pobliski smartfon Android i pojawia się wyskakujący komunikat. Następnie można zainstalować aplikację Mi Fitness. Urządzenia można następnie znaleźć bez żadnych problemów.

Podczas konfiguracji wymagane jest zarówno konto Xiaomi, jak i Google. Niektóre funkcje, takie jak Asystent Google, są wprowadzane, a autoryzacje również muszą zostać przyznane. Ogólnie rzecz biorąc, proces konfiguracji przebiega szybko i płynnie w teście.

Aplikacja Mi Fitness oferuje cztery różne sekcje: Zdrowie, Trening, Urządzenie i Profil. Zdrowie to pulpit nawigacyjny z przeglądem wszystkich zebranych danych. Nowe treningi rozpoczynają się w sekcji Trening. Podłączony Xiaomi Watch 2 Pro jest wyświetlany w aplikacji w sekcji Urządzenie.

Można tam zmienić ustawienia, takie jak to, która aplikacja może wysyłać powiadomienia lub która wartość ciała powinna być mierzona i jak często. Istnieje również dostęp do Google PlayStore i można tam zmienić tarcze zegarka. Xiaomi oferuje szeroką gamę darmowych tarcz zegarka. Jeszcze większy wybór można znaleźć w Sklepie Play.

Ustawienia samego smartwatcha można również wprowadzić za pośrednictwem aplikacji, na przykład dla zawsze włączonego wyświetlacza, sortowania aplikacji lub układu kafelków.

Xiaomi Watch 2 Pro jest obsługiwany za pomocą 1,43-calowego ekranu dotykowego, a także dwóch przycisków i korony, którą można obracać i naciskać. Górny przycisk otwiera menu treningowe z przeglądem sportów, które można śledzić. Podwójne dotknięcie lub długie naciśnięcie nie uruchamia innego polecenia.

Dolny przycisk otwiera ostatnio używaną aplikację po jednokrotnym naciśnięciu. Dwukrotne naciśnięcie prowadzi do Google Wallet. Krótkie naciśnięcie koronki otwiera przegląd aplikacji. Dwukrotne dotknięcie otwiera przegląd ostatnio używanych aplikacji. Długie naciśnięcie otwiera asystenta głosowego. Przypisanie górnego przycisku można dostosować w menu, a zamiast treningu można otworzyć różne inne aplikacje. Pozostałe polecenia są jednak stałe.

Przesuwanie w bok prowadzi w obu kierunkach przez różne kafelki. Dzienna aktywność, pogoda, trening, sen, tętno i nasycenie krwi tlenem są wyświetlane domyślnie. Kliknięcie kafelków otwiera odpowiednie podmenu. Kolejność i zawartość można zmienić w aplikacji.

Xiaomi stosuje odwrotny schemat do większości innych smartwatchów dla gestów przesuwania od góry i od dołu. Przeciągnięcie od góry do dołu otwiera przegląd powiadomień. Wyświetlane tam powiadomienia są sortowane według aplikacji.

Z kolei przesunięcie od dołu do góry otwiera krótkie menu z dostępem do ustawień Wi-Fi, Bluetooth, danych mobilnych, lotu lub trybu nie przeszkadzać.

Podczas użytkowania można zauważyć, że oprogramowanie nie działa bezbłędnie w niektórych obszarach. Na przykład funkcja alarmu nagle przestała działać. Jednak po ponownym uruchomieniu smartwatch działał ponownie bez żadnych dodatkowych ustawień. Innego dnia Watch 2 Pro nagle zaczął wydawać komunikaty treningowe w bardzo krótkich odstępach czasu i bez rozpoczęcia treningu. Aby to zatrzymać, smartwatch również musiał zostać ponownie uruchomiony.

Telefonia i powiadomienia - w pełni wyposażony Watch 2 Pro

Watch 2 Pro posiada szeroki zakres funkcji telefonii i powiadomień. Dzięki wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi użytkownicy mogą wykonywać połączenia za pomocą smartwatcha. W przypadku modelu LTE i eSIM jest to możliwe nawet bez sparowanego smartfona.

Zegarek wyświetla wszystkie kontakty na zapisanym koncie Google. Zapewnia również dostęp do list ulubionych i połączeń. Ręczne wprowadzanie danych jest również możliwe za pomocą przycisków wybierania. Jakość głosu jest w porządku. Głośnik zegarka Xiaomi jest wystarczająco głośny do rozmów telefonicznych w normalnym hałasie otoczenia. Są one jednak również wyraźnie przekazywane drugiej stronie. To, czy wewnętrzny eSIM lub sparowany smartfon jest używany jako nośnik danych, nie ma wpływu na jakość połączenia.

Obszar powiadomień jest równie przyjemny. W teście są one niezawodnie wyświetlane na smartwatchu. Skracane są jedynie długie wiadomości e-mail. Smartwatch może wyświetlać emoji i obrazy. WhatsApp można pobrać dzięki Wear OS. Umożliwia to wysyłanie wiadomości głosowych i rozpoczynanie czatów za pośrednictwem zegarka.

Ogólnie rzecz biorąc, odpowiedzi za pomocą Watch 2 Pro są możliwe za pomocą emoji, wprowadzania głosowego lub pełnej klawiatury QWERTY.

Asystent głosowy - dostępny Asystent Google i Amazon Alexa

Asystent Google jest fabrycznie zainstalowany na Xiaomi Watch 2 Pro. Alexę Amazona można również pobrać za pośrednictwem Sklepu Play. Oprogramowanie pozwala wybrać, który asystent głosowy zostanie uruchomiony po naciśnięciu przycisku. Jednak tylko Asystent Google może zostać uruchomiony poprzez naciśnięcie przycisku.

Pytania są niezawodnie rozpoznawane w teście. Odpowiedzi są wyświetlane na wyświetlaczu, a także odtwarzane przez głośnik.

Zdrowie i fitness - Watch 2 Pro mierzy skład ciała

Wszystkie dane zdrowotne zebrane przez Watch 2 Pro są gromadzone w aplikacji Mi Fitness. Aplikacja dostarcza na przykład informacji o wartościach tętna w ciągu dnia. Oprócz graficznej reprezentacji na osi czasu, smartwatch Xiaomi zapewnia dzienne podsumowanie z minimalnymi i maksymalnymi wartościami. Oprogramowanie oblicza również średnią. Tętno jest również podzielone na pięć różnych stref.

Watch 2 Pro może również mierzyć stres i wyświetlać go jako wartość od 0 do 100. Podobnie jak w przypadku tętna, dostępny jest wyświetlacz graficzny i indywidualne wartości. Stres jest również podzielony na strefy. Strefy mają wartość procentową i czas. Aby zmniejszyć stres, smartwatch oferuje ćwiczenia oddechowe. Stres i tętno mogą być wyświetlane nie tylko dla jednego dnia, ale także dla tygodni i miesięcy.

Smartwatch może również wykryć długotrwałe siedzenie i zachęcić użytkownika do ćwiczeń. Funkcja ta nie wzbudziła jednak dużego zaufania w teście. Wynika to z faktu, że przypomnienie o wstaniu pojawia się, gdy użytkownik biegnie lub zwykle kilka minut po tym, jak właśnie wstał. Czasy zarejestrowane podczas wstawania należy zatem traktować z ostrożnością.

Watch 2 Pro może również mierzyć skład ciała. Aby to zrobić, dwa palce są umieszczane na elektrodach w przyciskach. Oprogramowanie wskazuje proporcje wody, tłuszczu, masy mięśniowej, białka, masy kostnej i soli obecnych w organizmie. Wartości są skategoryzowane graficznie i wyjaśnione na skalach.

Cele aktywności - zegarek Xiaomi z półkolami

Aplikacja Mi Fitness wyświetla dzienną aktywność w widocznym miejscu w górnej części pulpitu nawigacyjnego. Spalone kalorie, wykonane kroki i czas spędzony na stojąco na godzinę są wyświetlane w trzech półkolach. Wartości można określić nie tylko dla dnia, ale także dla tygodnia, a oprogramowanie oblicza również średnią. Sam smartwatch również oferuje odpowiedni wykres. Cele można zindywidualizować w aplikacji.

Oprócz kroków, aplikacja Mi Fitness może również wyświetlać pokonany dystans w metrach. Kroki z sesji treningowych nie są uwzględniane w statystykach. Piętra lub wysokościomierze nie są wyświetlane. Smartwatch mierzy tylko wartości VO2max dla odpowiednich treningów.

W ciągu kilku dni testowych Watch 2 Pro nagle przestał rozpoznawać ruchy. Po południu twierdził, że tester jeszcze się nie poruszył. Ponowne uruchomienie stanowi remedium.

Tętno, rytm serca i nasycenie krwi tlenem

Xiaomi Watch 2 Pro może mierzyć tętno i nasycenie krwi tlenem. Aby lepiej ocenić wartości, porównujemy je z wartościami urządzeń referencyjnych. Pasek na klatkę piersiową Polar H10 służy jako porównanie do pomiaru tętna. Oba urządzenia zabraliśmy ze sobą na przejażdżkę rowerową.

W przypadku tętna spoczynkowego przed treningiem wartości zmierzone przez urządzenia różnią się tylko o jedno uderzenie na minutę, co odpowiada odchyleniu o 1,45%. Natomiast różnica w pulsie mocy jest znacznie większa. Średnia z trzech pomiarów wykazuje odchylenie wynoszące 10,1 procent. Zmierzone wartości smartwatcha są w każdym przypadku niższe niż w przypadku opaski na klatkę piersiową.

Inne smartwatche Wear OS, takie jak Google Pixel Watch 2 lub Samsung Galaxy Watch6są znacznie dokładniejsze. Jednak Watch 2 Pro jest dość śliski na spodniej stronie ramienia testera i może łatwo ześlizgnąć się podczas ćwiczeń.

Zegarek Watch 2 Pro działa lepiej podczas pomiaru nasycenia krwi tlenem. W tym przypadku pulsoksymetr Braun 1 służy jako punkt odniesienia. Średnio z trzech pomiarów odchylenie smartwatcha Xiaomi wynosi 2,36 procent. W każdym przypadku zmierzone wartości zegarka są niższe niż w przypadku urządzenia referencyjnego.

Pomiar ciśnienia krwi i rejestracja EKG nie są możliwe w przypadku Xiaomi Watch 2 Pro.

Pomiar tętna za pomocą Xiaomi Watch 2 Pro
Pomiar tętna za pomocą Xiaomi Watch 2 Pro
Pomiar tętna za pomocą pasa piersiowego Polar H10
Pomiar tętna za pomocą pasa piersiowego Polar H10

Śledzenie snu - Watch 2 Pro pokazuje śpiące zwierzęta

Śledzenie snu w Xiaomi Watch 2 Pro jest bardzo rozbudowane. Smartwatch mierzy czas snu lekkiego, głębokiego i REM. Niezawodnie wykrywane są również czasy czuwania. Różne fazy są wyświetlane graficznie na osi czasu. Oprogramowanie wyświetla również czasy i wartości procentowe dla każdej fazy snu.

Aplikacja Mi-Fitness wyświetla również średnie tętno, średnie nasycenie krwi tlenem i przypisuje punkty oddechowe. Wszystkie parametry są łączone przez oprogramowanie w wynik snu, który mieści się w przedziale od 0 do 100. Wartość ta jest porównywana z wynikami innych użytkowników w tej samej grupie wiekowej.

Wszystkie wartości mogą być wyświetlane nie tylko dla jednej nocy, ale także dla tygodni i miesięcy. Ponadto oprogramowanie wskazuje zwierzę snu, gdy jest noszone regularnie, co powinno odpowiadać określonemu rodzajowi snu. Monitorowany jest rytm i ciągłość snu. Stres i ruchy przed pójściem spać są również uwzględniane w ocenie. Oprogramowanie sugeruje dzienny harmonogram w celu poprawy jakości snu.

Czas snu można zdefiniować na samym smartwatchu za pomocą harmonogramu. Może to mieć wpływ na zawsze włączony wyświetlacz i powiadomienia. Budzik można również odpowiednio dostosować. Watch 2 Pro nie oferuje jednak inteligentnego budzika opartego na fazach snu.

Nagrywanie treningu - Automatyczne nagrywanie nie powiodło się na Watch 2 Pro

Xiaomi Watch 2 Pro może śledzić ponad 150 różnych treningów. Na smartwatchu można ustawić cele dla poszczególnych dyscyplin sportowych, takie jak odległości lub czasy. Trening interwałowy jest również możliwy dzięki smartwatchowi, a ustawienia można wprowadzić osobno dla każdego sportu.

Zegarek może również dostarczać komunikaty o stanie podczas treningu, takie jak aktualne tętno lub średni czas na kilometr. Specjalnie dla biegaczy, na smartwatchu dostępne są różne wstępnie zainstalowane kursy treningowe dla różnych klas wydajności. Oprócz kursów biegania nie ma jednak żadnych innych programów, nawet w aplikacji Mi Fitness.

Watch 2 Pro zapewnia dobry przegląd podczas treningu. Tętno jest wyświetlane jako liczba i przypisane do poziomów oznaczonych kolorami. Dzięki zintegrowanemu połączeniu satelitarnemu i eSIM, sesje treningowe z nagrywaniem trasy i muzyką przez sparowane słuchawki Bluetooth nie stanowią problemu, nawet bez smartfona.

Dane wyjściowe treningu są obszerne. Oprócz tętna, prędkości i dystansu, smartwatch mierzy również wysokość, kadencję i długość kroku. Po zakończeniu treningu oprogramowanie wskazuje efekt treningu i obciążenie treningowe. Zalecany jest również czas regeneracji. Zgodnie z menu, Watch 2 Pro ma automatyczne wykrywanie treningu, ale nie działało to w teście.

Aplikacja Mi Fitness może być używana do organizowania zawodów z innymi użytkownikami, takimi jak członkowie rodziny i przyjaciele. Możliwa jest wymiana danych z Google Fit i Strava. Mapy treningowe można jednak importować lub eksportować tylko za pomocą objazdu - na przykład poprzez synchronizację ze Stravą.

GPS i nawigacja - Watch 2 Pro obsługuje wszystkie popularne systemy

Xiaomi Watch 2 Pro obsługuje wszystkie popularne systemy satelitarne i ma dwuzakresowy odbiornik. W teście nawiązanie połączenia zajmuje trochę czasu, szczególnie w pomieszczeniach lub w obszarze drzwi. Po nawiązaniu połączenia pozostaje ono jednak bardzo stabilne.

Zabraliśmy Watch 2 Pro na przejażdżkę rowerową razem z Garmin Venu 2. Śledzenie smartwatcha Xiaomi było imponujące. Trasa jest wyświetlana poprawnie, nawet w promieniach. Nawigacja jest również możliwa z Watch 2 Pro, na przykład za pośrednictwem Google Maps.

Dzięki własnemu połączeniu GNSS i eSIM jest to możliwe również bez smartfona w zasięgu. Zegarek obsługuje wyświetlanie map i strzałek, a komunikaty nawigacyjne są emitowane przez głośnik.

Test GNSS: Okrążenie jeziora
Test GNSS: Okrążenie jeziora
Test GNSS: Punkt zwrotny
Test GNSS: Punkt zwrotny
Test GNSS: Podsumowanie
Test GNSS: Podsumowanie

Wyświetlacz - jasny panel OLED w Watch 2 Pro

Struktura subpikseli
Struktura subpikseli

Xiaomi zainstalowało w Watch 2 Pro 1,43-calowy wyświetlacz AMOLED. Panel ma rozdzielczość 326 PPI i wyświetla treści bardzo ostro. Jest również wystarczająco jasny. Zmierzyliśmy maksymalną jasność 684 cd/m². To stawia smartwatch Xiaomi mniej więcej na równi z Huawei Watch 4 Pro. The Google Pixel Watch 2 i Samsung Galaxy Watch6 są ponownie znacznie jaśniejsze.

Niemniej jednak Watch 2 Pro jest również łatwy do odczytania w świetle słonecznym. Zauważyliśmy jednak również migotanie ekranu z częstotliwością 80 Hz podczas naszych pomiarów. Bardziej irytująca jest jednak niedokładność podczas pisania na panelu. Nie jest to zauważalne w przypadku aplikacji i kafelków. Jednak pisanie na klawiaturze jest znacznie trudniejsze niż w przypadku Google lub Samsunga, pomimo dużego wyświetlacza.

Dobrym rozwiązaniem jest zawsze włączony wyświetlacz. Chociaż nie można go aktywować na stałe, możliwa jest inteligentna funkcja lub przestrzeganie harmonogramu. Jednak każda tarcza zegarka ma przypisany stały odpowiednik dla AoD. Atrakcyjne jest również wykrywanie windy. Wyświetlacz jest włączany szybko i niezawodnie za pomocą odpowiedniego ruchu ręki.

Xiaomi Watch 2 ProXiaomi Watch S1Google Pixel Watch 2 LTESamsung Galaxy Watch6 44mmHuawei Watch 4 ProMobvoi TicWatch Pro 5
Response Times
PWM Frequency
80
120
50%
60
-25%
72
-10%
108
35%
Screen
-35%
33%
177%
-4%
-31%
Brightness middle
684
444
-35%
907
33%
1897
177%
660
-4%
472
-31%
Black Level *
Total Average (Program / Settings)
-35% / -35%
42% / 42%
76% / 76%
-7% / -7%
2% / 2%

* ... im mniej tym lepiej

Screen Flickering / PWM (Pulse-Width Modulation)

To dim the screen, some notebooks will simply cycle the backlight on and off in rapid succession - a method called Pulse Width Modulation (PWM) . This cycling frequency should ideally be undetectable to the human eye. If said frequency is too low, users with sensitive eyes may experience strain or headaches or even notice the flickering altogether.
Screen flickering / PWM detected 80 Hz

The display backlight flickers at 80 Hz (worst case, e.g., utilizing PWM) .

The frequency of 80 Hz is very low, so the flickering may cause eyestrain and headaches after extended use.

In comparison: 53 % of all tested devices do not use PWM to dim the display. If PWM was detected, an average of 17933 (minimum: 5 - maximum: 3846000) Hz was measured.

Wydajność i czas pracy - moc Snapdragona dla Watch 2 Pro

Xiaomi Watch 2 Pro jest wyposażony w Snapdragon W5+ Gen1który jest obecnie najpotężniejszym SiP od Qualcomm. W testach porównawczych, Xiaomi Watch jest w wyścigu szyi i szyi z Google Pixel Watch 2który opiera się na W5 Gen1 bez Plus. Xiaomi instaluje również 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej.

Wydajność Watch 2 Pro jest imponująca w codziennym użytkowaniu. Nie ma żadnych zacięć w interfejsie użytkownika, aplikacje otwierają się szybko, a nawet wiele otwartych aplikacji nie stanowi problemu dla smartwatcha. Pamięć jest wystarczająco duża, by załadować wiele aplikacji i przechowywać muzykę z serwisów streamingowych w trybie offline.

Octane V2 - Total Score
Google Pixel Watch 2 LTE
Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1, 2048 (Samsung Browser 3.0)
4062 Points +1%
Xiaomi Watch 2 Pro
Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2048 (Samsung Browser 3.0)
4014 Points
Average Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1
  (3710 - 4014, n=2)
3862 Points -4%
Mobvoi TicWatch Pro 5
Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2048 (samsung browser 2.2.0)
3710 Points -8%
Samsung Galaxy Watch6 44mm
Samsung Exynos W930, 2048 (Samsung Browser 3.0)
2575 Points -36%
Sunspider - 1.0 Total Score
Samsung Galaxy Watch6 44mm
Samsung Exynos W930, 2048 (Samsung Browser 3.0)
1484 ms * -51%
Mobvoi TicWatch Pro 5
Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2048 (Samsung Browser 2.2.0)
1251.7 ms * -27%
Average Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1
  (982 - 1252, n=2)
1117 ms * -14%
Google Pixel Watch 2 LTE
Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1, 2048 (Samsung Brwoser 3.0)
983.4 ms * -0%
Xiaomi Watch 2 Pro
Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2048 (Samsung Browser 3.0)
981.9 ms *
Mozilla Kraken 1.1 - Total
Samsung Galaxy Watch6 44mm
Samsung Exynos W930, 2048 (Samsung Browser 3.0)
14711.3 ms * -36%
Mobvoi TicWatch Pro 5
Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2048 (samsung browser 2.2.0)
10917.6 ms * -1%
Average Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1
  (10786 - 10918, n=2)
10852 ms * -1%
Xiaomi Watch 2 Pro
Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2048 (Samsung Browser 3.0)
10785.6 ms *
Google Pixel Watch 2 LTE
Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1, 2048 (Samsung Browser 3.0)
10155.7 ms * +6%
Speedometer 2.0 - Result
Google Pixel Watch 2 LTE
Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1, 2048 (Samsung Browser 3.0)
13.28 runs/min +6%
Xiaomi Watch 2 Pro
Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2048 (Samsung Browser 3.0)
12.56 runs/min
Average Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1
  (11 - 12.6, n=2)
11.8 runs/min -6%
Mobvoi TicWatch Pro 5
Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, 2048 (Samsung Browser 2.2.0)
11 runs/min -12%
Samsung Galaxy Watch6 44mm
Samsung Exynos W930, 2048 (Samsung Browser 3.0)
8.4 runs/min -33%

* ... im mniej tym lepiej

Żywotność baterii - długi czas pracy, szybkie ładowanie Watch 2 Pro

Bateria jest wyraźnie mocną stroną Watch 2 Pro: przy 495 mAh pojemność jest duża jak na smartwatch. Znajduje to również odzwierciedlenie w czasie pracy. Aktywujemy wszystkie pomiary na stałe, zezwalamy na wszystkie powiadomienia, korzystamy z zawsze włączonego wyświetlacza i mamy zainstalowaną kartę eSIM. Wtedy Watch 2 Pro nadal wytrzymuje dwa dni i jedną noc pomiędzy. Smartwatch należy naładować wieczorem drugiego dnia.

Jeśli Watch 2 Pro jest używany przez dłuższy czas bez sparowanego smartfona lub jeśli śledzone są długie treningi, smartwatch nadal zwykle radzi sobie z 24 godzinami ciągłego użytkowania - nawet jeśli używamy jasnej tarczy zegarka. Bez zawsze włączonego wyświetlacza możliwe są również dwa dni i dwie noce, nawet przy krótszych sesjach sportowych. To naprawdę dobre wartości dla smartwatcha z Wear OS.

Xiaomi Watch wyróżnia się również szybkim czasem ładowania. Smartwatch ładuje się od 6 do 100 procent w zaledwie 35 minut przy użyciu dwunastowatowego zasilacza. Szkoda jednak, że Watch 2 Pro nie obsługuje ładowania QI, lecz wymaga własnej podstawki ładującej z dwoma metalowymi bolcami.

Za

+ szybka wydajność systemu
+ jasny wyświetlacz AMOLED
+ obudowa ze stali nierdzewnej
+ dobra żywotność baterii dla Wear OS
+ szybkie ładowanie

Przeciw

- wiele drobnych błędów w oprogramowaniu
- brak pomiaru EKG
- brak ładowania bezprzewodowego

Werdykt - Proszę więcej miłości do oprogramowania Xiaomi

W recenzji: Xiaomi Watch 2 Pro. Urządzenie testowe dostarczone przez Xiaomi Germany.
W recenzji: Xiaomi Watch 2 Pro. Urządzenie testowe dostarczone przez Xiaomi Germany.

Xiaomi korzysta teraz również z Wear OS - przynajmniej w przypadku Watch 2 Pro. Przynosi to wiele korzyści, takich jak szeroka gama aplikacji i głęboka integracja usług Google - dla każdego, kto tego chce. Dzięki temu Watch 2 Pro może na przykład sterować inteligentnym domem i ułatwia płacenie za pomocą Portfela Google.

Watch 2 Pro jest również całkiem dobrze wyposażony. Najnowocześniejszy układ Snapdragon zapewnia dużą moc i płynne działanie. Panel AMOLED jest atrakcyjnie jasny, a ramka wykonana jest ze stali nierdzewnej.

Xiaomi bardzo dobrze poradziło sobie również z żywotnością baterii. Dwa dni pracy są możliwe bez ograniczeń, a zegarek ładuje się niezwykle szybko. Jednak od dawna nie testowaliśmy smartwatcha z tak wieloma drobnymi błędami.

Działania takie jak kroki, które nie są już śledzone, nierealistyczne komunikaty treningowe znikąd, automatyczne rozpoznawanie treningu, które nie działa i budzik, który już nie dzwoni. Wszystkie problemy można obecnie rozwiązać poprzez ponowne uruchomienie urządzenia. Niemniej jednak są one irytujące i powinny zostać pilnie naprawione przez Xiaomi za pomocą aktualizacji.

Watch 2 Pro ma spory potencjał. Jednak Xiaomi powinno włożyć więcej miłości w oprogramowanie.

Zakres funkcji również nie dorównuje innym topowym modelom. Na przykład nie ma pomiaru EKG ani ciśnienia krwi. Pomiar tętna również nie nadąża za konkurencją. Samsung Galaxy Watch6 mierzy dokładniej i świeci jeszcze jaśniej, ale bateria wyczerpuje się szybciej. Zegarek Mobvoi TicWatch Pro 5, który wykorzystuje dwa wyświetlacze, oferuje jeszcze dłuższy czas pracy.

Cena i dostępność

Sugerowana cena detaliczna Xiaomi Watch 2 Pro wynosi co najmniej 269,90 euro (~ 292 USD). Xiaomi pobiera 329,90 euro (~357) za wersję LTE. Producent sprzedaje smartwatch we własnym sklepie internetowym.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Pricecompare

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja smartwatcha Xiaomi Watch 2 Pro - Świetny sprzęt, słabe oprogramowanie
Benedikt Winkel, 2024-02-24 (Update: 2024-02-24)