Notebookcheck Logo

Test laptopa Lenovo ThinkPad T560

26/02/2016

Najnowszy podstawowy ThinkPad, T560, został wyposażony w procesor Intel Skylake-U. Testowany przez nas egzemplarz otrzymał 15-calową matrycę Full HD typu IPS. Model ten to jeden z licznych ThinkPadów, w których zastosowano rozwiązanie o nazwie Power Bridge, które pozwala zmieniać akumulator w trakcie działania komputera.

Obudowa

Lenovo ThinkPad T560

Na pierwszy rzut oka obudowa testowanego T560 jest niemal identyczna, jak w przetestowanym rok temu T550. Przyglądając się dłużej, można dostrzec pewne minimalne różnice. Z obudowy matrycy zniknęło metaliczne logo Lenovo – zostało ono zastąpione matowym emblematem producenta wytłoczonym w prawym dolnym rogu. Drugą, bardziej istotną zmianą jest zastąpienie portu VGA gniazdem HDMI. Powyższe modyfikacje nie miały wpływu na wymiary i masę opisywanego laptopa. T560, podobnie jak T550, ma przy zamkniętej klapie 23 mm wysokości a waży 2,1 kg.

Obudowa ekranu jest dość gruba oraz wydaje się być solidna. I rzeczywiście tak jest. Aby na ekranie wywołać choćby niewielkie artefakty, należy włożyć sporo siły w nacisk na dekiel. Od wewnętrznej strony wszystko jest tak, jak być powinno w laptopie biznesowym – matowa matryca jest otoczona matową ramką.

Zawiasy działają dość płynnie i zapewniają bardzo duży kąt odchylenia – sięga on 180 stopni. Niestety ich opór jest dość duży a jednostka zasadnicza jest zbyt lekka, w związku z czym w celu otworzenia T560 należy użyć dwóch rąk.

Korpus omawianego laptopa jest nieco mniej sztywny, niż się spodziewałem. Przy silnym nacisku na jego powierzchni można miejscami dostrzec ugięcia. Nie mam za to większych obiekcji co do spasowania obudowy. Opisując jednostkę zasadniczą ThinkPada T560, warto zwrócić uwagę na kanaliki odpływowe zabezpieczające komputer przed zachlapaniem. W T460s już ich niestety nie ma. T560 zachował na szczęście ten atut.

Dostęp do podzespołów bazowych jest stosunkowo łatwy. Po zdjęciu spodniej części obudowy można się dostać do wbudowanego akumulatora, baterii CMOS, karty sieci bezprzewodowej, miejsca na moduł WWAN, dwóch gniazd pamięci operacyjnej, (z których w testowanym egzemplarzu tylko jedno było zajęte), zatoki na dysk 2,5 cala (o wysokości do 7 mm) oraz wentylatora.

Liczba i rozłożenie portów peryferyjnych w T560 nie zostały zmodyfikowane względem T550. Jedyną zmianą jest wymiana portu VGA na HDMI w nowszym modelu. Poza HDMI ThinkPad T560 dysponuje także złączem mini DisplayPort. Ponadto na wyposażeniu omawianego laptopa znajdują się trzy porty USB 3.0, jedno złącze audio, czytnik kart pamięci, gniazdo LAN, ukryte za akumulatorem gniazdo karty SIM, czytnik Smart Card oraz port dla stacji dokującej (na spodzie obudowy).

z przodu brak złączy
z przodu brak złączy
lewy bok: gniazdo zasilania, USB 3.0, HDMI, gniazdo audio, czytnik kart pamięci, LAN, czytnik SmartCard
lewy bok: gniazdo zasilania, USB 3.0, HDMI, gniazdo audio, czytnik kart pamięci, LAN, czytnik SmartCard
prawy bok: 2 USB 3.0, mini DisplayPort, wylot powietrza z układu chłodzenia, gniazdo blokady Kensingtona
prawy bok: 2 USB 3.0, mini DisplayPort, wylot powietrza z układu chłodzenia, gniazdo blokady Kensingtona
z tyłu brak złączy
z tyłu brak złączy

Osprzęt

1. poziom intensywności podświetlenia klawiatury
1. poziom intensywności podświetlenia
2. poziom intensywności podświetlenia klawiatury
2. poziom intensywności podświetlenia

ThinkPad T560 został wyposażony w podświetlaną klawiaturę wyspową, którą skopiowano z ThinkPada T550. Wspomniane podświetlenie jest dwustopniowe a kombinacja klawiszy odpowiedzialna za intensywność podświetlenia to Fn + spacja. Układ klawiszy jest zbliżony do standardowego, ale zamieniono miejscami Fn i lewy Ctrl, a pomiędzy prawym Altem i prawym Ctrl umieszczono PrtSc. Omawiana klawiatura w dużej mierze przypomina tę, którą opisałem w recenzji ThinkPada T460s, ale jest rozszerzona o blok numeryczny, który nie występuje w laptopach z 14-calowym ekranem. Wspomniany blok numeryczny jest idealnie harmonijny, czego należy oczekiwać w tej klasie komputerów przenośnych. Charakterystyka pracy klawiszy jest bardzo dobra. Przyciski mają odpowiednio głęboki skok i stosowną odpowiedź. Cechują się także dosyć cichą pracą. Warto zwrócić uwagę na profilowanie płytek. Nie jest ono tak wyraziste, jak w sporo starszych ThinkPadach, ale na tle współczesnych standardów wypada bardzo dobrze.

Gładzik, podobnie jak klawiatura, został skopiowany z T550. Tafla dotykowa jest odpowiednio śliska i właściwie oddzielona od reszty pulpitu roboczego. Sama płytka dotykowa nie dysponuje oddzielnymi przyciskami. Zamiast nich mamy zintegrowane przyciski w dolnej części płytki. Zasadniczo nie byłoby to szczególnie wygodne, ale sytuację ratują przyciski przypisane formalnie do manipulatora punktowego (znajdują się one za gładzikiem).

Manipulator punktowy (nazywany w przypadku Lenovo „Track Point”) to urządzenie stosowane w ThinkPadach od czasów, gdy nosiły one jeszcze logo IBM. Pomimo upływu czasu Track Point spełnia wyśmienicie swoją rolę, umożliwiając komfortową obsługę opisywanego notebooka bez użycia zewnętrznej myszy. Oddzielne przyciski mają średnio głęboki, miękki i dość cichy skok.

klawiatura QWERTY
klawiatura QWERTY
płytka dotykowa
płytka dotykowa

Obraz

W recenzji ThinkPada T550 autor utyskiwał na zamontowaną w tym modelu matrycę TN. W T560 Lenovo postawiło na ekran typu IPS. Testowany egzemplarz był wyposażony w ekran o oznaczeniu LP156WF6-SPK1. Matryca ta ma przekątną 15,6 cala i wyświetla obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Powierzchnia wyświetlacza jest antyodblaskowa, czego należy oczekiwać w przypadku laptopa biznesowego. Najwyższa luminancja przekroczyła 300 cd/m² a jej średnia wartość przy maksymalnej intensywności podświetlenia też jest całkiem niezła (284,9 cd/m²). Wysoka jasność w zestawieniu z dosyć głęboką czernią (0,3 cd/m²) skutkuje bardzo dobrym kontrastem, rzadko spotykanym w laptopach biznesowych (1024:1).

diagram barw w stanie fabrycznym
diagram barw w stanie fabrycznym
diagram barw po kalibracji
diagram barw po kalibracji
300.9
cd/m²
298.1
cd/m²
287.2
cd/m²
284.8
cd/m²
307.3
cd/m²
270.8
cd/m²
272.3
cd/m²
282.5
cd/m²
260.4
cd/m²
podświetlenie ekranu
LEN40BA / LP156WF6-SPK1
maksimum: 307.3 cd/m² (Nits) średnia: 284.9 cd/m²
rozświetlenie: 85 %
kontrast: 1024:1 (czerń: 0.3 cd/m²)42.55% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
59.6% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
40.93% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)
paleta barw matrycy FHD ThinkPada T560 przed kalibracją a paleta barw po kalibracji
T560 przed kalibracją a T560 po kalibracji
paleta barw matrycy FHD ThinkPada T560 a paleta barw matrycy FHD Asusa Pro B551LA
T560 a B551LA
paleta barw matrycy FHD ThinkPada T560 a paleta barw matrycy FHD Fujitsu A555G
T560 a A555G
paleta barw matrycy FHD ThinkPada T560 a przestrzeń kolorów sRGB
T560 a sRGB
paleta barw matrycy FHD ThinkPada T560 a przestrzeń kolorów Adobe RGB
T560 a aRGB

Niestety paleta barw nie jest mocną stroną omawianego wyświetlacza. Jest ona sporo węższa od przestrzeni kolorów sRGB. Na pochwałę zasługują natomiast szerokie kąty widzenia, które w połączeniu z możliwością położenia matrycy do poziomu poszerzają wachlarz sposobów korzystania z laptopa.

Osiągi

ThinkPad T560 jest oferowany w różnych konfiguracjach. Model dostarczony na nasz test był wyposażony w procesor Core i7-6600U, 8 GB pamięci operacyjnej DDR3 (pracującej w trybie jednokanałowym jako jeden moduł) oraz dysk SSD w zatoce 2,5 cala. Za przetwarzanie grafiki odpowiada zintegrowany z procesorem układ Intel HD Graphics 520.

Core i7-6600U to dwurdzeniowy procesor należący do 6. generacji Core (Skylake). Jego minimalne taktowanie to 400 MHz, taktowanie bazowe wynosi 2,6 GHz a taktowanie maksymalne – 3,4 GHz. W stosunku do starszego Broadwella, i7-5600U, zwiększono taktowanie maksymalne o 200 MHz. Proces technologiczny jest taki sam (14 nm). Procesory te mają także identyczne TDP (15 W). Omawiany procesor, podobnie jak poprzednik, wspiera technologię HT, dzięki której przy dwóch fizycznych rdzeniach może jednocześnie prowadzić obliczenia na czterech wątkach. Zasadniczą przewagą Core i7-6600U nad Core i7-5600U jest obsługa pamięci DDR4. Niestety w modelu T560 ten atut nie został wykorzystany, gdyż laptop ten jest wyposażony w pamięci DDR3.

Niestety, jak w większości notebooków biznesowych wyposażonych w niskonapięciowe procesory, w T560 przy jednoczesnym obciążeniu GPU i CPU programami FurMark i Prime95 występuje throttling, czyli dławienie częstotliwości taktowania procesora.

W teście renderowania jednowątkowego Cinebench R15 Core i7-6600U w ThinkPadzie T560 uzyskał 130 pkt. a w teście z użyciem czterech wątków zdobył 320 pkt. Wynik dla testu jednowątkowego jest standardowy dla tego procesora. Rezultat testu renderowania wielowątkowego jest odrobinę gorszy, niż średnia dla Core i7-6600U w naszej bazie danych (335 pkt.). Wpływ na taki stan rzeczy ma pamięć DDR3 (w większości laptopów z i7-6600U dotychczas przetestowanych przez Notebookcheck procesorowi towarzyszyła pamięć RAM DDR4).

Zintegrowany z procesorem układ graficzny HD Graphics 520 w ThinkPadzie T560 nie mógł osiągnąć maksimum swojej wydajności, gdyż korzystał w tym laptopie z pamięci RAM DDR3 pracującej w trybie jednokanałowym. Test 3DMark 11 (performance) zakończył się z wynikiem ogólnym 1336 pkt. oraz oceną graficzną w wysokości 1208 pkt. Ten sam test przeprowadzony na Lenovo T460s wyposażonym w ten sam procesor (i7-6600U) z tym samym zintegrowanym układem grafiki, ale posiadającym pamięć RAM DDR4 pracującą w trybie dwukanałowym, uwieńczony został 1607 punktami w klasyfikacji ogólnej oraz 1434 punktami w ocenie wydajności graficznej.

CPU-Z CPU
CPU-Z CPU
CPU-Z Caches
CPU-Z Caches
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Memory
CPU-Z Memory
CPU-Z SPD
CPU-Z SPD
CPU-Z Bench
CPU-Z Bench
GPU-Z
GPU-Z
HWiNFO
HWiNFO
NovaBench
NovaBench
PassMark
PassMark
Super PI
Super PI
SPECviewperf
SPECviewperf
wPrime
wPrime
 
 
3DMark 11 Performance
1336 pkt.
3DMark Ice Storm Standard Score
45208 pkt.
3DMark Cloud Gate Standard Score
5330 pkt.
3DMark Fire Strike Score
628 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Rendering Single CPUs 64Bit
6863 Points
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 64Bit
14391 Points
Cinebench R10 Shading 64Bit
6950 Points
Cinebench R10 Shading 32Bit
8025
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
10959
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
5309
Cinebench R11.5 OpenGL 64Bit
31.02 fps
Cinebench R11.5 CPU Multi 64Bit
3.57 Points
Cinebench R11.5 CPU Single 64Bit
1.62 Points
Cinebench R15 Ref. Match 64Bit
97.8 %
Cinebench R15 OpenGL 64Bit
31.7 fps
Cinebench R15 CPU Multi 64Bit
320 Points
Cinebench R15 CPU Single 64Bit
130 Points
Pomoc
Cinebench R10 32
Cinebench R10 64
Cinebench R11.5 32
Cinebench R11.5 64
Cinebench R15

Dysk SSD Samsung MZ7LN256HCHP-000L7 zamontowany w omawianym laptopie ma pojemność 256 GB. W testach aplikacji CrystalDiskMark odczyt osiągnął 501,7 MB/s a zapis – 303,9 MB/s. W porównaniu z popularnym Samsungiem 850 EVO omawiany dysk wypada podobnie w dziedzinie odczytu, ustępuje mu natomiast pod względem zapisu danych (850 EVO osiąga około 500 MB/s).

AS SSD
AS SSD
ATTO Disk Benchmark
ATTO
CrystalDiskMark
CrystalDiskMark
Samsung SSD PM871 MZ7LN256HCHP
przesył danych (minimum): 90.9 MB/s
przesył danych (maksimum): 448.7 MB/s
przesył danych (średnio): 247.2 MB/s
czas dostępu: 0.1 ms
szybkość interfejsu: 207.5 MB/s
obciążenie procesora: 1 %

Testy gier

Laptopy biznesowe wyposażone jedynie w zintegrowany układ graficzny słabo sprawdzają się w grach. T560 nie jest tu wyjątkiem. Niestety tryb jednokanałowy i starszy typ pamięci RAM (DDR3) odbijają się na płynności w grach. W zasadzie płynnie zagrać można jedynie w starsze tytuły na najniższych nastawach i przy zredukowanej rozdzielczości obrazu.

low med. high ultra
Mafia 2 (2010) 38.1 29 23.9 14.8
BioShock Infinite (2013) 37.3 21.2 17.5 5.3
Total War: Rome II (2013) 43.6 30.9 25.5 8

Wpływ na otoczenie

Hałas

Zasadniczo ThinkPad T560 w codziennej pracy jest laptopem bardzo cichym. Praca z dokumentami i surfowanie po internecie nie powodują uruchomienia wentylatora. Przy takim obciążeniu omawiany model pozostaje bezgłośny. Dłuższe odtwarzanie filmu aktywuje układ chłodzenia, ale emisja hałasu na poziomie 31,4 dB w normalnym pomieszczeniu ginie w odgłosach tła.

Przy obciążeniu T560 zestawem aplikacji FurMark i Prime95 zanim jeszcze procesor rozgrzeje się do temperatur wymagających chłodzenia wystąpi dławienie częstotliwości jego taktowania na skutek przekroczenia granicznego TDP. Zapobiega to wymuszeniu wyższych obrotów wentylatora.

Tak naprawdę największe obciążenie układu chłodzenia generują w przypadku testowanego modelu gry. W czasie grania odnotowałem trzy poziomy intensywności szumu. Pierwszy (32,5 dB) jest bardzo niski, drugi (33,3 dB) wciąż nie ma wpływu na komfort użytkowania a trzeci (38 dB) jest już dość wyraźnie słyszalny, ale mieści się w granicach normy i pozostaje dużo niższy, niż w laptopach multimedialnych.

Hałas

luz
30 / 30.7 / 31.4 dB
HDD
30 dB
obciążenie
33.8 / 38 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)

Temperatury

Temperatury robocze ThinkPada T560 są niskie. Przy typowej pracy z dokumentami, podczas przeglądania zasobów internetu czy nawet w czasie odtwarzaniu filmu obudowa nie nagrzewa się nadmiernie, a najwyższa zmierzona w tym trybie temperatura jednostki zasadniczej to 27,7°C. 

Przy obciążeniu notebooka grami procesor rozgrzał się do 68°C. Na obudowie zaś przy maksymalnym obciążeniu odnotowałem w najcieplejszych miejscach 45°C na spodzie oraz 33,4°C na powierzchni pulpitu roboczego.

temperatury podzespołów w teście bez obciążenia
bez obciążenia
temperatury podzespołów podczas grania
podczas grania
temperatury podzespołów w teście z pełnym obciążeniem
z pełnym obciążeniem
w stresie
 26.3 °C29.1 °C33.4 °C 
 26.2 °C29.8 °C31.3 °C 
 25.9 °C29.3 °C29.4 °C 
maks. w ogóle: 33.4 °C
średnia: 29 °C
39.5 °C37.2 °C26.8 °C
36.3 °C45 °C26.6 °C
27.8 °C27.2 °C24.4 °C
maks. w ogóle: 45 °C
średnia: 32.3 °C
zasilacz  44 °C | temperatura otoczenia 21.6 °C
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 29 °C / 84 F, compared to the average of 29.5 °C / 85 F for the devices in the class Office.
(+) The maximum temperature on the upper side is 33.4 °C / 92 F, compared to the average of 34.2 °C / 94 F, ranging from 21.2 to 62.5 °C for the class Office.
(±) The bottom heats up to a maximum of 45 °C / 113 F, compared to the average of 36.7 °C / 98 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 23.3 °C / 74 F, compared to the device average of 29.5 °C / 85 F.
(+) The palmrests and touchpad are cooler than skin temperature with a maximum of 29.4 °C / 84.9 F and are therefore cool to the touch.
(±) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 27.7 °C / 81.9 F (-1.7 °C / -3 F).

Głośniki

Głośniki wbudowane w ThinkPada T560 są dosyć głośne, co ułatwi prowadzenie internetowych konferencji. Niestety generowane przez nie dźwięki bywają nieco płaskie i mało melodyjne. Pozytywnym zaskoczeniem okazał się brak charczenia przy maksymalnej głośności, na które to zjawisko skarżył się autor recenzji ThinkPada T550.

Wydajność akumulatora

ThinkPad T560, który trafił na testy, posiadał dwa akumulatory i wspierał technologię Power Bridge. Technologia ta w skrócie pozwala na połączenie wewnętrznej wbudowanej na stałe baterii (o pojemności 44 Wh) i zewnętrznego akumulatora (w naszym przypadku miał on pojemność 24 Wh). Zestaw taki zapewnia dużą elastyczność i umożliwia wymianę zewnętrznego akumulatora bez przerywania pracy. 

Przy zredukowanej do minimum jasności obrazu i wyłączonym module Wi-Fi w teście symulującym pracę z dokumentem tekstowym (test czytelnika Battery Eater) do rozładowania ogniw energetycznych potrzeba było aż 17 godzin i 44 minut. Przy 75-procentowej intensywności podświetlenia ekranu, z wykorzystaniem łączności bezprzewodowej, na zrównoważonym schemacie zasilania ThinkPad T560 wytrzymał na zasilaniu akumulatorowym 6 godzin i 40 minut.

Wydajność akumulatora
luz
17h 44min
sieć przez WLAN
6h 40min
Pobór mocy
luzdarkmidlight 3.8 / 10.2 / 15.6 W
obciążenie midlight 30.8 / 33.9 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        
Currently we use the Metrahit Energy, a professional single phase power quality and energy measurement digital multimeter, for our measurements. Find out more about it here. All of our test methods can be found here.

Podsumowanie

Lenovo ThinkPad T560
Lenovo ThinkPad T560

Lenovo ThinkPad T560 to generalnie ewolucyjna wersja ThinkPada T550. Producenta należy pochwalić za znaczące podniesienie jakości matrycy poprzez zastosowanie panelu IPS. Niestety największa bolączka współczesnych laptopów biznesowych wyposażonych w niskonapięciowy procesor, tj. dławienie częstotliwości taktowania CPU pod ekstremalnym obciążeniem, nie została wyeliminowana. Kolejnym minusem okazała się działająca w trybie jednokanałowym pamięć RAM DDR3 ograniczające potencjał procesora i zintegrowanego układu graficznego (do poprawienia wydajności wystarczyłoby dołożenie drugiego modułu pamięci). 

Pomimo wspomnianych niedociągnięć ThinkPad T560 jest całkiem dobrym laptopem do zastosowań biznesowych. Ma wszystkie potrzebne interfejsy, na akumulatorach potrafi działać naprawdę długo a jeśli jest potrzeba, by działał jeszcze dłużej, dzięki technologii Power Bridge można wymienić akumulator „w locie”, nie przerywając pracy. Wygodna klawiatura i manipulator Track Point z wydzielonymi przyciskami gwarantują wysoki komfort użytkowania. Kultura pracy, zwłaszcza w zastosowaniach biznesowych, jest bardzo wysoka. Układ chłodzenia często działa pasywnie. Na koniec warto także zauważyć, iż cała konstrukcja jest stosunkowo lekka jak na sprzęt o przekątnej ekranu 15,6 cala.

Please share our article, every link counts!
bohater testu: Lenovo ThinkPad T560
bohater testu: Lenovo ThinkPad T560

Specyfikacja techniczna

Lenovo ThinkPad T560 20FH001APB
Procesor
Intel Core i7-6600U 2 x 2.6 - 3.4 GHz, Skylake
Karta grafiki
Intel HD Graphics 520 - 8 GB VRAM, 20.19.15.4312
Matryca
15.60 cali 16:9, 1920 x 1080 pikseli, LEN40BA / LP156WF6-SPK1, IPS, refleksująca: nie
Chipset
Intel Skylake-U Premium PCH
Dysk twardy
Samsung SSD PM871 MZ7LN256HCHP, 256 GB 
Karta dźwiękowa
Intel Skylake-U/Y PCH - High Definition Audio
Złącza
3 USB 3.0, 1 HDMI, 1 DisplayPort, 1 blokada Kensingtona, 1 złącze stacji dokującej, gniazda audio: wejście/wyjście audio w jednym, czytnik kart: SD/MMC (Alcor Micro), 1 SmartCard, 1 czytnik linii papilarnych
Łączność
Intel Ethernet Connection I219-LM (10/100/1000MBit/s), Intel Dual Band Wireless-AC 8260 (a/b/g/n = Wi-Fi 4/ac = Wi-Fi 5/), Bluetooth 4.1
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 22 x 380 x 258
Akumulator
44 Wh litowo-jonowy, wbudowany 44 Wh (Sony), zewnętrzny 24 Wh (Sanyo)
System operacyjny
Microsoft Windows 7 Professional 64 Bit
Camera
kamerka: 720p
Inne
głośniki: stereo, podświetlanie klawiatury: tak, BIOS: 1.02, zasilacz 20 V, 2,25 A, 45 W
Waga
2.1 kg, zasilacz: 325 g

 

Sprzęt dostarczył

laptopy biznesowe - kuzniewski.pl

Autor

Autorem niniejszej recenzji jest Aleksander Lenart.

Podobne laptopy

Notebooki innego producenta i/lub z innym CPU

Recenzja Dell Vostro 3568
HD Graphics 520, Core i3 6100U
Recenzja Fujitsu LifeBook A556
HD Graphics 520, Core i5 6200U
Recenzja HP 250 G5
HD Graphics 520, Core i5 6200U
Recenzja Toshiba Tecra Z50-C
HD Graphics 520, Core i5 6200U
Recenzja HP EliteBook 850 G3
HD Graphics 520, Core i5 6200U
Recenzja Acer TravelMate P658-M
HD Graphics 520, Core i5 6200U
Recenzja Asus Pro P2530UA
HD Graphics 520, Core i7 6500U

Za

+bardzo długa praca na akumulatorach
+Power Bridge
+matowa matryca IPS
+wygodna klawiatura
+Track Point z wydzielonymi przyciskami
+cicha praca
+niskie temperatury
+lekka konstrukcja
+kanaliki odprowadzające płyny w przypadku zachlapania
 

Przeciw

-dławienie CPU przy ekstremalnym obciążeniu
-pamięć operacyjna DDR3
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Lenovo ThinkPad T560
Sylwester Cyba (Update: 2017-12-19)