Notebookcheck Logo

Test laptopa Lenovo ThinkPad T460p

09/06/2016

ThinkPad T460p to laptop dla użytkowników, którzy oprócz pewnej mobilności wymagają od laptopa dużej wydajności. Ma 14-calowy ekran i czterordzeniowy procesor Skylake-H. Jego sporym atutem jest matryca Full HD typu IPS.

Obudowa

Lenovo ThinkPad T460p

O ile w poprzednich generacjach niektóre laptopy Lenovo ThinkPad z serii T miały identyczne obudowy, o tyle w najnowszej grupie T460, T460s oraz omawiany w tym artykule T460p dość wyraźnie różnią się między sobą. Przyczyn takiego stanu rzeczy można się doszukiwać w podzespołach bazowych. O ile bowiem T460 i T460s są wyposażane w procesory niskonapięciowe, o tyle bohater niniejszej recenzji posiada pełnowartościowy procesor o TDP w wysokości 45 W. Wydajniejszy procesor z założenia wymaga lepszego chłodzenia i większej przestrzeni, w związku z czym rosną masa notebooka oraz wymiary jego obudowy. T460p przy masie 2 kg (wraz z akumulatorem) jest o około 0,3 kg cięższy od T460 i o około 0,64 kg cięższy od T460s. Jego obudowa mająca 24 mm wysokości jest także widocznie grubsza od modeli T460 (ma 21 mm wysokości) i T460s (19 mm). 

Materiały, z których wykonano obudowę T460p, w dotyku wydają się być mniej gumowane, niż w starszych konstrukcjach, ale także są mniej podatne na zatłuszczenie. Jeśli chodzi o ich odporność na zabrudzenia i zarysowania, jest podobna, jak u poprzedników (czyli bardzo duża).

Obudowa matrycy choćby ze względu na swoją grubość na pierwszy rzut oka wydaje się być solidna. W gruncie rzeczy jednak zdecydowany nacisk na powierzchnię dekla wywoła zakłócenia w wyświetlanym obrazie. 

Dużo korzystniej prezentują się natomiast zawiasy. Pochwalić je mogę między innymi za dużą płynność w całym zakresie działania oraz za rewelacyjny maksymalny kąt odchylenia ekranu (ponad 180°). Podczas otwierania laptopa zawiasy stawiają dość znaczy opór, co w połączeniu z lekkim przodem jednostki zasadniczej uniemożliwia podniesienie klapy jedną ręką bez przytrzymania podstawy.

Jednostka zasadnicza, jak przystało na laptop wyższej klasy biznesowej, jest odpowiednio sztywna oraz całkiem nieźle spasowana. Ponadto, zgodnie z oczekiwaniami, korpus T460p dysponuje kanalikami odprowadzającymi wodę przy ewentualnym zachlapaniu – tego elementu brakowało w T460s.

Zdjęcie spodu jednostki zasadniczej nie stanowi wyzwania. Na drodze do podzespołów bazowych staje jedynie kilka śrubek krzyżowych. Po rozebraniu laptopa uzyskuje się dostęp do dwóch gniazd pamięci operacyjnej (w testowanym egzemplarzu oba były zajęte), zatoki na dysk formatu 2,5 cala, karty sieci bezprzewodowej, modemu WWAN, bateryjki BIOS-u oraz wentylatora układu chłodzenia. Będąc przy układzie chłodzenia – zdziwiła mnie jego skromność. Ciepło z procesora jest odprowadzane tylko jedną rurką (wyposażony w chłodniejszy procesor T460s ma ich dwie). 

Rozlokowanie portów jest niezłe. Projektanci starali się odsunąć gniazda USB od przednich części bocznych ścianek laptopa. Różnorodność portów także jest dość dobra. Na wyposażeniu omawianego laptopa znalazły się 3 USB 3.0 (w tym jedno z funkcją ładowania), jedno gniazdo audio, czytnik kart inteligentnych, czytnik kart SD, mini DisplayPort, HDMI, gniazdo na karty SIM, LAN, blokada Kensingtona oraz port stacji dokującej. Do szczęścia zabrakło Thunderbolta.

przód: czytnik kart pamięci
przód: czytnik kart pamięci
lewy bok: gniazdo zasilania, USB 3.0 (power), gniazdo audio, czytnik kart inteligentnych (SmartCard)
lewy bok: gniazdo zasilania, USB 3.0 (power), gniazdo audio, czytnik kart inteligentnych (SmartCard)
prawy bok: gniazdo na kartę SIM, dwa USB 3.0, LAN, mini DisplayPort, HDMI, gniazdo blokady Kensingtona
prawy bok: gniazdo na kartę SIM, dwa USB 3.0, LAN, mini DisplayPort, HDMI, gniazdo blokady Kensingtona
tył: akumulator
tył: akumulator

Osprzęt

1. poziom intensywności podświetlenia klawiatury
1. poziom intensywności podświetlenia
2. poziom intensywności podświetlenia klawiatury
2. poziom intensywności podświetlenia

Klawiatura T460p jest identyczna jak ta, którą omówiłem w recenzji T460s. Płytki klawiszy warto pochwalić za dość wygodne profilowanie. Skok klawiszy jest odpowiednio głęboki a odpowiedź jest stosownie sprężysta. Na uznanie zasługuje także podparcie klawiatury, które zapobiega nadmiernym ugięciom nawet podczas energicznego pisania. Omawiana klawiatura zachowuje także dość dobrą kulturę pracy. Hałas generowany podczas pisania jest raczej niewielki. Opisywany manuał dysponuje dwustopniowym podświetleniem barwy białej. Za sterowanie jego intensywnością odpowiada kombinacja klawiszy  Fn + spacja. Układ klawiatury nie odbiega znacząco od tradycyjnego, ale należy zaznaczyć, iż zamieniono miejscami lewy Ctrl i Fn a pomiędzy prawy Alt i prawy Ctrl wpasowano PrtSc. 

Gładzik to kolejny element wyposażenia T460p znany z wcześniejszych recenzji. Z identyczną płytką dotykową miałem do czynienia w testach modeli T460s i T450. Ma ona wymiary 10 x 5,7 cm i gładką, śliską powierzchnię niepodrażniającą palców. Zamiast oddzielnych przycisków płytka jest wyposażona w strefy naciskowe. Jeśli jednak użytkownik preferuje zwykłe przyciski, może skorzystać z tych towarzyszących TrackPointowi (za płytką dotykową).

Manipulator punktowy (w przypadku Lenovo noszący nazwę TrackPoint) jest dla osób doń przyzwyczajonych urządzeniem bardzo wygodnym, które z powodzeniem może zastąpić gładzik w codziennej pracy. W przypadku omawianego modelu laptopa TrackPoint dostał trzy przyciski, które działają ze średnio głębokim, miękkim, przyjemnym i bardzo cichym skokiem.

klawiatura QWERTY
klawiatura QWERTY
manipulator punktowy
manipulator punktowy
płytka dotykowa
płytka dotykowa

Obraz

ThinkPad T460p, podobnie jak inne laptopy z serii T4xx, może być wyposażony w jeden z kilku różnych paneli LCD. Egzemplarz, który trafił na testy, posiadał matrycę o antyodblaskowej powierzchni, wyświetlającą obraz z natywną rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli. Przy przekątnej ekranu 14 cali taka rozdzielczość jest już bardzo duża. W ofercie Lenovo można jednak znaleźć również modele z matrycami WQHD (2560 x 1440 pikseli). Omawiany wyświetlacz nosi oznaczenie LP140WF6-SPB2 a jego parametry są bardzo zadowalające. Czerń jest należycie czarna (jej wartość to tylko 0,3 cd/m²). Maksymalna luminancja osiągnęła 300,7 cd/m² a średnia dla całego ekranu (przy najwyższej intensywności podświetlenia) to 289,2 cd/m². Dzięki tak dobrym parametrom luminancji i czerni doskonały jest także kontrast (1002:1).

parametry obrazu w stanie fabrycznym
parametry obrazu w stanie fabrycznym
parametry obrazu po kalibracji
parametry obrazu po kalibracji
parametry obrazu przy minimalnej jasności obrazu
parametry obrazu przy minimalnej jasności obrazu
277.5
cd/m²
280.9
cd/m²
285.2
cd/m²
296.4
cd/m²
300.7
cd/m²
285.9
cd/m²
300.4
cd/m²
290.4
cd/m²
285.7
cd/m²
podświetlenie ekranu
LG Display LP140WF6-SPB2 (Lenovo LEN40A9)
maksimum: 300.7 cd/m² (Nits) średnia: 289.2 cd/m² Minimum: 2.6 cd/m²
rozświetlenie: 92 %
kontrast: 1002:1 (czerń: 0.3 cd/m²)43.32% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
61.5% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
41.7% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)
paleta barw matrycy FHD ThinkPada T460p w stanie fabrycznym a paleta barw matrycy FHD ThinkPada T460p po kalibracji
T460p w stanie fabrycznym a T460p po kalibracji
paleta barw matrycy FHD ThinkPada T460p a paleta barw matrycy FHD ThinkPada T460s
T460p a T460s
paleta barw matrycy FHD ThinkPada T460p a paleta barw matrycy FHD ThinkPada P40 Yoga
T460p a P40 Yoga
paleta barw matrycy FHD ThinkPada T460p a przestrzeń kolorów sRGB
T460p a sRGB
paleta barw matrycy FHD ThinkPada T460p a przestrzeń kolorów Adobe RGB
T460p a aRGB

W omawianym wyświetlaczu można by natomiast ulepszyć paletę barw, która jest wyraźnie węższa od przestrzeni kolorów sRGB. Pochwalić natomiast mogę szerokie kąty widzenia godne matrycy IPS, które pozwalają w pełni wykorzystać zakres działania zawiasów.

Osiągi

Lenovo T460p występuje na naszym rynku w wielu różnych konfiguracjach. Testowany egzemplarz był wyposażony w procesor Core i5-6300HQ, ale dostępne są także wersje z innymi procesorami Core i5 i z procesorami Core i7 (w tym z i7-6820HQ). Trzeba tu jednak zaznaczyć, iż w aktualnej generacji procesory są przylutowane na stałe do płyty głównej, w związku z czym są niewymienne. Na wyposażeniu omawianego egzemplarza znalazły się ponadto 16 GB pamięci RAM (w dwóch kościach po 8 GB, pracujących w trybie dwukanałowym) oraz dysk SSD formatu 2,5 cala. Zdarzają się także konfiguracje wyposażone w dodatkową kartę grafiki. Model, który trafił na testy, nie posiadał jednak takiej karty.

Procesor i5-6300HQ, należący 6. generacji procesorów Core (Skylake), jest taktowany z częstotliwością do 3,2GHz. Taktowanie bazowe to 2,3 GHz. Wartość minimalna zaś to 800 MHz. W odróżnieniu od wcześniejszych mobilnych Core i5 model Core i5-6300HQ dysponuje czterema fizycznymi rdzeniami. Ponadto wyposażono go w 6 MB pamięci podręcznej. Jest on wykonany w procesie technologicznym 14 nm. Jego TDP zaś to 45 W. Dzięki tak dobrej specyfikacji w teście wielowątkowym w programie Cinebench R15 Core i5-6300HQ uzyskał na pokładzie T460p bardzo wysoki wynik, 472 pkt. Dla porównania w testowanym wcześniej T460s wyposażonym w Core i7-6600U w tym teście udało się uzyskać jedynie 346 pkt. Jak widać, nawet pozbawiony funkcji HT czterordzeniowy (i czterowątkowy) procesor o normalnym TDP jest znacząco wydajniejszy od niskonapięciowej, dwurdzeniowej (i czterowątkowej) jednostki Core i7. W moim odczuciu powrót do pełnowartościowych procesorów w ThinkPadach z serii T jest krokiem we właściwą stronę.

Testy obciążające w 100% omawiany procesor wykazały stabilne utrzymywanie częstotliwości taktowania przy obciążeniu jedynie CPU. W tym trybie działała nawet funkcja TB. Podczas jednoczesnego 100-procentowego obciążenia zarówno procesora jak i zintegrowanego z nim układu grafiki częstotliwość taktowania CPU spadała o około 100 MHz poniżej wartości bazowej. Throttling jest zatem minimalny.

Jak już wspomniałem, niektóre wersje T460p są wyposażone w dodatkową kartę graficzną. Testowany egzemplarz posiadał jednak jedynie podstawowy chip graficzny zintegrowany z procesorem. Intel HD Graphics 530, o którym tu mowa, jest taktowany z częstotliwością od 350 MHz do 950 MHz, wspiera obsługę OpenGL 4.4 i DirectX 12 oraz posiada 24 jednostki cieniujące. Omawiany układ nie dysponuje własną pamięcią, ale w testowanym modelu ma do dyspozycji szybką pamięć RAM komputera (DDR4).

W teście 3DMark 11 (tryb performance) omawiany laptop uzyskał następujące wyniki: 1367 pkt. w klasyfikacji ogólnej i 1175 pkt. w klasyfikacji graficznej. Punktacja ta jest nieco niższa od uzyskanej w tymże teście przez model T460s (1607 pkt. i 1434 pkt.), ale nie zmienia to faktu, iż oba laptopy są przewidziane głównie do pracy w środowisku 2D.

CPU-Z CPU
CPU-Z CPU
CPU-Z Caches
CPU-Z Caches
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Memory
CPU-Z Memory
CPU-Z SPD
CPU-Z SPD
CPU-Z Bench
CPU-Z Bench
GPU-Z
GPU-Z
HWiNFO
HWiNFO
NovaBench
NovaBench
PassMark
PassMark
Prime95
Prime95
Super PI
Super PI
SPECviewperf
SPECviewperf
wPrime
wPrime
Cinebench R15
CB R15
3DMark 11 Performance
1367 pkt.
3DMark Ice Storm Standard Score
56721 pkt.
3DMark Cloud Gate Standard Score
6141 pkt.
3DMark Fire Strike Score
781 pkt.
Pomoc
Cinebench R15 CPU Single 64Bit
136 Points
Cinebench R15 CPU Multi 64Bit
472 Points
Cinebench R15 OpenGL 64Bit
39.43 fps
Cinebench R15 Ref. Match 64Bit
97.8 %
Pomoc

Dwuipółcalowy dysk SSD, w jaki wyposażono T460p, nosi oznaczenie Samsung MZ7LN256HCHP-000L7. Poza fizyczną wielkością obudowy niewiele różni się od testowanego przy okazji recenzowania T460s Samsunga MZNLN256HCHP-000L7. Oba dyski mają tą samą pojemność (256 GB). Aktualnie testowany egzemplarz w programie CrystalDiskMark legitymuje się następującymi transferami sekwencyjnymi: 490 MB/s przy odczycie i 303,7 MB/s w czasie zapisu. Wartości te są odrobinę gorsze od tych uzyskanych przez T460s, w którym dysk formatu M.2 osiągnął 505,9 MB/s w czasie odczytu i 305,4 MB/s podczas zapisu.

AS SSD
AS SSD
ATTO Disk Benchmark
ATTO
CrystalDiskMark
CrystalDiskMark
Samsung SSD PM871 MZ7LN256HCHP
Sequential Read: 490 MB/s
Sequential Write: 303.7 MB/s
512K Read: 430.9 MB/s
512K Write: 304.8 MB/s
4K Read: 33.76 MB/s
4K Write: 129.7 MB/s
4K QD32 Read: 373.6 MB/s
4K QD32 Write: 272.5 MB/s

Testy gier

Lenovo ThinkPad T460p w wersji pozbawionej dodatkowej karty graficznej to klasyczny notebook biznesowy. W związku z tym z najnowszymi, wymagającymi sprzętowo grami nie poradzi sobie wcale. W trzyletnią grę, taką jak BioShock Infinite, da się zagrać przy minimalnych nastawach, zaś sześcioletnia Mafia 2 zachowywała płynność także na ustawieniach nieco wyższych.

low med. high ultra
Mafia 2 (2010) 48.2 37.8 31.6 18.6
BioShock Infinite (2013) 52.5 26.7 22.6 6.5
Batman: Arkham Knight (2015) 12 10

Wpływ na otoczenie

Hałas

W czasie pracy z tekstem T460p był właściwie bezgłośny. Wentylator bardzo długo pozostaje w spoczynku. W przypadku obciążenia laptopa odtwarzaniem filmu wentylator załącza się i emituje szum na poziomie 30 dB (w normalnym pomieszczeniu właściwie nie da się go wychwycić). W trakcie wyświetlania stron internetowych obroty wentylatora wzrosły, co spowodowało zwiększenie natężenia hałasu do 31,9 dB. Wartość ta w pomieszczeniu biurowym oznacza szum, który zniknie w odgłosach tła.

Podczas obciążenia Lenovo T460p grami wentylator wyemitował szum o natężeniu 34,7 dB a przy maksymalnym obciążeniu podzespołów obliczeniowych – 37,3 dB. Powyższe wartości są raczej niskie i pozwalają określić T460p mianem dość cichego laptopa.

Hałas

luz
30 / 31 / 31.9 dB
HDD
30 dB
obciążenie
34.7 / 37.3 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)

Temperatury

W czasie prac bez większego obciążenia temperatura CPU i zintegrowanego z nim chipu graficznego w T460p sięgnęła maksymalnie 57°C czyli o 2°C mniej, niż odnotowałem w T460s. Cieplejsza okazała się natomiast obudowa, uzyskująca w wielu obszarach pomiarowych ponad 30°C (na obudowie T460s maksimum w tym trybie nie przekroczyło 28,3°C).

W kwestii temperatur pod obciążeniem jest natomiast gorzej. Wyjątkowo oszczędne rozmiary układu chłodzenia nie wpływają zbyt dobrze na możliwości odprowadzania ciepła w stresie. CPU w T460p rozgrzało się do 87°C, podczas gdy w T460s maksymalna temperatura procesora nie przekroczyła 81°C. Na powierzchni obudowy także jest znacząco cieplej. W okolicy układu chłodzenia w T460p odnotowałem do 47,3°C, podczas gdy najcieplejszy fragment obudowy T460s miał jedynie 39,3°C. Nawet biorąc pod uwagę różnicę w temperaturach otoczenia podczas testów obu tych laptopów, T460p okazuje się być cieplejszy.

temperatury podzespołów w teście bez obciążenia
bez obciążenia
temperatury podzespołów podczas grania
podczas grania
temperatury podzespołów w teście z pełnym obciążeniem
z pełnym obciążeniem
w stresie
w stresie
 43.5 °C36.8 °C30.5 °C 
 46.5 °C41 °C30.9 °C 
 43.5 °C41.1 °C37.3 °C 
maks. w ogóle: 46.5 °C
średnia: 39 °C
30.5 °C41.8 °C41.8 °C
31.5 °C44.4 °C47.3 °C
33.2 °C42 °C45.9 °C
maks. w ogóle: 47.3 °C
średnia: 39.8 °C
zasilacz  45.9 °C | temperatura otoczenia 22 °C
(-) The average temperature for the upper side under maximal load is 39 °C / 102 F, compared to the average of 29.5 °C / 85 F for the devices in the class Office.
(-) The maximum temperature on the upper side is 46.5 °C / 116 F, compared to the average of 34.2 °C / 94 F, ranging from 21.2 to 62.5 °C for the class Office.
(-) The bottom heats up to a maximum of 47.3 °C / 117 F, compared to the average of 36.7 °C / 98 F
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 29.4 °C / 85 F, compared to the average of 29.5 °C / 85 F for the devices in the class Office.
(+) The maximum temperature on the upper side is 31.5 °C / 89 F, compared to the average of 34.2 °C / 94 F, ranging from 21.2 to 62.5 °C for the class Office.
(+) The bottom heats up to a maximum of 31.4 °C / 89 F, compared to the average of 36.7 °C / 98 F
(-) The palmrests and touchpad can get very hot to the touch with a maximum of 43.5 °C / 110.3 F.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 27.7 °C / 81.9 F (-15.8 °C / -28.4 F).

Głośniki

Układ audio w testowanym T460p jest jak na kategorię laptopów biznesowych całkiem przyzwoity. Przy domyślnym ustawieniu głośności (67%) głośniki grają dość czysto. Przy nastawie na 100% pojawiają się szumy, ale na szczęście nie słyszałem pobrzęków. Gama tonów nie jest najszersza, ale do zastosowań biznesowych omawiane głośniki w zupełności wystarczą.

Wydajność akumulatora

W odróżnieniu od T460s omawiany T460p dysponuje tylko jednym akumulatorem. Na plus oczywiście powinienem mu zapisać możliwość wyciągnięcia modułu bez potrzeby rozbierania całego laptopa, ale muszę także przyznać, że dodatkowy wbudowany akumulator by się przydał, zwłaszcza w obliczu bardziej zachłannego na energię procesora.

Przy pojemności 48 Wh akumulator w ThinkPadzie T460p wystarczył na 9 godzin ciągłej pracy polegającej na czytaniu tekstu przy maksymalnym oszczędzaniu energii. W teście symulującym przeglądanie stron www przy schemacie zasilania „zrównoważonym” oraz jasności obrazu na poziomie 75% T460p działał na zasilaniu akumulatorowym 4 godziny i jedną minutę. Czasy te są wyraźnie krótsze od tych, które odnotowałem w teście modelu T460s.

Wydajność akumulatora
luz
9h 00min
sieć przez WLAN
4h 01min
Pobór mocy
luzdarkmidlight 5.3 / 11.9 / 15.8 W
obciążenie midlight 36.2 / 70.7 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        
Currently we use the Metrahit Energy, a professional single phase power quality and energy measurement digital multimeter, for our measurements. Find out more about it here. All of our test methods can be found here.

Podsumowanie

Lenovo ThinkPad T460p
Lenovo ThinkPad T460p

W ThinkPadzie T460p cieszy powrót pełnowartościowych, 45-watowych procesorów. Oferują one wydajność, której nie są w stanie zapewnić energooszczędne jednostki niskonapięciowe. Poza wydajnym procesorem T460p dostał także porządną matową matrycę IPS. Kolejnymi atutami omawianego laptopa są: wygodne urządzenia sterujące, zawiasy pozwalające wykorzystać kąty widzenia matrycy IPS, znajdujący się na wyposażeniu testowanego egzemplarza dysk SSD oraz modem WWAN. T460p należy także pochwalić za solidny korpus dość odporny na zatłuszczenie oraz za cichą pracę.

Niestety jest też parę mankamentów, które producent mógłby usunąć. Najbardziej zniesmaczył mnie okrojony układ chłodzenia z pojedynczą rurką odprowadzającą ciepło. Nie spodobało mi się obniżenie taktowania CPU przy ekstremalnym obciążeniu (na szczęście throttling był minimalny). Ponadto przydałby się dodatkowy (choćby wbudowany) akumulator. 

Pomimo powyższych zastrzeżeń uważam, że Lenovo ThinkPad T460p to dość dobry laptop biznesowy, wart rozważenia przy zakupie nowego sprzętu do firmy.

Please share our article, every link counts!
bohater testu: Lenovo ThinkPad T460p
bohater testu: Lenovo ThinkPad T460p

Specyfikacja techniczna

Lenovo ThinkPad T460p 20FX0026PB
Procesor
Intel Core i5-6300HQ 4 x 2.3 - 3.2 GHz, Skylake
Karta grafiki
Intel HD Graphics 530, 20.19.15.4352
Pamięć
16 GB 
, Kingston DDR4-2400, 2x 8 GB
Matryca
14.00 cali 16:9, 1920 x 1080 pikseli, LG Display LP140WF6-SPB2 (Lenovo LEN40A9), IPS, refleksująca: nie
Chipset
Intel Skylake QM170 (Skylake PCH-H)
Dysk twardy
Samsung SSD PM871 MZ7LN256HCHP, 256 GB 
Karta dźwiękowa
Intel Skylake PCH-H High Definition Audio Controller
Złącza
3 USB 3.0, 1 HDMI, 1 DisplayPort, 1 blokada Kensingtona, 1 złącze stacji dokującej, gniazda audio: wejście/wyjście audio w jednym, czytnik kart: SD, 1 SmartCard, 1 czytnik linii papilarnych
Łączność
Intel Ethernet Connection I219-LM (10/100/1000MBit/s), Intel Dual Band Wireless-AC 8260 (a/b/g/n = Wi-Fi 4/ac = Wi-Fi 5/), Bluetooth 4.2r, Sierra Wireless EM7455 Qualcomm Snapdragon X7 LTE-A WWAN, LTE
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 24 x 344 x 239
Akumulator
48 Wh, 4400 mAh litowo-jonowy, Sanyo 45N1767
System operacyjny
Microsoft Windows 7 Professional 64 Bit
Camera
kamerka: 720p
Inne
głośniki: stereo, podświetlanie klawiatury: tak, BIOS: 2.02, zasilacz 20 V, 4,5 A, 90 W
Waga
2 kg, zasilacz: 475 g

 

Sprzęt dostarczył

laptopy biznesowe - kuzniewski.pl

Autor

Autorem niniejszej recenzji jest Aleksander Lenart.

Podobne laptopy

Laptopy z tą samą przekątną ekranu i/lub wagą

Recenzja laptopa Lenovo ThinkPad X1 Carbon G12: Pierwsze poważne odświeżenie od trzech lat
Arc 8-Cores, Intel Meteor Lake-H Ultra 7 155H, 14.00", 1.097 kg
Recenzja laptopa Lenovo ThinkPad T14 G4 AMD: Moc Ryzen w kompaktowym ThinkPadzie
Radeon 780M, Phoenix (Zen 4, Ryzen 7040) R7 PRO 7840U, 14.00", 1.463 kg
Recenzja Lenovo IdeaPad Slim 3 CB 14M868 - Wprowadzenie MediaTek Kompanio 520 Chromebook
Mali-G52 MP2, MediaTek Kompanio 500 Kompanio 520, 14.00", 1.3 kg
Recenzja laptopa Lenovo ThinkPad T14s G4 Core i7: Wyrównana walka z AMD Ryzen 7
Iris Xe G7 96EUs, Raptor Lake-U i7-1365U, 14.00", 1.38 kg
Recenzja Lenovo ThinkBook 16 G6 - niedrogi laptop multimedialny z procesorem Ryzen 7000
Vega 7, Cezanne (Zen 3, Ryzen 5000) R5 7530U, 16.00", 1.789 kg
Recenzja Lenovo ThinkPad E16 G1 Intel: Core i5 dorównuje AMD Ryzen 7
Iris Xe G7 80EUs, Raptor Lake-U i5-1335U, 16.00", 1.823 kg
Recenzja Lenovo ThinkPad T14s G4: Laptop biznesowy jest lepszy dzięki AMD Zen4
Radeon 780M, Phoenix (Zen 4, Ryzen 7040) R7 7840U, 14.00", 1.353 kg

Za

+dobra wydajność procesora
+wygodne urządzenia sterujące
+matowy wyświetlacz IPS
+cicha praca
+solidny korpus
+zawiasy
+dysk SSD
+modem WWAN
 

Przeciw

-mało rozbudowany układ chłodzenia
-nieznaczny throttling CPU pod ekstremalnym obciążeniem
-tylko jeden akumulator
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Lenovo ThinkPad T460p
Sylwester Cyba (Update: 2017-12-19)