Notebookcheck Logo

Test tabletu Acer Iconia One 8

Tekst i zdjęcia: Florian Wimmer
Tłumaczenie: Sylwester Cyba

01/07/2015

Tablet Acer Iconia One 8 jest tani, poręczny i posiada Android 5. Z niniejszego artykułu można się dowiedzieć, czy jest to urządzenie dla wymagającego użytkownika, czy jednak nie.

Acer Iconia One 8
Procesor
Intel Atom Z3735G 4 x 1.3 - 1.8 GHz, Bay Trail-T
Pamięć
1024 MB 
Matryca
8.00 cali 16:10, 1280 x 800 pikseli, pojemnościowy, IPS, refleksująca: tak
Dysk twardy
16 GB eMMC Flash, 16 GB 
, 9 GB wolne miejsce
Złącza
1 USB 2.0, gniazda audio: wejście/wyjście audio w jednym, czytnik kart: microSD, czujniki: czujnik ruchu, GPS
Łączność
802.11 b/g/n (b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 4.0
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 9.5 x 215.3 x 127.7
Akumulator
17 Wh litowo-polimerowy, 4420 mAh
System operacyjny
Android 5.0 Lollipop
Camera
kamerka: 0,3 megapiksela od przodu i 5 megapikseli od tyłu
Inne
głośniki: stereo, klawiatura: klawiatura ekranowa, kabel USB w zestawie, EZ-Suite, Acer Portal, 24 miesiące(y) gwarancji
Waga
340 g, zasilacz: 97 g
Cena
180 PLN
Note: The manufacturer may use components from different suppliers including display panels, drives or memory sticks with similar specifications.

 

Obudowa

Na pierwszy rzut oka widać, że tablet Iconia One 8 posiada plastikową obudowę. To normalna sprawa w tym przedziale cenowym i konkurencja ma do zaoferowania to samo, czyli dodatków z metalu nie uświadczymy. W przypadku tabletu Acer Iconia One 8 efekt taniego plastiku przełamano poprzez zastosowanie ozdobnego wzoru pokrywającego osłonę tyłu urządzenia. Wzór ten tworzą elementy o kształcie diamentu, przy czym każdy sąsiadujący ze sobą element jest nieco inny. Wyszło to przyzwoicie i na dodatek ogranicza ślizganie się obudowy w dłoni czy na śliskiej powierzchni. Wzornictwo może się podobać. Jedynym problemem są miejscami ostre krawędzie obudowy (te od spodu na ogólnie płynnych przejściach między frontem a tyłem tabletu).

Zastosowane materiały wpływają na sztywność konstrukcji. Odczuć da się to na rogach, gdzie obudowa poddana naciskowi lubi zaskrzypieć. Podobny efekt można uzyskać, uciskając ekran i osłonę spodu. Zaburzona zostaje jasność wyświetlanego obrazu, i to na całym ekranie. W tym miejscu należy się dodatkowy komentarz odnośnie braku możliwości  łatwej wymiany akumulatora. Czytnik kart pamięci microSD (jedna karta o pojemności do 32 GB) jest łatwo dostępny i mieści się w prawej części obudowy.

Opisywany tablet marki Acer nie jest zbyt ciężki i waży 340 g. Oczywiście na rynku można znaleźć sporo mniejsze, jak np. Lenovo Tab S8 z wynikiem 300 g. Konkurencyjne tablety posiadają zwykle cieńsze obudowy od Iconia One 8.

Porównanie wielkości

216 mm 130 mm 9 mm 388 g215.3 mm 127.7 mm 9.5 mm 340 g210.8 mm 124.2 mm 9.9 mm 338 g210.6 mm 127.7 mm 7.9 mm 360 g209 mm 124 mm 8.9 mm 410 g209.8 mm 123.8 mm 7.9 mm 300 g210 mm 148 mm 1 mm 2.9 g

Porty peryferyjne

lewy bok: czytnik kart microSD
lewy bok: czytnik kart microSD
prawy bok: przycisk standby, regulator głośności
prawy bok: przycisk standby, regulator głośności
góra: gniazdo audio (3,5 mm), port mikro USB
góra: gniazdo audio (3,5 mm), port mikro USB
na dole brak złączy
na dole brak złączy

Łączność i odbiornik GPS

Połączenie z internetem można uzyskać przy użyciu karty Wi-Fi 802.11 b/g/n, jednak bez możliwości skorzystania z pasma 5 GHz. Łapanie sygnału idzie raczej średnio. W warunkach testowych urządzenie dawało radę utrzymać komfortowy stopień łączności z routerem z odległości 10 metrów i z trzema ścianami po drodze. Do tego czasu strony ładowały się szybko i przyjemnie. Po oddaleniu się o kolejne trzy metry i za kolejną ścianę siła sygnału spadła do ¼, a strony otwierały się odczuwalnie wolniej.

GPS w pomieszczeniu
GPS w pomieszczeniu
GPS na dworze
GPS na dworze

Omawiane urządzenie nie zostało niestety wyposażone w moduł WWAN.

Dostarczony na testy tablet miał posiadać odbiornik GPS. Recenzentowi nie udało się jednak uzyskać sygnału w aplikacji GPS Test. Zarówno wewnątrz budynku, jak i po wyjściu na zewnątrz i odczekaniu dłuższej chwili. To nasuwa podejrzenie, że odbiornika GPS nie zamontowano, a na pewno pozwala stwierdzić, że Iconia One 8 nie nadaje się do pracy jako nawigacja w trybie offline.

Kamerki i multimedia

Kamerka 5 MPx, umieszczona z tyłu względem ekranu, robi w sumie dobre zdjęcia. To jednak nie poziom zdjęć, które można uzyskać w drogich smartfonach. Gołym okiem widać zaniebieszczenie, rozmycie krawędzi, a przejścia między kolorami pozostawiają wiele do życzenia. Nie ma lampki do błysku LED, która jest dostępna w konkurencyjnym Lenovo Tab S8. Taki średniak, jak kamerka w Acerze, zadowoli osoby oglądające fotki na wyświetlaczu tabletu czy monitora. Nie da rady zadowolić osób lubiących zrobione fotki drukować. Filmiki w rozdzielczości 720p nie powalają jakością utrwalonego obrazu.

Tym bardziej trudno, by obecnym wygórowanym oczekiwaniom sprostała umieszczona z przodu kamerka 0,3 megapiksela. Nada się ona tylko do rozmów wideo i może jeszcze do szybkich selfie na potrzeby serwisów społecznościowych.

Porównanie zdjęć

Wybierz jedną z dostępnych scen i porównuj powiększone fragmenty zdjęć. Jeden klik w oknie "kliknij aby powiększyć" rozpoczyna cały proces. Lewy klik w oknach poniżej otwiera oryginalne zdjęcia w nowym oknie przeglądarki. Zdjęcia wykonane urządzeniem z niniejszej recenzji można zobaczyć w większym oknie poniżej.

Scena 1Scena 2Scena 3
kliknij aby powiększyć

Urządzenia wejścia

Acer wykorzystuje standardową klawiaturę Google, która w systemie Android 5 nabrała charakteru. Przybyło ustawień, a pisanie idzie sprawnie, bez błędów czy literówek.

Ekran dotykowy w tym tablecie wykorzystuje technologię Acer Precision Plus, która zwiększa czułość ekranu. Do tego stopnia, że odręczne notatki można by robić tradycyjnym ołówkiem. Reakcje na ruchy palcem po ekranie są faktycznie precyzyjne, zarówno przy pisaniu, jak i przy rysowaniu. Po przejściu do sprawdzenia prostego piórka z plastikową końcówką okazało się, że tablet na nie nie reaguje lub reaguje słabo. Ten ostatni element nada się jednak do robienia notatek na szybko i do wybierania elementów do zaznaczenia.

Ważną kwestią jest brak sprzętowych przycisków do obsługi systemu Android. Stanowią one część elementów wyświetlanych na ekranie, który ma niską rozdzielczość. W naturalny sposób ogranicza to swobodę korzystania z tabletu.

Pod prawym kciukiem można odnaleźć odnaleźć przyciski do regulacji głośności i wyłączania tabletu. Skok przełączników jest dobrze dobrany. Ten od dźwięku nie robi dobrego wrażenia, jeśli idzie o jakość wykonania.

klawiatura w pionie
klawiatura w pionie
klawiatura w poziomie
klawiatura w poziomie

Obraz

Acer Iconia One 8 posiada wyświetlacz IPS o rozdzielczości naturalnej wynoszącej 1280 x 720 pikseli (720p). Dla porównania konkurencyjny model Lenovo Tab S8 z wyświetlaczem Full HD (1080p) wypada pod tym względem lepiej. Niską rozdzielczość da się odczuć we wspomnianej wcześniej aplikacji EZ Gadgets, a obraz nie jest tak ostry, jak powinien być.

Średnia luminancja wyniosła 338 cd/m² przy w miarę jednorodnym podświetleniu (83% równomierności). Różnice w jasności obrazu są widoczne gołym okiem na dużych, kolorowych tłach.

346
cd/m²
336
cd/m²
305
cd/m²
343
cd/m²
367
cd/m²
313
cd/m²
337
cd/m²
369
cd/m²
329
cd/m²
podświetlenie ekranu
tested with X-Rite i1Pro 2
maksimum: 369 cd/m² (Nits) średnia: 338.3 cd/m²
rozświetlenie: 83 %
na akumulatorze: 367 cd/m²
kontrast: 1184:1 (czerń: 0.31 cd/m²)
ΔE Color 4.1 | 0.5-29.43 Ø5
ΔE Greyscale 4.38 | 0.57-98 Ø5.3
Gamma: 2.33

Czerń na poziomie 0,31 cd/m² należy ocenić jako głęboką. Tak dobry wynik przekłada się na wysoki kontrast (1184:1). Nie można też narzekać na wierność kolorów. Potwierdziło się to w analizie wyników oprogramowania CalMAN zebranych spektrometrem. Odstępstwa od przestrzeni barwnej sRGB nie są duże. Kolory są nieco jaśniejsze, niż być powinny. Nie stwierdzono zaniebieszczenia obrazu.

skala szarości
skala szarości
zarządzanie kolorem
zarządzanie kolorem
nasycenie kolorów
nasycenie kolorów
wierność kolorów
wierność kolorów

Wyświetlacz nie za bardzo nadaje się do pracy na słońcu. Nie pomaga refleksująca powierzchnia ekranu, która wymusza ciągłą zmianę pozycji i chwytu tabletu.

Z racji zastosowania matrycy typu IPS kąty widzenia są szerokie.

kąty widzenia
kąty widzenia
na dworze
na dworze

Oprogramowanie

EZ Note
EZ Note

Testowane urządzenie należy pochwalić za obecność Androida w wydaniu 5. Większość konkurencyjnych urządzeń posiada preinstalowany system Android 4.4. Zmian Acera nie ma w nim zbyt wiele. W zasadzie ograniczają się do dodatkowych aplikacji charakterystycznych dla urządzeń tego producenta.

I tak aplikacja System Doctor czyści pamięć podręczną, a czasami zamyka zbędne programy działające w tle. Szereg aplikacji z serii BYOC (skrót od build your own cloud) pozwala na automatyczne przenoszenie zdjęć, filmików czy muzyki z tabletu do własnej chmury utworzonej na komputerze PC. Korzyść z tego jest taka, że są bez problemu dostępne ze smartfona, tabletu czy laptopa.

Pod nazwą Acer Suggests kryje się sklep z oprogramowaniem. EZ Gadgets pozwala zaś na łatwy dostęp i wywoływanie narzędzi, takich jak kalkulator czy okno przeglądarki. Jego możliwości odczuwalnie ogranicza niska rozdzielczość ekranu. Nie należy zapominać o aplikacji EZ Note, która służy do wykonywania odręcznych notatek i szkiców.

Podsumowując, aplikacji jest wiele i są one całkiem użyteczne. Część z nich robi jednak to samo, co aplikacje dostarczane przez Google. Między nie wkradła się masa zbędnego oprogramowania o charakterze typowo marketingowym i czysto promocyjnym. Tu trzeba zdawać sobie sprawę, że odinstalowanie większości z nich może zająć trochę czasu.

Osiągi

GFXBench
GFXBench

Acer wykorzystał czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735G (SoC) taktowany zegarem 1,33 GHz. Dzięki niemu omawiany model ma podobną wydajność, co Lenovo Tab S8 (nieco wyższe taktowanie w trybie turbo) i Dell Venue 8.

Układ grafiki Intel HD Graphics (Bay Trail) przy obciążeniu jest taktowany zegarem 646 MHz. Trzeba pamiętać, że dobre wyniki przeprowadzonych testów wynikały z niższej, niż w przypadku konkurencyjnych tabletów, rozdzielczości ekranu.

Testowana jednostka posiadała 16 GB pamięci masowej w formie nośnika typu eMMC. Niewiele pomaga obecność czytnika kart pamięci, a to z powodu braku możliwości przenoszenia aplikacji z pamięci wbudowanej na wymienną. Nie przewidziano także wariantu z modemem WWAN (3G czy LTE). Kolejnym problemem jest skromny rozmiar jakże istotnej w przypadku systemu Android pamięci operacyjnej – jest jej tylko 1 GB.

Poruszanie się po systemie Android 5 odbywa się działa szybko i bez lagowania. Trafiają się jednak momenty, kiedy ekran startowy wymaga dłuższej chwili na załadowanie. Może to wynikać z braku wolnej pamięci operacyjnej (tylko 1 GB, zwykle zajęty w co najmniej 50%) lub przetwarzania np. zamykania aplikacji.

Na tle konkurencji testowany tablet świetnie radził sobie z przeglądaniem internetu. Wszystko działało szybko i płynnie. Potwierdza to bardzo dobry wynik uzyskany w aplikacji WebXPRT 2015. 

Tablet Iconia One 8 nie dał rady w teście procesora w GFXBench (Battery Test) uruchomionym 30 razy pod rząd. Liczba klatek na sekundę szybko spadła, a i reakcja systemu operacyjnego na wywoływane elementy uległa wyraźnemu spowolnieniu.

Zaletą One 8 jest relatywnie szybka pamięć masowa, która wypada lepiej od tych zastosowanych w modelach Lenovo Tab S8 i LG G Pad. W normalnym użytkowaniu nie dało się odczuć zwłoki przy ładowaniu aplikacji czy ich użytkowaniu. W testowanej konfiguracji do dyspozycji użytkownika pozostało jedynie 9 GB wolnego miejsca.

Geekbench 3
64 Bit Single-Core Score (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
724 Points
64 Bit Multi-Core Score (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
1958 Points
Smartbench 2012
Productivity Index (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
2736 points
LG G Pad 8.0 V480
5117 points +87%
Gaming Index (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
3385 points
LG G Pad 8.0 V480
2965 points -12%
Linpack Android / IOS
Single Thread (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
158 MFLOPS
LG G Pad 8.0 V480
84.1 MFLOPS -47%
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE
111 MFLOPS -30%
Multi Thread (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
316 MFLOPS
LG G Pad 8.0 V480
236.9 MFLOPS -25%
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE
222 MFLOPS -30%
AnTuTu v5 - Total Score (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
33324 Points
LG G Pad 8.0 V480
17949 Points -46%
PCMark for Android - Work performance score (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
4739 Points
BaseMark OS II
Overall (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
881 Points
LG G Pad 8.0 V480
558 Points -37%
System (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
1359 Points
LG G Pad 8.0 V480
758 Points -44%
Memory (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
765 Points
LG G Pad 8.0 V480
558 Points -27%
Graphics (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
692 Points
LG G Pad 8.0 V480
412 Points -40%
Web (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
837 Points
LG G Pad 8.0 V480
559 Points -33%

Legenda

 
Acer Iconia One 8 Intel Atom Z3735G, Intel HD Graphics (Bay Trail), 16 GB eMMC Flash
 
Lenovo Tab S8 Intel Atom Z3745, Intel HD Graphics (Bay Trail), 16 GB eMMC Flash
 
Dell Venue 8 Pro 3845 Intel Atom Z3735G, Intel HD Graphics (Bay Trail), 32 GB eMMC Flash
 
LG G Pad 8.0 V480 Qualcomm Snapdragon 400 MSM8226, Qualcomm Adreno 305, 16 GB eMMC Flash
 
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE Qualcomm Snapdragon 410 MSM8916, Qualcomm Adreno 306, 16 GB eMMC Flash
 
HP Stream 8 5900ng Intel Atom Z3735G, Intel HD Graphics (Bay Trail), 32 GB eMMC Flash
Sunspider - 1.0 Total Score (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
954 ms *
Lenovo Tab S8
673 ms * +29%
Dell Venue 8 Pro 3845
471.7 ms * +51%
LG G Pad 8.0 V480
1034 ms * -8%
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE
1297 ms * -36%
HP Stream 8 5900ng
517 ms * +46%
Google V8 Ver. 7 - Google V8 Ver. 7 Score (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
6152 Points
LG G Pad 8.0 V480
1770 Points -71%
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE
2474 Points -60%
Octane V2 - Total Score (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
6110 Points
Lenovo Tab S8
5956 Points -3%
Dell Venue 8 Pro 3845
3375 Points -45%
LG G Pad 8.0 V480
1989 Points -67%
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE
2446 Points -60%
HP Stream 8 5900ng
3381 Points -45%
Mozilla Kraken 1.1 - Total (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
5580 ms *
Lenovo Tab S8
15635 ms * -180%
Dell Venue 8 Pro 3845
8969 ms * -61%
LG G Pad 8.0 V480
14907 ms * -167%
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE
14148 ms * -154%
HP Stream 8 5900ng
8936 ms * -60%
WebXPRT 2015 - Overall (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
95 Points

* ... im mniej tym lepiej

AndroBench 3-5
Sequential Read 256KB (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
126 MB/s
Lenovo Tab S8
105 MB/s -17%
LG G Pad 8.0 V480
114.8 MB/s -9%
Sequential Write 256KB (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
40 MB/s
Lenovo Tab S8
25 MB/s -37%
LG G Pad 8.0 V480
18.75 MB/s -53%
Random Read 4KB (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
17 MB/s
Lenovo Tab S8
11 MB/s -35%
LG G Pad 8.0 V480
16.34 MB/s -4%
Random Write 4KB (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
2.9 MB/s
Lenovo Tab S8
1 MB/s -66%
LG G Pad 8.0 V480
1.72 MB/s -41%
3DMark
2560x1440 Sling Shot Extreme (ES 3.1) (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
0 Points
1920x1080 Ice Storm Extreme Score (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
7352 Points
LG G Pad 8.0 V480
2855 Points -61%
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE
2586 Points -65%
1920x1080 Ice Storm Extreme Graphics (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
6517 Points
LG G Pad 8.0 V480
2418 Points -63%
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE
2149 Points -67%
1920x1080 Ice Storm Extreme Physics (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
13331 Points
LG G Pad 8.0 V480
7768 Points -42%
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE
8967 Points -33%
1280x720 offscreen Ice Storm Unlimited Score (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
13026 Points
Lenovo Tab S8
15452 Points +19%
LG G Pad 8.0 V480
4605 Points -65%
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE
4368 Points -66%
1280x720 offscreen Ice Storm Unlimited Graphics Score (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
12471 Points
Lenovo Tab S8
14959 Points +20%
LG G Pad 8.0 V480
4108 Points -67%
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE
3799 Points -70%
1280x720 offscreen Ice Storm Unlimited Physics (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
15430 Points
Lenovo Tab S8
17466 Points +13%
LG G Pad 8.0 V480
7983 Points -48%
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE
9183 Points -40%
GFXBench (DX / GLBenchmark) 2.7
T-Rex Onscreen (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
24.4 fps
Lenovo Tab S8
17 fps -30%
LG G Pad 8.0 V480
10.3 fps -58%
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE
9.1 fps -63%
1920x1080 T-Rex Offscreen (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
6 fps
Lenovo Tab S8
18 fps +200%
LG G Pad 8.0 V480
5.8 fps -3%
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE
5.3 fps -12%
GFXBench 3.0
on screen Manhattan Onscreen OGL (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
12 fps
Lenovo Tab S8
8.5 fps -29%
LG G Pad 8.0 V480
3.8 fps -68%
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE
3.6 fps -70%
1920x1080 1080p Manhattan Offscreen (sortuj wg wyników)
Acer Iconia One 8
6 fps
Lenovo Tab S8
9.7 fps +62%
Huawei MediaPad T1 8.0 LTE
1.8 fps -70%

Testy gier

Układ grafiki został poddany próbie w wymagającej grze Asphalt 8 i to na najwyższych ustawieniach. Przycięcia i lagi były normą, ograniczając możliwość sterowania w grze. Lepszy efekt uzyskano w mniej wymagających grach, jak np. Angry Birds: Transformers, gdzie osiągi były już zadowalające.

Angry Birds: Transformers
Angry Birds: Transformers
Asphalt 8: Airborne
Asphalt 8: Airborne

Wpływ na otoczenie

Ciepło

Nagrzewanie to nie problem w przypadku modelu Acer Iconia One 8. Obudowa rozgrzała się maksymalnie do 36,3°C co jest wyczuwalne, ale nie stwarza dyskomfortu. Jeszcze niższy pomiar uzyskano w trybie pracy na luzie – 30,7°C.

w stresie
 33.3 °C30 °C30.1 °C 
 34 °C30.2 °C31.5 °C 
 33.3 °C30.2 °C30.2 °C 
maks. w ogóle: 34 °C
średnia: 31.4 °C
27.4 °C30.1 °C32.9 °C
27.6 °C29.8 °C36.2 °C
27.7 °C30.2 °C36.3 °C
maks. w ogóle: 36.3 °C
średnia: 30.9 °C
zasilacz  39.7 °C | temperatura otoczenia 21.1 °C | Voltcraft IR-260
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 31.4 °C / 89 F, compared to the average of 30 °C / 86 F for the devices in the class Tablet.
(+) The maximum temperature on the upper side is 34 °C / 93 F, compared to the average of 33.8 °C / 93 F, ranging from 20.7 to 53.2 °C for the class Tablet.
(+) The bottom heats up to a maximum of 36.3 °C / 97 F, compared to the average of 33.3 °C / 92 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 29 °C / 84 F, compared to the device average of 30 °C / 86 F.

Głośniki

Głośniki są umieszczone od spodu u dołu. To oczywiście nie jest najlepsze możliwe miejsce z uwagi na częste tłumienie wytwarzanego dźwięku, a na niektórych powierzchniach wręcz przytłumianie. Dźwięk jako taki nie jest głośny, ale za to dobrze zbalansowany. Niskim tonom może i brakuje co nieco, ale średnie są dobrze odtwarzane. Nie ma też efektu rozsadzania głośników piskiem czy trzaskami. Koniec końców głośniki wydają dość ciepłe dźwięki, co wystarczy do sporadycznego słuchania muzyki. Osoby wrażliwe na tym punkcie wybiorą słuchawki lub zewnętrzne głośniki podłączane przez obecne w tablecie gniazdo 3,5 mm – działa to całkiem dobrze.

Wydajność akumulatora

Akumulator o pojemności 17 Wh należy zaliczyć do pojemnych. Daje on dobre przebiegi bez doładowywania, sięgające maksymalnie 12 h pracy z włączonym WiFi. Wynik ten został osiągnięty w bardziej wymagającym i obecnie stosowanym teście Notebookcheck.

Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0 / 0.1 W
luzdarkmidlight 0.8 / 3.1 / 3.3 W
obciążenie midlight 5.1 / 6.5 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        Voltcraft VC 870
Currently we use the Metrahit Energy, a professional single phase power quality and energy measurement digital multimeter, for our measurements. Find out more about it here. All of our test methods can be found here.
Wydajność akumulatora
luz
20h 57min
WiFi Websurfing
12h 22min
Big Buck Bunny H.264 1080p
13h 15min
obciążenie
3h 05min

Za

+ dobrze trzymająca się dłoni obudowa
+ precyzyjnie działający ekran dotykowy
+ możliwość używania piórka
+ czasy pracy na akumulatorze
+ dość dobre odwzorowanie kolorów

Przeciw

- problem z modułem GPS
- miejscami ostre krawędzie obudowy
- aplikacje reklamowe
- słaba przednia kamerka
- spadek wydajności przy dłuższym obciążeniu

Podsumowanie

Acer Iconia One 8 (fot. Acer)
Acer Iconia One 8 (fot. Acer)

Doświadczenie pokazuje, że lepiej nie oczekiwać zbyt wiele od tanich tabletów. Acer Iconia 8 nie jest tu wyjątkiem. Tym bardziej z wyświetlaczem 720p oraz w pełni plastikową obudową, która miejscami ma ostre krawędzie, a ściskana na rogach skrzypi. Głośniki są za ciche, a masa zbędnego oprogramowania psuje odbiór urządzenia i ma negatywny wpływ na jego osiągi i czas uruchamiania.

Na plus trzeba oddać precyzyjnie działający ekran dotykowy, który nada się do robienia szkiców. Całkiem dobrze oddana czerń i w miarę wierne oddanie kolorów nie zniechęcą użytkownika końcowego. Do tego przebiegi na akumulatorze są dobre, a wbudowany nośnik pamięci masowej można wspomagać kartami pamięci microSD.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Acer Iconia One 8
Florian Wimmer (Update: 2017-12-20)