Notebookcheck Logo

Produkty z mini LED w III kw. 2019?

Życie zweryfikowało plany producentów matryc LED i właśnie doprecyzowano, kiedy można spodziewać się produktów gotowych do zakupu.

Tytułowy temat poruszałem wiele razy. Upłynęło jednak wiele czasu i można pozwolić sobie na aktualizację ws. aktualnej sytuacji w branży. A jest o czym pisać, bo producenci matryc wiedzą już, na czym stoją (wcześniej nie mieli pewności, jak pójdzie szykowanie produkcji diod mini LED).

Jednak diody mini LED to jedno (dostępne od drugiej połowy 2018) a produkty końcowe - jak monitory LCD czy laptopy - to zupełnie coś innego. Tych ostatnich można się spodziewać w trzecim kwartale 2019 roku.

Taka wolna adaptacja mini LED (III kw. 2019 to odległy termin) jest spowodowana wysokimi kosztami wytworzenia diod mini LED i matryc je wykorzystujących (koszt ten ma zostać obniżony o ok. 15%). Póki co na rynku królują technologie sprawdzone i docenione przez klientów (mowa o matrycach OLED, które pierwotnie też były bardzo drogie).

Jednym z monitorów z podświetlaniem diodami mini LED (wyprodukowanymi przez firmę Lextar) jest Asus ProArt Studio PA32UCX (32", rozdzielczość 4K) i był on prezentowany na targach CES 2019.

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 02 > Produkty z mini LED w III kw. 2019?
Sylwester Cyba, 2019-02-20 (Update: 2019-02-20)