Notebookcheck Logo

Innolux: mini LED pod koniec 2018

O matrycach wykorzystujących mini LED słychać od końca 2017 roku i zanosi się na to, że zbliża się czas ich największej popularności.

Tajwańska firma Innolux (60 tys. pracowników) jest znana między innymi z produkcji matryc stosowanych w laptopach. Przewija się w wielu z naszych recenzji. Kiedy mowa jest o jej planach, to warto się tym zainteresować, bo wcześniej czy później może mieć to wpływ na rynek komputerów przenośnych.

Przechodząc do konkretów i tytułowego zagadnienia. Matryce Innolux wykorzystujące mini LED zostały już pokazane publicznie. Produkcja seryjna a przede wszystkim dostawy związane z produktami końcowymi ruszą do końca 2018 roku.

Matryce z mini LED do dużych telewizorów będą dostępne od drugiego kwartału 2019 roku. W kolejnym roku, 2020, technologia mini LED zostanie wykorzystana na potrzeby wyświetlaczy Innolux do stosowania w branży motoryzacyjnej.

Technologia mini LED na tle konkurencji jak OLED ma oferować: niższy koszt produkcji (w efekcie tańszy produkt końcowy), niższe zużycie energii, lepszy kontrast i nasycenie kolorów a także dobre działanie HDR. Oczywiście trzeba brać poprawkę na to, że informacja ta pochodzi od producenta matryc mini LED a nie OLED czy Quantum Dot.

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 06 > Innolux: mini LED pod koniec 2018
Sylwester Cyba, 2018-06-22 (Update: 2018-06-22)